ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32145

56
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47751949

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

5742

· Dün

4579


Yayın tarihi: 02.05.2013 Saat: 20:11
TİCARET MESLEK LİSESİ AKILLI SİSTEMLE DAHA GÜVENLİ

Eğitim

 

Acıpayam Ticaret Meslek Lisesinde görev yapan tüm eğitim çalışanlarının çok büyük özveri göstererek ortaya koyduğu; ortak hedef, ortak karar, birlikte çalışma ve üstün gayret ve katkılarının sonucu olan bir projeyi daha hayat geçirdi. Acıpayam Ticaret Meslek Lisesi Okul Müdürü Maaz SALMAN; “Bu projemizde ana felsefemiz öğrencilerimize;  güvenli, huzurlu ve mutlu bir eğitim öğretim ortamı sunmaktır. 

Bu düşünceyle emanet olarak aldığımız geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi eğitim öğretim sonunda bilgili, birikimli ve donanımlı olarak emaneti ailelerimize teslim etmektir. Zor ve meşakkatli bir çalışmanın sonuna gelerek sistemi faaliyete geçirmiş olmanın hazzını ve mutluluğunu tüm Acıpayam Ticaret Meslek Lisesi eğitim çalışanları olarak yaşamaktayız. 

TML2

İki aşamadan oluşan güvenlik sistemimiz şu şekilde çalışmaktadır. Birinci aşamada okulumuz ön ve arka bahçe kapılarında gerekli değişiklikler yapılarak otomatik geçiş sistemiyle donatılmıştır. Bu şekilde uzaktan kumanda ile giriş ve çıkış işlemleri rahat ve güvenli halde yapılabilmektedir. İkinci aşama olan yüz tanıma sisteminde ise tüm çalışanlarımızı ve öğrencilerimizin okula giriş aşaması sırasında bu cihaz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Öğrencimiz yüz tanıma cihazına yaklaştığında turnike açılmakta ve bir kişi için girişi hakkı vermektedir.

Misafirlerimiz için ise kart sistemi kullanılmakta olup, kart cihaza okutturulduğunda turnike yine geçiş izni vermektedir. Okulumuzda geçen yıldan itibaren uygulamakta olduğumuz veli izin dilekçesi olmayan öğrencilerimizin öğle arasında dışarı çıkış yasağı için de şu şekilde uygulama yapılmaktadır. Veli izin belgesi olan öğrencilerimizin öğle aralarında rahatça çıkabilmeleri için parmakla geçiş sistemi kurmuş bulunmaktayız.  Parmak okuma cihazına parmağını okutan öğrencimiz için turnike çıkış izni verecektir.

TML3

Okul müdürü olarak ” Ben” düşüncesinden sıyrılıp “Biz” düşüncesini yaşamaya başladığımızda daha nice güzelliklere imza atacağımızı düşünmekteyim. Bu süreçte katkılarını esirgemeyen yüreği eğitim aşkıyla çarpan herkese teşekkürlerimi sunar, sistemin hayırlara vesile olmasını temenni ederim dedi.

TML4


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.