ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32150

25
Bağlı olanları sadece üyeler görebilir
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47785244

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4288

· Dün

6565


Yayın tarihi: 18.01.2013 Saat: 17:17
DAR GELİRLİ AİLELERE KOYUN VE DÜVE DESTEĞİ

Özel Haber can acar bildirdi: "

 

Acıpayam Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) sosyal güvenceden yoksun, sosyal desteğe ihtiyacı olan ailelere yönelik projelerine aralıksız devam ediyor. Acıpayam Kaymakamlığı gerçekleştirdiği projelerle dar gelirli ailelere koyun ve damızlık gebe düve dağıtımı gerçekleştirdi.Acıpayam Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2012 yılı içerisinde uygulanan projeler kapsamında ilçe merkezi, belde ve köylerinde ikamet eden 28 aileye 280 koyun alımı için 206.000 TL, 33 aileye de 33 damızlık düve alımı için 159.200 TL kaynak kullandırıldı.

Acıpayam Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2003 yılından bu yana uygulanan projeler kapsamında, toplamda 71 aileye 710 koyun alımı için 300.686 TL, 605 aileye de 675 damızlık gebe düve alımı için 1.866.595 TL kaynak kullandırıldı. Bu iki alanda devam eden projelerin toplam tutarı da 2.167.281,00 TL’ye ulaşmış oldu.

Türkiye genelinde günlük süt üretiminde, ilçe olarak ilk sıralarda yer aldıklarını belirten Acıpayam Kaymakamı Uğur KALKAR ; "İlçemiz yaklaşık 50 bine ulaşan büyükbaş hayvan sayısı ile Denizli il genelindeki hayvanların dörtte birine sahip bir konumda. Gerçekleştirdiğimiz projelerle, ilçemizde her geçen gün daha da gelişmekte olan hayvancılığa yeni bir katkı sağlıyoruz. Büyükbaş hayvancılığın yanında son yıllarda sayısı hızla azalan küçükbaş hayvancılığa da destek vermeye başlamış bulunuyoruz. Önemli bir süt ve hayvancılık merkezi haline gelen ilçemizde büyük ve küçükbaş hayvan potansiyeli ile süt üretimini daha da yukarılara çıkarma yönündeki çalışmalarımız ve projelerimiz bundan sonra da devam edecektir." dedi.

Koyun desteğinden yararlanarak duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülizar KURAL ; "Aldığımız bu koyunlarla geçimimizi temin edeceğiz. İnşallah kısa zamanda koyunlarımız çoğalır. Desteklerini hiçbir zaman bizden esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Uğur KALKAR’a ve vakıf yetkililerine çok teşekkür ederiz." dedi.

 

"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: DAR GELİRLİ AİLELERE KOYUN VE DÜVE DESTEĞİ (Puan: 1)
Gönderen: SULEYMANKURBAN Tarih: 18.01.2013 Saat: 18:53
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
YARDIMI YAPAN VAKFA TESEKKURLER. ANCAK BU YARDIMIN TAM ANLAMIYLA YARDIM OLABILMESI ICIN BIR SENELIK SAMAN VE YEMININDE KARSILAYIN. MALUM YEM VE SAMAN FIYATLARI VATANDASIN CANINI OKUYOR.

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.