ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32047

61
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47192938

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4262

· Dün

8038


Yayın tarihi: 18.03.2011 Saat: 01:00
İHALE İLE YAŞ SEBSE İŞLETMESİNE DEVRALDILAR

Ekonomi Furkan Kızılhan bildirdi: "

Acıpayam Darıveren Kasabası sınırları içinde bulunan, Kuruluş konumu itibariyle bölge için anlam teşkil eden yaş meyve sebze tasnif ve ambalajlama farikası bu gün Darıveren belediyesinde yapılan ihale ile üç yıllığına Karan gıda ya kiralanmıştır.Darıveren belediyesi meclis üyeleri ihaleyi alan firma yöneticilerine iyi dileklerini iletmişler ve bu tesisin bölge için ne kadar önemli olduğunu dile getirmişlerdir.

karan gıda firmasının yöneticileri endüstri mühendisleri Emrah karan ve Burak kayış bu tesisin bölge halkı için ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarını , ihaleyi almış olsalar da tesisin halka ait olduğunu ve ancak bölgedeki üretici çiftçi kardeşlerimiz ile başarıya ulaşabileceklerini farkında olduklarını dile getirdiler . bu fabrikanın kuruluş yeri itibari ile Darıveren kasabasında olmasının diğer kasabadaki çiftçiler için bir tez avantaj olmadığını sadece Darıveren kasabasındaki üretilen ürünleri değil tüm Acıpayam ve çevre ilçelerdeki üretilen meyve sebzelere talip olduklarını ve her çiftçinin ürettiği ürünlerin gerçek değerini almaları için çalışacaklarını belirttiler.

yaş meyve sebze tasnif ve ambalajlama fabrikasında ürün işlemek için 2 bant bulunduğunu , Birincisinde 3cm den büyük yuvarlak meyve sebzeleri işlemek için kurulmuş olan optik olarak renk ve çap ayrımı yapabilen, saatteki kapasitesi 50.000 adet meyve sebze işleyebilen optik kısımdan oluştuğunu , İkinci bantta ise geri kalan meyve ve sebzeler için kurulmuş olan mekanik kısımdan oluşan ve Buradaki sistemde de çalışanların el ve göz becerileri ile önlerinde akan banttan meyve sebze seçimini ve ambalajlamasını yapılabileceğini bildirdiler.

hedeflerinin Türkiye'de meyve sebze üretiminde söz sahibi olan Antalya'da Alanya Muğla'da köyceğiz ve Bursa da yenişehir ne ise denizlide-de Acıpayam'ın aynı öneme sahip olması için yola çıktıklarını bu hedeflerine ulaşmak içinde belde belediye başkanlarının , koop başkanlarının ,muhtarların ,ziraat odasının , ilçe tarım , kaymakamlık ve çiftçilerin yardımlarına ihtiyaçları olduğunu ve en kıza zamanda tüm kurumları ziyaret edeceklerini ve kasaba kasaba gezip üreticelr ile bir araya geleceklerini belirtiler.


"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: İHALE İLE YAŞ SEBSE İŞLETMESİNE DEVRALDILAR (Puan: 1)
Gönderen: Rakay Tarih: 20.03.2011 Saat: 16:28
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
kurulan tesis bölgemize hayirli olmasina diliyorum insallah bölgedeki meyva ve sebze ytistiricilerinin katkisiyla uzun ömürlü olmasina diliyorum kurulmasina sebeb ve katkida bulunanlarada ayrica basarilar diliyorum tes .ramazan akayRe: İHALE İLE YAŞ SEBSE İŞLETMESİNE DEVRALDILAR (Puan: 1)
Gönderen: BİLGİÇF Tarih: 20.03.2011 Saat: 19:12
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
İnşallah hayırlı olur.Şimdiye kadar Kasaba ve ilçe ekonomisine kazandırılamamış olması büyük kayıp diye düşünüyorum.İhele firması ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.