ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32091

24
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47512754

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2495

· Dün

7381


Yayın tarihi: 19.12.2012 Saat: 22:50
DALAMAN ÇAYINDAN ACI HABER

Acı haber

 

Akıntıya kapılan anne ve 6 aylık bebeğinin cesetleri bulundu.


Muğla'nın Dalaman ilçesine bağlı Gürlek köyü Dangır mevkiinde balıkhane kiralayan ailenin Dalaman Çayı üzerinden geçmek için kendi imkanları ile yaptığı ahşap köprüden geçmek isteyen 30 yaşındaki Bircan Şahin ve 6 aylık bebeği Ceylin çaya düşerek öldü.


 

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan Şahin ailesi, Dalaman ilçesine bağlı Camiyanı Mahallesi Dangır mevkiinde Dalaman çayının yakınlarında balık yetiştirmek için bir balıkhane kiraladı. Şahin ailesi kiralama işleminin ardından bölgede balık yetiştirmeye başladılar. Ailenin balıkhaneye gitmek için kullandığı ve Dalaman çayı üzerinden geçen köprü geçtiğimiz yıl içinde meydana gelen sel felaketinin ardından yıkıldı. Aile fertleri balıkhaneye gidebilmek için çay üzerine kendi imkanları ile köprü kurdu. Yaklaşık iki gündür Muğla il genelini etkisi altına alan şiddetli yağış Dalaman Çayı'nın yükselmesine neden olurken, aile işletmelerine gidebilmek için yaptıkları köprüyü kullanmaya devam etti.

 

DENGESİNİ KAYBETTİ

Öğle saatlerinde balıkhaneye gitmek isteyen Bircan Şahin (30), 6 aylık kızı Ceylin Şahin'i kucağına alarak köprüden geçmek istedi. Ancak köprü üzerinde genç kadın dengesini kaybedince kucağındaki bebeğiyle birlikte Dalaman Çayı'na düştü. Olayı görenler yardıma koştu, ancak debisi yükselen ve hızla akan çayda anne ve 6 aylık kızını kısa sürede gözden kaybettiler. Bunun üzerine jandarmadan yardım istendi. İhbar üzerine çok sayıda jandarma ekibi, 112 Acil Sağlık ekibinin yanı sıra Dalaman Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri ile Muğla İl Afet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler olay yerine sevk edildi.

 

CESETLERİ BULUNDU

Ekiplerin yaptığı arama kurtarma çalışmalarında anne ile bebeğinin cesetleri bulundu. Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ve Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, olay yerine gitti. Olayın büyük üzüntü verici olduğunu belirten Kaymakam Şimşek, "Arama kurtarma ekiplerini bölgeye sevk ettik. Çalışmalar devam ediyor" diye konuştu.

 

 

 

 


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.