Yayın Tarihi: 21.08.2017 Saat: 04:54YÖRÜK YAZARA YÖRÜK GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

1. Serinhisar Gençlik ve Kültür Festivalinde #Denizli bir ilki yaşadı. Denizlili Yazar Bakican EVKARALI ve Eda Urhan Denizli Yörükleri Derneği Çadırında kitaplarını okurlarına imzaladı. Serinhisar halkının yoğun ilgisinin yanında Hacıkurtlar Yörükleri gençleri kendi imkanlarıyla memleketin yazarlarını sahiplendiği o göstermek adına destekleriyle yörüklerimizin kalbi sevgisini ortaya koydu.Bu yoğun ilgi karşısında duygulanan yazarlarımızdan Baki EVKARALI "Yörük kardeşlerimin geçmişine sahip çıkması, tarihe Dokunmak bilinciyle yol alması ve okumaya, gelişmeye verdiği değeri burada da göstermesi gelecek nesillere ışık tutacaktır. Bu memleketi üreten ve memleketini böyle derinlemesine seven, sahiplenen gençler güzelleştirecek ve değiştirecektir."dedi.

 

Eda Urhan "İlk kez geldiği Serinhisarın misafir perverligini gördüğünü, çok memnun kaldığını ve teşekkür ettiğinin altını çizerken, Denizli Yörükleri Derneği Baskanımıza verdiği değerden dolayı ve sevgisiyle sanatı kucaklayan, geniş görüşlü vizyonuyla sanatı ve sanatçıyı böylesine güzel bir tavırla sahip çıktığı için teşekkür ederim"dedi

" #Serinhisar bizi çoook güzel ağırladı. Bu ağırlamada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Denizli Yörükleri Başkanı Değerli Yaşar Celal Ceylan Bey'e sanata ve sanatçıya Yörüklerin sevgisini gösterip destek çıktığı için sonsuz teşekkür ederiz."diyen yazarlar gençlerle okurlarıyla çadırda sohbet Edip,şiir yazan gençler şiirlerini göstererek istişare etme fırsatı buldu.

 

21.08.2017    Bu haberin geldigi yer: Acipayam.com | Memleket Kokusu
http://www.acipayam.com

Bu haber icin adres:
http://www.acipayam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=5374