ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32138

24
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47736739

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4287

· Dün

3822


Yayın tarihi: 19.02.2012 Saat: 23:23
AYHAN ACIPAYAM'DAN HÜKÜMETE YÜKLENDİ

Siyaset Ramazan Alkan bildirdi: "
MHP ACIPAYAM İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ

MHP Acıpayam İlçe kongresi Acıpayam Talip Özkan Konferans Salonunda geniş katılımla yapıldı.

Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Denizli İl Başkanı Zafer Kaplan, İl Genel Meclisi Üyesi Ali Altıparmak, İlçe Başkanı Şener Şakır, Belde Belediye Başkanları, Çevre İlçe ve Belde Başkanları ile kalabalık partililer katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Emnin Haluk Ayhan bir konuşma yaptı.

HÜKÜMET İRTİCANIN ODAĞI OLMAKTAN SANIK HALİNE DÜŞMÜŞTÜR

Ayhan, konuşmasında “Bugün Türkiye parlamentoda büyük bir çoğunluğu olmasına rağmen iktidar tarafından iyi yönetilememektedir. İktidar partisi kendisi Anayasa Mahkemesince irticanın odağı olmaktan sanık haline düşmüştür. Diğer taraftan Genel Kurmay Başkanı terörizmden yargılanmaktadır. Mit Müsteşarı şüpheli duruma gelmiştir.


ÜLKEYİ İYİ YÖNETEMİYORLAR

İktidar gerçekten ülkeyi yönetemediğini çok açık ve net şekilde ortaya koymuştur. Bunu neyle izah etmek gerekiyor, Osla görüşmelerinde muhalefeti şerefsizlikle suçlayan iktidar partisinin nihayet gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. Ve ortaya çıkan durum sonucunda alelacele mecliste kanun çıkarmaya çalışmışlardır. Kendilerini güven altına alma arzusu içindedirler.

Alelacle kanun yapma tekniği geliştirmek suretiyle gerçek huku uygulama şeklinden uzak kalmaktadır. Şimdi AKP’ye baktığınız zaman gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse siyasal anlamda gerçekten ülkeyi büyük sıkıntılar içinde gark ettiği ortadadır” dedi.TARIMDA İNSANLAR PROBLEMLİ

Gelirler içinde insaların borçları artmaktadır, geçimde sıkıntıya düşmüşlerdir diyen Ayhan “Tarımda insanlar problemlidir. Buna ilave AKP döneminde Türkiye dış ticaret açığı 500 milyar doları bulmuştur. Cari işlemler açığı 300 milyar doları bulmuştur. Sadece 2011 yılındaki dış ticaret açığı 106 milyar dolardır.

ENFLASYON HEDEFİ TUTMADI

Enflasyon hükümetin kendi hedeflediğinin iki misli olmuştur. Yüzde 5 olarak hedeflediği enflasyon yüzde 10’a ulaşmıştır. Diğer taraftan cari işlemler açığı 78 milyar dolara yaklaşmıştır. Bu ülkenin borçluluğunun arttığını göstermektedir.

DIŞ BORÇ ALDI BAŞINI GİDİYOR

Dış borçlar ülkenin 220 milyar dolardan 500 milyar dolarlara aşan bir aşamaya gelmiştir. Siyasi anlamda da baktığınız zaman son günlerde AKP’nin parlamentoyu kendini koruyacak bir şekilde kanun yapma uygulamasını sürdürdüğünü görmekteyiz. Bu gerçekten zordur.MUHALEFETİN HAKLARI ELİNDEN ALINIYOR

Parlamentoda yasa yapma konusunda gerçekten problemler artmaktadır. Buna ilave olarak baktığınız zaman Parlamentoda muhalefetin denetleme ve dengeleme hakkının elinden alınması gibi bir durum söz konusudur. Dolayısıyle bunun iç tüzük değişikliğiyle muhalefetin bu hakkının elinden alınmaya çalışılması AKP’nin sivil diktaya doğru yönelmesinin çok açık bir göstergesidir” diye konuştu.

KAPLAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR GELDİ

İl Başkanı Zafer Kaplan ise konuşmasında “Hatırlıyormusunuz, Üniversite sınavlarında sınav sonuçları çalındı. Türkiye’de ilk defa ben açıkladım bunu. Basında takip ettiyseniz. Bu soruların çaılndığını ve bir şaibe olduğunu basın toplantısıyla ben yaptım.

Pek çok öğrencimiz maalesef haklarını alamadılar. Van depreminden dolayı Denizli’ye gelen vatandaşlarımız oldu. Denizli Cumhuriyet Lisesinde Van’dan gelen 35 öğrenci ortalığı karıştırdı. Sebep nedir biliyor musunuz. Ders notlarının zayıf olmasından dolayı. “Biz Van’da boş kağıtta versek tam not alırız” diyor.

