ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32149

18
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47783245

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2289

· Dün

6565


Yayın tarihi: 22.02.2012 Saat: 16:00
DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ?

Öz Eleştiri Ramazan Alkan bildirdi: "
Acıpayam’da yaşayan ve gelir durumu düşük olan vatandaşlar da ev sahibi olabileceği günü hayal ettikleri bildirildi.

Her seçim döneminde siyasilerin gündeme ilişkin yapılması gerekenlerin ilk sıralarında yer alan ucuz arsa temini ile ev sahibi olabilmeleri için sağlanacak olan olanaklar gelir düzeyi düşük olan vatandaşlar tarafından büyük bir umutla hala beklendiği ifade edildi.

Özellikle tek maaşlı ve asgari ücret düzeyinde geliri olan vatandaşların büyük umutlar beslediği ev sahibi olabilme hayali yıllardan beri devam ettiği aktarıldı.

DAĞITILAN ARSALAR BÖLGEYİ HAREKET KAZANDIRDI

Geçmiş yıllarda Acıpayam İmam Hatip Lisesi yanında rahmetli Murat Acar’ın belediye başkanlığı döneminde dağıtılan ucuz arsalar bir çok kişinin ev sahibi olmasına vesile olurken bölgenin hareketlenmesine de yardımcı oldu.

Daha sonra göreve gelen dönemin belediye başkanı Kadir Çetin’de 100’e yakın arsayı hem ucuz fiyata hem de taksitle ihtiyaç sahiplerine vereceği haberi taliplileri heyecanlandırdı.

Kadir Çetin’in belediye başkanlığı döneminde 100’e yakın arsa kur’a usulüyle ihtiyaç sahiplerine hem ucuz fiyata hem de taksitle dağıtılmasından sonra bölge birden canlılık kazandı.

ÖNEMLİ YATIRIMLARA İMZA ATTILAR

Murat Acar başta olmak üzere Kadir Çetin ve Sefer Demir’in belediye başkanlığı döneminde ilçede yapılan önemli yatırımlar sonrasında Acıpayam’ın kendi kabuğunu kırdığı çevre ilçeler arasında ise gıpta ile bakıldığı ifade edildi.

ACIPAYAM’IN ÖNEMİ

Acıpayam ilçemiz bölgenin en eski tarihli ilçelerden biri oluşu ve yine bölgede merkezi konuma sahip olmasından dolayı büyük önem arzediyor. Bundan dolayı çevre ilçe ve beldeler bir çok ihtiyacını buradan karşılıyor. Bu da ilçenin her geçen gün hareket kazanmasını sağlıyor.YENİ YATIRIMLARA HTİYAÇ VAR

Acıpayam’da geçmiş dönemlerde yapılan yatırımlara bakıldığı zaman gerçekten küçümsenmeyecek işler yapılmıştır. Bunları burada saymaya zaman yetmez. Önümüze bakmamız lazım. Örneğin Acıpayam’ın Dalaman çayına akan pisliği için neler yapılmıştır. İlçe merkezine yeni ve modern binalar veya iş merkezleri kazadırıldı mı? Bölgedeki işsizlik sorununu çözmek için neler yapılmıştır, neler yapılmalıdır. Bölgeye yeni fabrikalar kazandırmak için neler yapılmıştır. Yumrutaş Organize Sanayi meselesi hangi konumdadır. Dalaman-Acıpayam yolu ne zaman açılacak. Acıpayam Ovası ne zaman suya kavuşacak. Denizli büyükşehir olursa Acıpayam bundan olumlu veya olumsuz etkisi ne olacaktır. Bunlar uzar gider.

ACIPAYAM’HEPİMİZİN

Acıpayam’da yapılması gerekenleri ille de birinin hatırlatması gerekmez. Herkes sorumlu olduğu işi en iyi şekilde yaparsa zaten ortada bir sorun olmaz. “Ülkesini Seven İşini En İyi Yapandır” sözü bu konuya tam denk gelmektedir. İlçedeki olumlu ve olumsuz konuları sıralamak dile getirmek ve zaman zaman hatırlatmak kimsenin gücüne gitmeyip aksine bunları olumlu ve avantaja çevirme yönünde adımlar atılması gerekmez mi?. (Örneğin bir kişinin paçası sökükse bunu hatırlatana kızmak mı lazım?)

GELİR DURUMU DÜŞÜK OLANLAR DA EV SAHİBİ OLSUN

Acıpayam’da geçmiş dönemlerde de örneği görüldüğü üzere özellikle belediye tarafından üretilen ve gelir durumu kısıtlı olanlara dağıtılan arsaların durumu bellidir. Yine bazı şahısların ve şirketlerin kurduğu kooperatif marifeti ile daireler yapılıp satılması da ortadadır. (Yapılan sitelerde her ne hikmetse araçlar için garaj düşülmüyor) Ancak gözle görülen bir çok gerçek var ki bu dairelere sahip olanlara bakıldığı zaman ya gelir durumu çok iyi ya da çift maaşlı kişiler. Peki asgari ücretle çalışan ve iki çocuk okutan bir vatandaşımız bu dairelere nasıl ve ne zaman sahip olacaktır. (Mezarda emekli olup, mezarda mı ev sahibi olacaklar)
Ucuz arsalar üretilip ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını göz önüne getirelim. Öncelikle arsa sahipleri ilçede kalacak. İnşaat malzemesi satanlar da dahil ustalar ve işçiler için de ekmek kapısı olacaktır. Bunların da örneklerini çoğaltmak mümkün tabi.

