ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32049

24
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47196494

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

7818

· Dün

8038


Yayın tarihi: 23.06.2012 Saat: 23:21
BAKANLIK DALAMAN ÇAYI'NI TAKİBE ALDI...

Çevre

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, Uluabat Gölü ve Dalaman Çayı'ndaki kirlilik iddiaları üzerine başlattığı inceleme sonucunda, atık su arıtma tesislerine sahip olmayan endüstriyel kuruluşlara idari yaptırım cezası uygulandı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, Uluabat Gölü ve Dalaman Çayı'ndaki kirlilik iddiaları üzerine başlattığı inceleme sonucunda, atık su arıtma tesislerine sahip olmayan endüstriyel kuruluşlara idari yaptırım cezası uygulandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bazı basın yayın organlarında yer alan Uluabat Gölü ve DalamanÇayı'nda yaşanan kirlilik haberleri üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın talimatıyla Denizli, Kütahya ve Bursa il müdürlüklerince inceleme başlatıldı.

İncelemeler sonucunda, Uluabat Gölü çevresindeki endüstriyel kuruluşların arıtma tesislerine sahip olduğu, atık suların arıtma tesislerinden arıtılarak alıcı ortama deşarj edildiği saptandı.

Diğer endüstriyel kuruluşların ise atık arıtma tesisleri için çevre ve şehircilik il müdürlüklerine başvurduğu ve inşaatlarının devam ettiği belirlendi.

İncelemeler sonunda, atık su arıtma tesislerine sahip olmayan sanayi kuruluşlarına idari yaptırım ve para cezası verildi.

-Kirliliği önleyecek projeler hızla tamamlanacak-

Bursa Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı, Susurluk Havzası ve Uluabat Gölü kirliliğini önleyen projeyi hızla tamamlayacak ve evsel atık suların tamamını arıtarak Mustafakemalpaşa Çayı'na deşarj edecek.

Ayrıca YalıntaşTatkavaklıOvaazatlı ve Tepecik beldelerinden kaynaklanan evsel nitelikli atık sular için atık su arıtma tesisiyle ilgili proje tamamlanarak, İller Bankası'na sunuldu.

Kütahya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ise yaptığı inceleme sonucunda, Tunçbilek Belediyesi'nin evsel atık su arıtma tesisinin inşaat aşamasının bittiğini, devreye alma çalışmalarının sürdüğünü belirledi.

Tunçbilek beldesindeki termik santralin evsel atık sularının Tunçbilek Belediyesi'ne ait kanalizasyona verilerek arıtmayla sonlandığı, termik santralin üretiminden kaynaklı kül yıkama sularının ise çöktürme havuzundan sonra geri dönüşümlü kullanıldığı saptandı.

Denizli Dalaman Çayı'ndaki kirlilik iddiaları üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce başlatılan çalışmalar kapsamında, kirliliğin sebebi bulunarak, sorumlulara yaptırım uygulanacak.


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: BAKANLIK DALAMAN ÇAYI'NI TAKİBE ALDI... (Puan: 1)
Gönderen: akalancocugu Tarih: 24.06.2012 Saat: 19:23
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
insalah dalaman cayindan su icilebir,ve tatli ve lezzetli,sari baliklarin tutalabilir günlerini tekarar görecegiz.gec kalinmis ama olsun yinede zararin neresinden dönülürse kardir.hükümetimizin böyle projeyi sonuna kadar destek vermeli insallah verecekte.acipayamizin cehresi yine eski günlerdeki gibi degisecek

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.