ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32146

27
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47759843

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

5238

· Dün

8398


Yayın tarihi: 25.05.2017 Saat: 03:18
ALAATTİNLİLER’DEN RENKLİ GENEL KURUL

Güncel


Kısa adı Ayder olan Acıpayam Alaattinliler yardımlaşma derneğinin 2017 genel kurulu 24 Mayıs 2017 Çarşamba akşamı Kelleci Restaurantta yapıldı.  Alaattinliler alışılmış dernek genel kurullarının aksine renkli bir toplantı ile seçimlerini yaptılar. Alaatinliler Derneği genel kuruluna şehitlerimize saygı duruşu ile başlandı. TRT repartaurındaki 45 adet Acıpayam türküsünden örneklerin sunulup söylendiği toplantı da daha sonra Serinhisar’lı Şair yazar Baki EVKARA’lı sahnede önce Özay Gönlüm’ün meşhur olmasında büyük katkısı olan Umman Nenenin Mektupları kitabının yazarı merhum Acıpayam’lı öğretmen Mehmet Yılmaz ve Özay Gönlüm’ün anısına doğaçlama olarak umman ninenin ağzından Acıpayam ve Alaattinle alakalı bir mektup seslendirdi. Evkaralı daha sonra “Bir sevdadır Acıpayam” adlı yeni şiirini okudu, şiir salondan büyük beğeni ve alkış topladı.

 

Daha sonra Dernek Başkanı ve kurulların seçimine geçildi. Dernek Başkanlığına uzun yıllardır zaten bu görevde olan Hüseyin OKCAN ömür boyu başkanlık temennisiyle tekrar seçildi. Başkan yardımcılığına İsmail Uçmaz’ın seçildiği genel kurulda yönetim kurulu üyeliklerine Mevlüt Arman, Ömer Özer ve Elif Keskin , Denetim kuruluna ise Necdet Demir ve Ayhan Pekdemir seçildi.

 

Alaattinlier Denek Başkanı Hüseyin Okcan’ın da yönetiminde olduğu Acıpayam Dernekler  Birliğinden,  Birlik başkanı Prof. Dr. Turgut TOK ve Birlik yönetiminden Ramazan Kanlık, Mustafa Ünal, Sabit Kızılhan, Mustafa Dağ, Turan Güngör, Osman Kuşçu, ayrıca Acıpayam Hacıkurtlar köyü  gençlik yapılanmasından gençler  de misafir olarak katıldılar.

 

Daha sonra Alaattin’li ve Uşak’ta ikamet eden Osman Sözer sahnede Serenler zeybeği başta olmak üzere 2 adet zeybeği hakkı ile oynadı. Alaattinli Osman Yaykıran, oğulları ve kızları ile ekip olarak güzel bir zeybek gösterisi yaptı. Alaattin’den gelen küçük öğrencilerin halk oyunları gösterisi göz doldurdu. Erkek öğrenciler zeybekler oynarken kız öğrenciler de Kezban yenge türküsü ile oyunlarını sergilediler. Gece, başkan Hüseyin OKCAN’ın  davetlileri tek tek uğurlaması ile sona erdi.

 

25.05.2017

Haber: Mustafa Ünal

Fotoğraflar: Mustafa Dağ

 

www.acipayam.com         


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.