ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32143

23
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47748845

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2638

· Dün

4579


Yayın tarihi: 27.10.2010 Saat: 16:08
Denizli'de Yaban Domuzları Şehre İndi

Video Haber

DENİZLİ'de dağda aç kalan iki yaban domuzu kent merkezine indi, polis ve itfaiye ekipleri 5 kilometre boyunca domuzları kovalayıp av tüfeğiyle öldürdü.

Denizli’de bugün sabah saatlerinde kent merkezine inen iki aç yaban domuzu büyük korkuya neden oldu. İhbar üzerine harekete geçen belediye ve polis ekipleri Kiremitçi Mahallesi’ne geldi. Bir evin bahçesinde görülen iki domuzun etkisiz hale getirilmesi için ekipler çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Katip Çelebi İlköğretim Okulu’nun önündeki evin bahçesine gizlenen ve saatlerce çıkmayan domuzların zarar verme ihtimaline karşı öğrenciler uzaklaştırıldı.

Öğrencilerin büyük heyecanla okul duvarlarından izlediği operasyonda, evin bahçesindeki ağaçlık alanın altına gizlenen iki domuzun etkisiz hale getirilmesi için bir belediye çalışanı av tüfeğiyle ateş açtı. Yaralanan iki domuz kaçmaya çalışırken büyük panik yaşandı. Domuzları kaçarken yolda görenler korku ve telaşa kapıldı. Ekiplerin yanı sıra basın mensupları da domuzları görüntülemek için büyük uğraş verdi. Kovalamaca sonrası yaralı domuzlardan biri bir apartmanın bahçesinde yere yığılıp kaldı. Evlerinin kapısının önünde domuz görenler şaşkınlık yaşadı. Domuzun öldüğü anlaşıldı. Ekipler daha sonra diğer domuzun peşine düştü.

Servergazi Mahallesi’ne doğru 11'inci Motorize Piyade Tugay Komutanlığı’nın sınırları boyunca kaçan domuz, ekiplere zor anlar yaşattı. Ekipler, bir sitenin bahçesine giren ve oradan da yeniden yola çıkıp koşmaya devam eden domuzun peşini bırakmadı. Hayli yorgun deşen domuz Çamlık Çevre Yolu’nda refüjde ekiptekiler tarafından tüfekle vuruldu. Ağır yaralı domuz kaçamazken, bu kez iğneyle uyutuldu ve belediye kamyonetine konularak götürüldü.

Yaklaşık 5 kilometre süren domuz operasyonunda yer alan belediye görevlisi Ahmet Gökgürler, “Uyuşturucu iğneler domuzların derisi çok kalın olduğu için etki etmedi. Bu yüzden silah kullanıldı. Hayvanların çocuklara ve vatandaşlara zarar vermeden etkisiz hale getirilmesi sevindirici” dedi.

İki yaban domuzunun aç kaldıkları için gece kent merkezine indiği, havanın aydınlanmasıyla insanları ve araçları görerek paniğe kapıldığı sanılıyor. 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: Denizli'de Yaban Domuzları Şehre İndi (Puan: 1)
Gönderen: hacifaik Tarih: 28.10.2010 Saat: 00:31
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bizde ormana gidiyoz domuz aramaya meyer artik sehre iniyorlar :))

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.