ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32091

24
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47512789

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2530

· Dün

7381


Yayın tarihi: 14.01.2012 Saat: 13:13
GÖREV BAŞINDAKİ GAZETECİYE HAKARET VE TEHDİT

Bizden Birileri Ramazan Alkan bildirdi: "

Yıllardır Acıpayam’ın adeta dünyaya açılan penceresi olan bir gazeteci görevi başında belediye personeli tarafından hakaret ve tehdit edildi.

Bugün Acıpayam Belediyesinin çarşı içindeki kar temizleme çalışmalarına haber yapmak için yerinde izleyen Gazeteci Ramazan Alkan çalışmaları fotoğraflarken bir belediye görevlisi tarafından hakaret ve tehdit içeren sözlere maruz kaldı.

Atatürk anıtı ve çarşı camii arasında belediye işçileri ve iş makineleri ile yapılan kar temizleme çalışmalarını fotoğraflamaya çalışan Gazeteci Ramazan Alkan belediye çalışanı (sözleşmeli) Ahmet Cankardaş tarafından tehdit edildi.

OLAY NASIL GELİŞTİ

Çarşı camii istikametinden iş makinelerinin çalışmalarını fotoğraflayan Ramazan Alkan yine Atatürk anıtı istikametine fotoğraf çekerek devam ettiği sırada bazı esnaflar kar kaldırma çalışmalarında geç kalındığını aktardılar.

Yine eski kasaplar sokağındaki bir esnaf (K.B.) kar yağdığından beri bu sokağa girilmediğini ve caddenin buzlu olduğunu iddia etti.

Bir başka esnaf ise caddenin başında daha önceden mazgal olduğunu ancak üst yapı çalışmaları sırasında bu mazgalın kaldırıldığını belirtti ve eğer bu mazgal olsaydı dün çarşı içindeki eriyen kar suları bu caddeye buz pistine çevirmeyecekti, dedi.

Bu görüşmelerden birkaç dakika sonra Belediye görevlisi Ahmet Cankardaş karşı kaldırımdan gelerek “Çektiğin fotoğraflar yeter artık hadi buradan kaybol. Hadi kaybol” dedi tabi bu gelişmeleri yine belediye görevlisi Gökhan Selek’te gördü.

Bunun üzerine bende “Benim fotoğraf çekmemde ne gibi bir sakınca var. Bunu neden söylüyorsunuz. Ben gazetecilik görevim gereği çalışmaları yerinde inceleyerek fotoğraf çekiyorum” demem üzerine ise.

Cankardaş “Başlatma senin gazeteciliğinden. Ben zaten gazetecilik nasıl olurmuş sana göstereceğim. Az kaldı. Gazeteciliği öğreteceğim sana. Sen gazeteci olsan ne yazar. Hadi kaybol buradan” dedi ve tam anlayamadığım bazı sinkaflı sözler sarfetti.

Sen hangi sıfatla beni buradan kaybol diyorsun beni sen değil ancak amirlerin müdahale edebilir dediğimde ise “Hadi lan oradan. Benim amirlerim senin gibilerle tenezül edipte muhatap olmaz” dedi.

“ŞEVKAN BU LAFI BEN BİLE DİYEMEM”

Gelişmeler üzerine Belediye Başkanı sayın Hulusi Şevkan’ı telefonla arayarak durumu anlattım. Kendisi de “Bu şahıs eğer böyle bir şey demişse çok yanlış ve ayıp. Bu lafları bir gazeteciye ben bile diyemem. Elbette herkes görevini yapacak. Sen de bir gazeteci olarak çalışmaları fotoğraflaman gayet normal. Zaten senin görevin bu. Bu konu ile derhal ilgileneceğim” dedi.

SON ZAMANLARDA TEHDİTLER ALIYORUM

Son günlerde bazı şahıslar tarafından dolaylı yollardan “Ayağını denk alsın” gibi sözler kulağıma gelmekte. Benim hiçbir kimsenin şahsıyla ilgili bir sorunum yoktur. Ben bir gazeteci olarak Acıpayam ve çevresiyle ilgili sayısız haber yapmaktayım. Adeta Acıpayam’daki gelişmeleri basın yoluyla dünyaya duyurmaktayım. Bu görevi yaparken de kimseden bir kuruş para talep etmedim etmemde.

İLK DEFA BURADAN AÇIKLIYORUM

Kendime ait otomobilim evimin önünde bir köşesinden çarpıldı. Yolun uzun ve geniş olmasına karşın iki hafta önce geceleyin park halinde olan aracımı çarpan şahıslar kayıplara karıştı.

Ben de Acıpayam sevdalısıyım. Aynı zamanda doğup büyüme Acıpayam’ın yerlisiyim. Nüfus cüzdanımda ikametgah ve doğum yeri Acıpayam yazmaktadır ve ölünceye kadar da Acıpayam’da yaşayacağım. Eğer başıma bir olay gelirse ve bu hayattan göç edersem. Sorumlularının kim olduğunun mutlaka araştırılmasını istiyorum.
Kamuoyuna saygılarımla.


GAZETECİMİZ AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLARI ÇEKMEYE ÇALIŞIRKEN TEHDİT EDİLMİŞTİR.
"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

BU HABER YÖNETİM TARAFINDAN YORUMLARA KAPATILMIŞTIRCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.