ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32049

24
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47196493

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

7817

· Dün

8038


Yayın tarihi: 19.01.2013 Saat: 23:01
KURUMUYDU YAŞMIYDI POLEMİĞİ

Çevre

 

Acıpayam'daki kesilen ağaçlarla ilgili Acıpayam belediye başkanı Hulusi Şevkan'ın açıklaması.Geçtiğimiz hafta ilçemiz Toprak Mahsulleri Ofisi sokağında bulunan daha önce otopark olarak kullanılan arsada inşaat yapılacağından dolayı inşaat sahibinin Belediyemize bizzat başvurarak 8 adet çam ağacının kesilmesi doğrultusunda Belediye Başkanlığımızda Orman İşletme Müdürlüğü bilgisi doğrultusunda ekiplerimiz ağaçları kesmiştir.

Bugünde (16.01.2013) inşaat sahasında iş makineleriyle çalışma başlatılmıştır.

Vatandaşlarımıza aktarılan yanlış bilgiler doğrultusunda bu durumu yerinde incelemek için Belediye Başkanımız Dr.Hulusi ŞEVKAN ve İnşaat sahibi Yücel İÇKİN, inşaat alanında incelemeler yaptı.


İnşaat sahibi Yücel İÇKİN yaptığı açıklama da,’’ Toprak Mahsulleri Ofisi yoluna bakan tarafındaki çam ağaçları arsaya 70 cm. mesafedeydi. Bu çamların hepsi arsadan tarafa eğikti. Belediyeden onaylattığım projemde binanın bu yola sıfır inşa edilecek.

(ÜST KATLARDA DA 1.20 metre) bu yol tarafına balkonum var. Dolayısıyla çamların eğilimi dikkate alınırsa çamlar 1.5-2 metre binanın içine girmekteydi.Şahsi olarak başvurduğum Acıpayam Belediyesine bu çamların kesilmesi gerektiğini ilettim.

Kaldırım kenarına araçların park etmemesi için hafriyatı da özellikle bugün başlattık dedi.

AYRICA BUGÜN ATATÜRK BULVARI PTT KARŞISINDA KESİLEN ÇAM AĞAÇLARI  KURUDUĞU İÇİN KESİLMİŞTİR.

ŞEVKAN;DUYARLI OLAN VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM

Belediye Başkanımız Dr.Hulusi ŞEVKAN konuyla ilgili yaptığı açıklamada;’’Ağacın kesilmesi hiç kimseyi mutlu etmez. Söz konusu ağaçlar, ya kurumuştur ya da etrafa zarar vermektedir veya kar, fırtına gibi doğal nedenlerle kötü hale gelmiştir. Bu ağaçlar çevreye zarar vermeden kesinlikle kaldırılmaya devam edilecektir.

Peyzaj mimarların ön gördükleri uygun yerlere de ağaçlar dikilecek ve dikilmektedir. Amacımız yeşile zarar vermek değil, amacımız öncelikle insanı yaşatmaktır. Bu konuda duyarlı olan vatandaşlarımıza teşekkür ederim’’ dedi.

HALKIMIZA SAYGIYLA DUYURULUR.
 


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: KURUMUYDU YAŞMIYDI POLEMİĞİ (Puan: 1)
Gönderen: SULEYMANKURBAN Tarih: 20.01.2013 Saat: 11:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
BU BASKAN ACIPAYAMLAR ILE DALGA GECIYOR HERHALDE. ADAM NERDEYSE GOREVDE DORT YILI DOLDURACAK. AGAC KESMEKLE BASLADI AGAC KESMEKLE DEVAM EDIYOR, GOREVI BITENE KADAR ACIPAYAMDA AGAC KALMAYACAK. ILK YAPTIGI IS , POLEN YAYIYOR DIYE KAVAK AGACINI KESMISTI. HADI BU AGAC KURU IDI DIYELIM KI FOTOGRAFLARDA BIR AGACIN RESMI VAR. BELEDIYE ARKASINDA KESILEN CAMLAR NEYIN NESI ? INSAAT YAPILACAK DIYE KAMUYA AITOLAN KALDIRIMDA AGACLAR NEDEN KESILIYOR. O AGACLAR ARSA SABIBININMIUYDI . ARSA SAHIBIMI DIKTI ACABA ? HADI ESKI PARTISINE MENSUP BELEDIYE BASKANI OLSA, ODENEK GELMIYOR BELEDIYEDE KISIN ODUN YALIYORLAR DERSINIZ. AK'LANDIKTAN SONRA BOYLE BIR SORUNUDA KALMADI. BASKANIN NERELI MOLDUGUNU BILMESEK AGACTAN ODUNDAN ANLAMIYOR DIYECEGIZ AMA NEYSE ? BELKIDE KESILIRKEN BASKANIN HABERI OLMAMISTIRRe: KURUMUYDU YAŞMIYDI POLEMİĞİ (Puan: 1)
Gönderen: tekelioglu4 Tarih: 21.01.2013 Saat: 11:48
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
şu fotoğrafın yanına Salih Tanyeri parkından kesilen çamında fotoğrafını koynu. yaşmı kurumu anlarsınız.fotoğraflar yalan söylemez yalan söyleyen belli olur.Re: KURUMUYDU YAŞMIYDI POLEMİĞİ (Puan: 1)
Gönderen: sert Tarih: 25.01.2013 Saat: 15:37
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
yaşlı ağaçları gençleştirmek suçmu, eski kafalılar bunu anlayamaz

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.