Bize burada niye böyle yapılıyor diye isyan çıkardılar. Ve bu öğrenciler daha sonra Van’a geri gönderildi. Buradaki olayı iyi tahlil etmemiz lazım” dedi.İLK İLÇE BAŞKANI NURETTİN İNCE

Kongrede söz alarak kürsüde bir konuşma yapan Acıpayam'ın eski esnaflarından Nurettin İnce MHP'nin kurulduğu yıl 1969'da Acıpayam'da ilk ilçe başkanı olduğunu söyledi.

Rahmetli Türkeş'i çok sevdiğini belirten İnce geçmiş yıllardaki bazı siyasi anılarını anlattı.

İnce daha sonra gençlere Ülkücülüğün 9 ışık hareketini iyi anlamalarını tavsiye etti.

RAMAZAN ALKAN
ACIPAYAM"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: AYHAN ACIPAYAM'DAN HÜKÜMETE YÜKLENDİ (Puan: 1)
Gönderen: ilbey_ Tarih: 20.02.2012 Saat: 09:05
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sonuç olarak başkan kim oldu sayın editör onu yazmamışsınız...Re: AYHAN ACIPAYAM'DAN HÜKÜMETE YÜKLENDİ (Puan: 1)
Gönderen: omerAKHOY Tarih: 20.02.2012 Saat: 09:16
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
haberi hazırlayan arkadaş; başkan kimm olmuş???Re: AYHAN ACIPAYAM'DAN HÜKÜMETE YÜKLENDİ (Puan: 1)
Gönderen: akalancocugu Tarih: 20.02.2012 Saat: 20:29
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sayin ayhan kousmasi tamamen popülizim,karsisindaki dinleyeci kitlelerini,costurmak amacli yapilmis bir konusma olarak buluyorum,hükümeti vermis veristirmis elestiriye,, el insaf hükümet tabi ki elestirilecek,ama bunu biraz akilla izanla yapin ,bos bos sirf muhalefet olsun diye yaparsaniz,bende size sunu hatirlatmak zorundayim.siz degilmiisiniz 127 millet vekili ile size bu millet size iktidari vermedi mii?ama siz bu cesarete dahi göstermediniz sayin baskaniniz,rahmetli ecevidin kuacagina yaslandi,ülkeyi her alanda kaoso soktunuz,apoya amarika size teslim etti siz imraliya yerlestirdiniz,sikiysa asaydiniz ya...22 bankaya hortumladiniz,cumhuruyet tarihinin en büyük vurgununu yaptiniz,sayin bahceli kac defa gitmistir türk cumhuruyetlerine cünkü sizde o vizyon yokk disarida size kim tinlar agirliginiz yok.ve siz ordudan medet umdunuz dindar inan insanlari zulum ettiniz,sizin gecmiisniz sabikali,lütfen siz sususun,ama rahmetli türkesi bu söylemlerimden tenzih ederim tam bir liderdi.bence mhp nin en önemli sorunu lideri.. sayin baahceli ile bu parti 10 12 13 arasi oynar durur.....Re: AYHAN ACIPAYAM'DAN HÜKÜMETE YÜKLENDİ (Puan: 1)
Gönderen: vivador Tarih: 21.02.2012 Saat: 09:35
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sayın bahçeli hiçbir zaman avrupa yalısı olmamıştır tam tersi türk ülkelerine verdiyi deyer ortadadır şimdiki hükümetinde avrupaya verdiyi deyer ortadadır eyer sayın bahçeli bahsettiyiniz gibi avrupa yanlısı olsaydı şu an amerikanın kurdugu parti akp olmazdı amerika ve israilin kucagına oturanlar birde bedel ödemek zorundaydılar bu bedelde ırak savaşında ortya koyuldu ve bu hükümetin amerika ve israilin kucagında oldugu ap açık ortaya koydu ırakta akan her müslüman kanınıda bu hükümetinde eli oldugunu unutmayın düne kadar avrupa birliyine hıristiyanlar birliyi diyen başbakan ne olduda bu kadar avrupacı kesildi başımıza yakın tarihte ermenişlere verilen tavizler sonucu azerbaycanda türk bayragımız gönderden indirilmiştir ve o bayragı göndere tekrar çektireninde sayın bahçeli oldugunu unutmayalım idam meselesinde ise zamanın refah yol hükümeti zamanında gümrük birliyine giriyoruz diye estirilen havada avrupaya verilen tavizlerden biridir ve altına imza atanlarda o hükümetin başbakanı ve bakanlarıdır ve bunların askerle terörise verdiyi deyer ortadadır bir şehide 55 ila 60 bin tl tazminat verilirken terörise verilen tazminat 100bin tl nin üstünde siz neyin savunuculugunu yapıyorsunuz bu ülkede artık ne mutlu türküm demek suç oldu ama herşeye karşın NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ,,,,,

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.