ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32138

24
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47736716

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4264

· Dün

3822


Yayın tarihi: 08.02.2013 Saat: 22:03
SOKAK HAYVANLARI GÜVENLİ HALE GETİRİLİYOR

Sağlık can acar bildirdi: "

 

Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçe sınırları içindeki başıboş sokak hayvanları ile sahipli kedi ve köpeklere kısırlaştırma, aşılama ve küpeleme hizmeti devam ediyor.Belediye Başkanımız Dr.Hulusi ŞEVKAN, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Sokak hayvanlarını aşılayıp kısırlaştırarak güvenli hale getirmeye devam ediyoruz.5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu kapsamında hayvanların uygun nakil aracı ve usulüne uygun bir şekilde ekiplerimizce toplanıp Belediye Veteriner Hekimlerince operasyon ve tedavileri yapıldıktan sonra alındıkları yerlere bırakıldığını belirtti.

Bu hayvanların tüm parazit aşıları ve rutin aşılarının yapıldığını anlatan ŞEVKAN,’’Hayvanlar işlemleri bittikten sonra sağlığına tam olarak kavuşmakta veteriner hekimlerimizce kontrolden geçirildikten sonra kulaklarından küpelenerek alındıkları cadde,sokak veya sahiplerine teslim edilmekte’’ dedi.

Sokak hayvanlarını aşılayıp kısırlaştırarak güvenli hale getirdiklerini savunan ŞEVKAN,’’Aşılanıp kısırlaştırılan hayvanların saldırganlık hareketleri en alt seviyeye iniyor.Operasyonla daha sağlıklı oaln bu hayvanlar uysallaşıyor’’şeklinde konuştu.Sahipli kedi ve köpekler sahipleri tarafından 0532 130 23 52 nolu telefonla Belediye Veteriner Hekimimiz Uğur TOSCALI’ya müracaat edebilirler.

Sonuç olarak;Acıpayam Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 5199 Hayvan Koruma Kanunu kapsamında KISIRLAŞTIR,AŞILA,ALINDIĞI YERE BIRAK politikası uygulanmaktadır.

 

"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.