ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32150

25
Bağlı olanları sadece üyeler görebilir
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47785245

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4289

· Dün

6565


Yayın tarihi: 22.08.2013 Saat: 12:49
YILMAZ ELÇİN'DEN ANKET AÇIKLAMASI

Özel Haber can acar bildirdi: "

 

AK Parti Acıpayam İl Genel Meclisi Üyesi Avukat Yılmaz ELÇİN 2014 Yerel seçimlerine dair birtakım yazılı basında çıkan seçim anketlerine dair kamuoyunu aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.Avukat Yılmaz Elçin yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:


"AK Parti’de henüz aday adaylığı süreci başlamamıştır. Partimize olan teveccühten dolayı aday olmayı düşünen partililer çalışmalarına başlamış ve devam etmektedir. İnsanların hizmetine talip olmak, onlara hizmet etmek kutsaldır. Öncelikle hizmete talip olan, medeni cesaretini ortaya koyan bu arkadaşlarımızı şahsen kutluyorum.

Ancak son günlerde Acıpayam'da yayınlanan bir takım mahalli gazete ve internet sitelerinde 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde Acıpayam Belediye Başkanlığı aday adaylığı açıklaması yapan bir takım kişilerle ilgili haberler yer almaktadır. Özellikle gazetelerde yayınlanan bu tür haberler sponsorlar tarafından hazırlanıp yayınlatılmaktadır.

Bu haberlerde kamuoyunu yanıltıcı bilgiler yer almaktadır.

Kamu oyu yoklaması ya da anket adı altında yayınlanan sonuçların kim tarafından ne zaman yapıldığına dair hiçbir açıklama yer almamaktadır. Ayrıca kamu oyu ve anket sonucu adı altında yayımlanan haberlerde aday adaylığı açıklaması yapmayan kişilerin isimlerinin yer alması ve kendilerinin izninin alınmamış olması hangi ahlaki ölçüye sığmaktadır? Bu tür haberler apaçık kamuoyunu manipüle etmektir.
Yayınlanan mahalli gazetelerde ve internet sitelerinde yer alan ve yapıldığı iddia edilen anketlerde benim de ismim yer almaktadır. Bu güne kadar 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimi için hiçbir yerde aday adaylığı konusunda bir açıklama da bulunmadım. Yayınlanan internette yapıldığı iddia edilen anketle ilgili yaptığım araştırmada da böyle bir ankete ulaşamadım. Kaldı ki böyle bir anket yapıldıysa anketi yapan kuruluşun adının yazılması gerekmez mi (Yasal olarak yazılması gerekir)? Bu hayali anket ile bizlerin de ismi kullanılarak hangi sonuç elde edilmek istenmektedir? Böyle bir anket varsa dahi kimsenin bilmediği eş, dost ve akraba işi olsa gerek.

Her hangi bir ortamda aday adaylığı açıklaması yapmayan kişilerin isimleri ile kendi isimlerini bir araya getirerek kamuoyu yoklaması ve anket sonucu yayınlayarak ne elde edilmek istenmektedir.

Aday adayı olmak şartlarını taşıyan herkesin hakkıdır. Kimse aday adayı oldu diye suçlanamaz. Ancak aday adayı olmayan kişilerin isimlerini kullanmak ahlaki bir davranış değildir.

Partimizin aday adaylığı müracaatlarının ne zaman yapılacağı ve aday adayları içerisinden aday belirleme ile ilgili ilkeleri bellidir. Partimizin programına uygun aday adaylığı çalışmasını yürüten aday adaylığını değerlendirecek organları bellidir. Bunun yok sayılması doğru bir davranış değildir. Hele hele aday adaylığı süreci başlamadan pazı gösterme yarışına girilmesi hiç doğru değildir. Parti politikamız gereği aday adaylarının birbirini yıpratmadan, hatalı sollama yapmadan çalışması gerekir. Bir adım önde olmak için itişip kakışmak patimize yakışmaz.Yapılan çalışmalarda partililerin ve partimizin zarar görmemesi gerekir.

Aday adaylığı çalışması içerisinde olan partililerimize, Ak Partiye yakışan bir çalışma diliyor, her şey gönüllerince göre olsun diyorum."

"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.