ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32138

24
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47736709

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4257

· Dün

3822


Yayın tarihi: 16.03.2013 Saat: 15:18
HAŞERELERLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

Sağlık can acar bildirdi: "

 

Acıpayam Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğünden Halk ve Çevre Sağlığı hizmetleri devam ediyor.Belediye Başkanı Dr.Hulusi ŞEVKAN,denetiminde Belediye  mücavir alanı içinde vatandaşlarımızın yaşam standartını yükseltmede ve zararlı haşarelerden bulaşan tüm hastalıkların önüne geçmek için halk sağlığı alanında haşarelerle mücadele kapsamında Belediye Veteriner Hekimleri Sezai OYMAK ve Uğur TOSCALI gözetim ve denetiminde;BİYOSİDAL uygulayıcı eğitimi ve sertifikası alan Veteriner  İşleri Müdürlüğünde görevli personeller Veteriner Hekim Uğur TOSCALI,Nural BAL ve Ercan KAYMAK tarafından Şubat ayının son haftasında KIŞLIK mücadeleye başlanmıştır.

 

Şehir içindeki tüm LOGARLARA buharlı ilaç başlamıştır.


Mart ayı başlarında da LAVRA mücadelesi başlatılmıştır.Bu tüm LAVRA üreme alanlarında haftada 2 gün sürmektedir.Bu kapsamda ilçe çöplüğü,Atasancak Tarım işletmenin üst sınırındaki (Gedikli Mahallesi)kanal,foseptikler,kanalizasyon çıkışları ,tüm hayvan  besihaneleri,ilçe içindeki çöp konteynırları,su birikintileri,durgun suyun olduğu her yerde ilaçlama devam etmektedir.

 

Veteriner Hekimi Uğur TOSCALI  zararlılarla mücadelede LAVRA mücadelesi bu işin yüzde 80 nini oluşturuyor.Geriye kalan %20 ‘lik kısımda yaz aylarındaki gece ilaçlaması (ULV) dan oluşuyor.


Ayrıca evcil ve başı boş sokak hayvanlarının kayıt altına alma,aşılama,küpheleme, kısırlaştırma, alma,aşılama, küpheleme,kısırlaştırma hizmetleri rutin program dahilinde devam etmekte olduklarını ve vatandaşlardan gelen pire, kene,fare, akrep,yılan ve bu gibi şikayetleri 24 saat içerisinde müdahale edip sonuca ulaştıklarını söyledi.


İlaçlama ile ilgili çalışmalarımız doğaya zarar vermeden titiz bir şeklide sürdürülmektedir.Kullanılan tüm ürünler Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ve izinlidir.

 

Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlıklı bir Acıpayam’da yaşatabilmek için Belediyemiz ilaçlama konusunda bilinçli ve tecrübeli kadro ile faaliyet göstermektedir.


İki Veteriner Hekimimiz mesul müdürlük belgesine sahip,uygulamada çalışan personelimizin ikiside BİYOSİDAL uygulayıcı sertifikasına sahiptir.(T.C. Sağlık Bakanlığından alınmıştır.)


 

 

 

Belediye Başkanı Dr.Hulusi ŞEVKAN yaptığı açıklamada;2012 yılında zararlılarla mücadelemiz (sivri sinek,kara sinek,yakarca,böcek) başarılı geçmiştir.Bunu yaptığımız anket sonucunda vatandaşlarımızdan %97 memnuniyet olarak gördük.

2013 yılında aynı başarıyı ve vatandaşlarımızın memnuniyetini kazanmak için çalışmalarımız çok yoğun bir şekilde devam etmektedir.Bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek,vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok değerli olduğunu söyleyen ŞEVKAN,herkese sağlıklı,mutlu ve huzurlu günler diledi.

 

"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.