ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32138

26
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47736695

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4243

· Dün

3822


Yayın tarihi: 24.04.2017 Saat: 03:02
ADB KİTAP KAMPANYASI 23 NİSANDA ESKİKÖY'DE NİHAYETLENDİ

Etkinlik

 

Acıpayam Dernekler Birliğinin düzenlemiş olduğu kitap toplama kampanyasında toplanan kitap kırtasiye bilgisayar fotokopi makinesi yazıcı v.b. bağışlar Acıpayam Eskiköy İlk ve Orta okuluna törenle teslim edildi. Tören Acıpayam kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye başkanı Hulusi Şevkan, Acıpayam Garnizon komutanı Binbaşı İsmail Güdül, Acıpayam Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, Prof. Dr. Turgut Tok, Doç Dr. Devrim Alkaya, Acıpayam Dernekler Birliğini oluşturan Derneklerin başkan ve üyeri, Eskiköy İlk ve orta okul müdür ve öğretmenleri katıldı. Öğrencilere hediyelerinde takdim edildiği günde anlamlı anlar yaşandı.  Törende ilçe milli eğitim müdürü Talat Tokyay ve Prof. Dr. Turgut Tok birer konuşma yaptılar. Törenden sonra gurup topluca Acıpayam belediye başkanının davetlisi olarak Acıpayam Gölcük’teki Beşoluk bölgesinde yemek yediler. Dağa sonra Acıpayam Çakır köprüsünde araçlardan inen gurup Dalaman çayının kirlilik durumunu yerinde tespit edip daha sonra Acıpayam Alaattin mahallesindeki Taşkın Dede türbesini ziyaret ettiler. Burada Prof. Dr. Turgut Tok Taşkın dede türbesinin önemini ve tarihi ile ilgili bilgiler verdi. Türbe yapısındaki olumsuz görüntüler konusunda yetkili olan Büyükşehir belediyesi ile girişimde bulunma kararı aldılar. Taşkın dede türbesinin çatısının aktığı ve türbenin bulunduğu ortamın ıslak ve halı ve kilimlerin ıslak olduğu görüldü.  Önceki yıllarda tamamen Alaattin halkından toplanan yardımlarla yapılan türbe maalesef Büyükşehir belediyesine geçince bakım yapılmadığı Alaattin muhtarı tarafından ifade edildi. Gurup buradan tekrar Denizli’ye hareket etti.

 

TÜM FOTOĞRAFLARI AŞAĞIDAN ALABİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/mmemleketkokusu/media_set?set=a.1433498186709019.1073741997.100001465545751&type=3&pnref=story

 

 


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.