ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32149

16
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47782362

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

1406

· Dün

6565


Yayın tarihi: 26.10.2010 Saat: 21:41
ACISELSAN SATILIYOR

Öz Eleştiri cagdasemlak bildirdi: "

Acıpayam Seliloz Sanayi satılıyor. İlçenin ekonomisi, çalışanı için büyük kayıp.

Acıselsan satılıyor ve Acıpayam ekonomik olarak kayba uğruyor. Dışardan birilerinin satın almasındansa Acıpayam'ın varlıklı ya da Avrupada çalışan Acıpayam'lılar için önemli olmalı bu tür bir işletmenin kazanımı ve kaybı... Eğer dışardan birileri bu işletmeyi satın alırsa ne olur çok düşünmeli Acıpayam'ın insanları... Yetmişli yılların makineleri ile üretim yapan ve ilçe ekonomisine katkısı ile önemli yer tutan fabrika yüzlerce ortağa sahip iken birileri alıp ilçenin gelir kaynağının kazancını bir yerlere kaydırmasına ilçe insanının izin vereceğini sanmıyorum. 200 dönümün üzerinde araziye sahip ve 10 bin metrelik kapalı alanı olan güzel bir tesis kaçırılırmı siz Acıpayam'ın insanlarına bırakıyorum. 41 çalışanı ile üretim yapan tesis dıştan birilerine giderse üzülürmüyüz? Şahsen ben üzülürüm. Acıpayam'ın insanlarından biri ya da birileri burayı almalı diye düşünüyorum. Bu haberin detayı için yetkililerin araştırma yapacağını umarak Acıpayam'ın insanının bu ekonomik gelirden yararlanmalı ve dışarıya kaçırmamalılar diye düşünüyorum. Saygılarımla.... "

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: ACISELSAN SATILIYOR (Puan: 1)
Gönderen: SULEYMANKURBAN Tarih: 26.10.2010 Saat: 23:52
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ACIPAYAM DA O FABRIKAYI RAHATLIKLA ALACAK KİŞİ VEYA KİŞİLER VARDIR. UMARIM DIŞARIYA GITMEZ.Re: ACISELSAN SATILIYOR (Puan: 1)
Gönderen: zy2706 Tarih: 27.10.2010 Saat: 09:56
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bu fabrika zaten yurtdışında çalışan kişilerden toplanan paralarla yapılmadımı. Daha sonra yapılan sermaye arttırımlarında ülkede olan yüksek enflasyondan dolayı para yatıranların parası pula dönmedi mi?Re: ACISELSAN SATILIYOR (Puan: 1)
Gönderen: ibisoglu Tarih: 27.10.2010 Saat: 18:53
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bir vatandas olarak banada bir cevap hakki dustu.Zamaninda avrupa da calisanlarin alin teriyle kazanmis olduklari paralarla ACISELSAN,i kurdular ve faliyete gecirdiler.Aradan seneler gecti ve bu servetin ustune belesten kondular. Kimin malina kime satisa cikariyorsun?Bu fabrika da bizimde uc hissemiz vardi malesef hebsinin ustune bir bardak su icildi.Bizim gibi nice onlarca insanlarin haklari da emekleride gitti. Bu dunyanin ahiret gunu de var. Benim en dogal gorusum bu fabrikanin devlete veya acipayam belediyesine teslim edilmesinden yanayim. Boylesi vicdanen ve hakken en doyrusu degilmi? Boylece milli servetimizi gelecek nesile miras olarak birakabiliriz. Bundan daha guzel ne olabilirki? birlik beraber olursak belki basarabiliriz. Neden olmasin???????????Re: ACISELSAN SATILIYOR (Puan: 1)
Gönderen: İ.H.O Tarih: 28.10.2010 Saat: 14:50
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
FABRİKAYI ALAN TÜRK EVLADI BU FABRİKAYI SÖKER TOPLARDA YURT DIŞINA GÖTÜRÜRMÜ Kİ.KİME NE FAYDA VERDİ. BABAMIN ACIPAYAMDAN BİR ARSA ALACAK KADAR PARASIDA ERİDİ GİTTİ.Re: ACISELSAN SATILIYOR (Puan: 1)
Gönderen: zy2706 Tarih: 28.10.2010 Saat: 16:37
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Fabrika belki ekonomik ömrünü tamamladı. Yurt içinde ve dışındaki rakipleri ile rekabet edebiliyormu. Ürünleri aranan ürünlermi. Maliyetlerini karşılayabiliyormu. Kimse kazanan bir işletmeyi elinden çıkarma istemez. Teknolojisini geliştirebildimi. Günümüz fiyatları ile rekabet durumu nasıl. Fabrika kapanıyormuş AL demekle olmuyor. Kazanmayan bir işletmeyi çalıştırmanın mantığı nedir. Alan kişi bile bile çalıştırıp. Enerji + Hammadder + İşçilik ödeyip çıkan malı stoklamalı mı ? . Üretmekle olmuyor. Pazarlamak çok daha önemli pazarı biten sektör mü ?. Allah kolaylık versinRe: ACISELSAN SATILIYOR (Puan: 1)
Gönderen: ayrancılar Tarih: 29.10.2010 Saat: 13:19
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
BENCE YABANCILARIN VEYA DIŞARIDAN BİRİ ALAÇAĞINA ACPAYAMIN İÇİNDEN BİRKAÇ KİŞİ BİRLEŞİP FABRİKAYI SATIN ALABİLİRLER....

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.