ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32049

23
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47196480

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

7804

· Dün

8038


Yayın tarihi: 19.06.2012 Saat: 18:55
Dosev'den 'Dalaman Çayı'nı Koruyun' eylemi

Çevre

 

Denizli Doğa Sevenler Derneği (DOSEV) üyeleri, Acıpayam İlçesi'nden geçen Dalaman Çayı'ndaki kirliliğe dikkat çekmek için rafting yaptı, "Dalaman'ı koruyun" çağrısında bulundu.Burdur'un Teke Yöresi'nin batısında, Yeşilgöl Dağı'ndan doğan ve uzunluğu 229 kilometre olan DalamanÇayı'nın Acıpayam Ovası'na ulaşan kesiminde oluşan kirliliğe dikkat çekmek için DOSEV üyeleri tarafından rafting yapıldı. DOSEV Başkanı Ümit Şıracı, Dalaman Çayı'na başta Denizli'nin Acıpayam İlçesi olmak üzere çevredeki onlarca belde ve köyün atıklarının döküldüğünü hatırlattı. Şıracı, "Dalaman Çayı en çok Denizli il sınırları içinde kirleniyor. Bu çay sulama ve içme suyu açısından çok önemli bir kaynak. O nedenle Dalaman Çayı'nın kirlenmesi önlenmeli. Biz de bir doğa derneği olarak konuya dikkat çekmek istedik" dedi. - Denizli


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: Dosev'den 'Dalaman Çayı'nı Koruyun' eylemi (Puan: 1)
Gönderen: Gara,agacli Tarih: 23.06.2012 Saat: 15:39
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Dalaman cayinin bu hallere gelmesinin sebebi Belediyelerdir.neymis kanalizasyon yaptirdik.ya tamam iyi güzelde.kanalizasyon sulari nereye gidiyor?beylerin umurlarindami.aritma tesisi olmadan dünya kadar kanalizasyon yap bosuna.ha birde yayla senlikleri diye eylenceler popüler hale gelmis.sade oralari temizdi simdi gidsinler,de gencin cayirina baksinlar tek kelimeyle rezalet.yaziklar olsun!simdi yukari yayla,ya arabalar cikamiyordu tertemizdi malesef yeni yol yapilmis oranin akibetide öbür yaylalar gibi olacak.2011 yazinda gördüm bir kac kendini bilmezler bira siselerini koca pinarin ahirinin icine siralamislar tabi boslari sagda solda atiliyordur.biz millet olarak her bir seyleri yok etmeyi kafamiz cok calisir. saygilar.

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.