DARIVERENLİLER DE DERNEKLEŞİP BİRLİĞE DAHİL OLDU
Yayın Tarihi: 22.07.2017 Saat: 04:45

Denizli’ de yaşayan Darıveren’ liler birlik ve beraberlik sağlamak amacı ile DARIVERENLİLER YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİNİ kurdular.

 

 Derneğin dün  yapılan tanıtım toplantısında Başkan Recep KIRGIL amaçlarının, geçmişi  eski  tarihlere dayanan beldemizin birlik ve beraberliğini sağlayarak yeni neslin tarihine sahip çıkmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Ayrıca Domates diyarı olarak da bilinen Darıveren Beldesinin hakettiği yerde olmadığını,  tanıtım ve festivallerle istenilen değere çıkartılacağını da  dile getirdi.

Toplantıya  katılan Darıverenliler de; bu oluşumun yıllardır beklendiğini, Darıveren ‘ inde böyle bir derneğe ihtiyacı olduğunu söyleyerek  dernek kurulumunda emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 

Toplantıya Acıpayam Dernekler Birliği 2. Başkanı Ramazan Kanlık ve Acıpayam Dernekler birliği genel sekreteri Güner Ersoy’da katılarak birer konuşma yaptılar.

Birlik ve beraberliğin öneminin vurgulandığı konuşmalarda Acıpayam Dernekler Birliğinin Darıverenliler derneği ile gücüne güç kattığı vurgusu yapılarak dernekçilik hakkında tavsiyeler paylaşıldı.
  Bu haberin geldigi yer: Acipayam.com | Memleket Kokusu
http://www.acipayam.com

Bu haber icin adres:
http://www.acipayam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=5372