ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32150

25
Bağlı olanları sadece üyeler görebilir
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47785239

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4283

· Dün

6565


Yayın tarihi: 13.02.2013 Saat: 14:51
2-B ARAZİLERİNDE YENİ FIRSAT

Özel Haber can acar bildirdi: "

 

4 Şubat 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6412 sayılı kanun ile hazine arazilerinin satışına ilişkin başvuru ve satış bedellerinde yeni düzenlemeler yapıldı.Acıpayam Malmüdürü Mustafa EKİNCİ ;’’Yeni yapılan düzenlemeyle bin ve 2 bin liralık başvuru bedelleri şartı kaldırıldı. Bundan böyle 2-B arazilerinin satış bedellerinde artık başvuru ücreti alınmayacak. Yeni düzenleme ile hak sahiplerine doğrudan satılacak taşınmazların bedeli, taşınmazın 400 metrekareye kadar olan kısmı için rayiç bedelin yüzde 50’si; fazlası için rayiç bedelin yüzde 70’i üzerinden hesaplanacak. Birden fazla taşınmazda hak sahibi olunması halinde ise yüzde 50 satış bedeli hesaplaması, hak sahibinin tercih edeceği sadece bir taşınmaz için uygulanacak. Hak sahibi vatandaşlarımız herhangi bir müracaat bedeli yatırmadan malmüdürlüğümüze satın alma talebinde bulunabileceklerdir.

Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız malmüdürlüğümüze şahsen uğrayarak yada 518 10 79 - 518 10 58 nolu telefon numaralarını arayarak bilgi alabilirler.’’ dedi.

Acıpayam’ın Denizli il genelinde en çok 2-B arazisine sahip olduğunu belirten İlçe Kaymakamı Uğur KALKAR ;’’İlçemizde kadastro çalışması tamamlanarak kesinleşen 1266 parsel bulunmakla birlikte, bazı belde ve köylerimizde 2-B arazilerinin tespitine yönelik kadastro güncelleme çalışmaları da devam etmektedir. 2-B arazilerinde hak sahibi olan vatandaşlarımızın yapılmış olan bu kanuni düzenlemeden faydalanmaları için son başvuru tarihine kadar ilçemiz malmüdürlüğüne uğrayarak gerekli başvurularını yapmaları herhangi bir hak kaybına uğramamaları için önem arz etmektedir.’’ dedi.

"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.