ACIPAYAM’IN MENFAATLERİNİ DE DÜŞÜNMEK LAZIM

Kendi ihtiyacımızı karşılarken yani pazar veya market gibi alışverişimizi yaparken ürünün en iyisini ve uygun fiyatlı olanını almaya özen gösteriyorsak diğer işlerimizde de aynı titizliği göstermek zorundayız. Bazı açık gözlerin al-sat işlerinden yüksek meblağ kazanmasını da engel olmak gerekmez mi?. Duyum ve iddialara göre bir mevki de 126 dekar araziyi 400 bin liraya alıp 900 bin liraya satma çabasında olanlara da dur demek gerekir.

RAMAZAN ALKAN
ACIPAYAM"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: HASANKARAN Tarih: 22.02.2012 Saat: 23:28
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
RAMAZAN ALKAN BÖYLE ÖNEMLİ BİR KONUYU KAMU OYUNU TAŞIMANDAN DOLAYI TEPRİK EDERİN ZATEN DETAYIYLE ANLATMIŞINIZ BİZLERİ DÜŞEN BÖYLE PRJELERİ DESTEKLEMEK OLACAKTIR. H H KARAN.Re: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: gerekyok Tarih: 23.02.2012 Saat: 00:30
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ramazan bey gördügüm kadarıyla 2014 için herhalde bir beklentin var boşuna kendini yorma iyi kötü bi işin var ondanda olma su akarrr akarrr yolunu bulurrr.fikirlerin güzelde kendi fikrin deyil bence buda bi yorum beyenirsiniz beyenmessiniz taktir sizin.Re: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: polat020 Tarih: 23.02.2012 Saat: 08:30
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
BEN BU YAZIDAN ANLIYORUM Kİ.. TOKİ GELECEK... AMA BİR ŞEYE DİKKAT ETMELİ TOKİ ACIPAYAMA NE KAZANDIRIR NE KAYBETTİRİR BUNU İYİ ANALİZ YAPMAK LAZIM..AMA UCUZ EKONOMİK ARSALAR SATILARAK MÜSTAKİL EV YAPMALARINA OLANAK VERİLSE BENCE DAHA İYİ OLUR.ACIPAYAMIN EKONOMİSİ İNŞAAT VE MEMURLARA DAYALI.. SANAYİ YOK,TARIM DÜŞÜK,HAYVANCILIK AZ,BİRDE TOKİYİ GETİRİRSENİZ İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ÖNÜNÜ KESERSENİZ ACIPAYAMIN İLERLEMESİNİ DURDURMUŞ OLURSUNUZ. ACIPAYAM ACIPAYAM OLDUYSA BU İNŞAAT VE KOOPERATİFLERİN YAYGIN VE ÇOK OLMASINDAN. BU SEKTÖRDEN ACIPAYAMIN YARI NÜFUSU GEÇİM SAGLAMAKTADIR... BENCE ACIPAYAM BU KADAR BÜYÜRKEN BUKADAR GELİŞİRKEN .. NE OLUR YETKİLİLER ÖNÜNÜ KESMEYİN LÜTFEN..ACIPAYAM HER İLÇEDEN KIPTA İLE BAKILAN SEVİLEN BİR YER OLMUŞKEN TOKİ FALAN UĞRAŞMAYIN............. SAYGILAR ..POLATRe: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: cumhuriyet Tarih: 23.02.2012 Saat: 18:46
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)Re: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: cumhuriyet Tarih: 23.02.2012 Saat: 18:46
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)Re: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: HASANKARAN Tarih: 23.02.2012 Saat: 19:08
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
BU YORUM İŞİ RUMUZU AÇIK OLMAYANLARIN İŞİ DEĞİLDİR YAPTIKLARI YORUM DEĞERİ KAZANMAZ. HASAN HUSEYİN KARAN.Re: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: cumhuriyet Tarih: 23.02.2012 Saat: 19:38
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ğRe: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: cumhuriyet Tarih: 23.02.2012 Saat: 19:59
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Konut çok önemli dargelirliler için.1994 yılından bu güne göreve gelen belediye başkanları tercihlerini dargelirliden yana kullanmadılar. CHP olarak 2009 yerel seçimlerinde toplukonut önceliğimizdi. Başkanın ekip çalışmasından uzak olması hayal kırıklığı yarattı.Üç yılda bu konuda meclisin önüne bir proje dahi getirememiş olması dar gelirliyi bir başka bahara beklemesine neden olacağa benziyor. Duyumlarımıza göre meclis üyelerinden dahi kaçırılarak birilerinin bir hazırlık içerisinde olduklarını duyuyoruz. İşallah birilerini rant kazandırma hazırlığı değildir.Halkımızın yararına olacak TOKİ projesini CHP gurubu olarak desteklemeye hazırız.Yer seçimi çok önemli, bu alandaki son aylardaki mülkiyet değişiklikleride önemli.Meclisin onay vermediği bel bşk yardımcısı olaya el koymuştur herhalde.Saygılarımla Ömer Alev CHP İlçe Bşk.Re: DAR GELİRLİ EV SAHİBİ OLABİLECEK Mİ ? (Puan: 1)
Gönderen: polat020 Tarih: 24.02.2012 Saat: 08:54
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
İNŞALLAH BELEDİYE BÖYLE BİR HATAYA DÜŞÜPDE TOKİYE YER İSTİHDAM ETMEZ. ACIPAYAM GEÇİM KAYNAGI İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ÖNÜNÜN AÇIK OLMASIDIR.

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.