Hamburg'daki Alaattinliler: Atık Tesisi İstemiyoruz
Yayın Tarihi: 31.05.2011 Saat: 17:58
Hamburg'da yaşayan Alaattinli vatandaşlarımız, kasabanın yakınına kurulması istenen Katı Atık Bertaraf Tesisi'nin köylerini ve çevreye zarar vereceği gerekçesiyle protesto kararı aldılar.

 Hamburg'da yaşayan Denizlinin Acıpayam ilçesi Alaattin kasabasından vatandaşlarımız ksabanın yakınına kurulması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi'ne karşı protesto kararı aldılar. Alaattinliler köylerinin yakınana kurulacak tesisin etraftaki Ormana, yeşil alanlara, hayvanlara ve insanlara zarar vereceğini belirterek Almanya çapında imza kampanyası başlattıklarını açıkladılar.

Borstelmanweg adresindeki DİTİB camii salonunda biraraya gelen Alaattinlilerin sözcüsü Hüseyin Kaçmaz 'Köyümüzün yakınında atık tesisi istemiyoruz. Tesis köyümüzün doğasını tehdit altında bırakır. İmza kampanyası başlattık, araştırmalarımız ve toplantılarımız devam ediyor. Ayrıca facebook'ta sayfa açtık. Tüm insanları bizleri desteklemeye çağırıyoruzö dedi. Kaçmaz, köyde de yoğun çalışmayla atık tesisine karşı eylem erek, 'Köyle irtibat halindeyiz. Bu konuda tüm Alaattinliler dünyanın neresinde olursa olsunlar hemfikirler dedi.

Toplantı için biraraya gelen Alaattinli köylüler bilgilendirmenin dışında, slayt gösteri ile de tesisin kurulacağı yer hakkında bilgi edindiler. 5 Haziran, saat 10. 00'da bu kez Niedergeorgswerder Deich 18 adresindeki Ege Palas Eventhaus salonunda toplanacaklarını söyleyen Hüseyin Kaçmaz, isteyenlerin 040-33396908 numaralı telefondan bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.Bu haberin geldigi yer: Acipayam.com | Memleket Kokusu
http://www.acipayam.com

Bu haber icin adres:
http://www.acipayam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=4234