ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32149

18
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47782298

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

1342

· Dün

6565


Yayın tarihi: 22.10.2010 Saat: 13:08
Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki

Magazin

atv'de ekrana gelen Çocuklar Duymasın dizisine büyük renk katan Denizlili aileye Meltem'in küçümser bakışı en çok Denizlili izleyenlerin canını sıkıyor.

Dizide taşra ile şehir arasındaki çatışma anlatılmak istense de bu durumdan alınan Denizlili izleyiciler Çocuklar Duymasın dizisinden şikayetçi... Bakalım dizinin senaristi ve yapımcısı Birol Güven, Denizlilerin bu hassas yaklaşımına nasıl tepki verecek ve onların gönlünü almayı başarabilecek mi?

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: resatkacmaz Tarih: 22.10.2010 Saat: 13:44
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bu diziyi,oldum olası sevmem.Bunun için,çocuklarım izlemesin diye bu kanalı sildim.Denizli ile alay etmek kimin haddine?Kapat gitsin.Lafı bile edilmez.Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: incikiray Tarih: 22.10.2010 Saat: 13:52
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
beğeniyle izlediğim bir diziydi.fakat "meltem" karakterinin DENİZLİ'yi ve DENİZLİ'leri küçümsediği andan sonra gözümden yerin dibine düştü dizi.Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: SULEYMANKURBAN Tarih: 22.10.2010 Saat: 14:14
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
SENARISTIN DENIZLININ NEREDE OLDUGUNU, DENIZLILERIN NASIL OLDUGUNU BILGIGINDEN SÜPHELİYİM. OYLEKI AILE DENIZLI YE GELECEKLER PLAN YAPIYORLAR. " --PAMUKKALEYI GORURUZ, KORDONDA GEZERIZ, MISS GIBI DENIZ HAVASI " KELIMELERINI YAZAN BIRINDEN DAHA NE BEKLENIRKI. "HE SÖYLEVEN BAKEM, BU SENERİSTE NE EDELİM GARİ! EN İYİSİ HEÇ BİŞE ETMEYELİM GARİ"Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: hakanntekin Tarih: 22.10.2010 Saat: 14:56
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bu diziyi yazanları nedmeli gardeşle. bi denizliyi bi de acıpayamı gezdirivemeli.. örensinle bakam..Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: hüzün Tarih: 22.10.2010 Saat: 15:05
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Çok fazla abartıya kaçılmış... Hangi Denizli'li yüzük takmaya giderken dünürüne horoz götürmüş, hangi Denizli'li öyle bir ortamda gelin görümce kavgasına tutuşup özel sayılabilecek meselelerini ortaya dökmüş...Bol bol görgüsüzlük işlenmiş... Hiç hoş değil...SeyretmeyeceğimRe: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: sekercocuk Tarih: 22.10.2010 Saat: 16:19
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
hıç kımse bır ulkemın ınsanlarına kucumseyemez denızlı sıvesı cok ama cok sevılen bır sıvedırRe: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: merkezefendi Tarih: 22.10.2010 Saat: 17:18
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ZORLAMA ESPRİLERİ OLAN BİR DİZİ... MELTEM HANIM ÇOCUĞUN AİLESİNİ KENDİ AİLESİNE YAKIŞTIRAMIYOR, HAYALİNDE DAMADI KÖYLÜ KIYAFETLERİYLE GERİZEKALI GİBİ CANLANDIRIYOR. DONDURMAM GAYMAKTAKİ HANIMEFENDİ DIŞINDAKİLERİN ŞİVESİ ZORLAMA ZATEN.... YİNE DE DENİZLİNİN REKLAMI OLDU, KÖTÜ OLMADI. DÜN SABAH BİNDİĞİM TAKSİCİ DENİZLİLİ OLDUĞUMU ÖĞRENİNCE HEMEN DİZİDEN BAHSETTİ VE DENİZLİ ŞİVESİNİN ÇOK HOŞUNA GİTTİĞİNİ SÖYLEDİ...Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: firatbaysal Tarih: 22.10.2010 Saat: 18:22
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
herseyden once kultur farki diyor kulturlerimiz ayri diyor sen denizliye gelde sana kultur ogretsinler denizli egitimde birinci sirada biz denizliliyiz halimizden memnunuz ve gurur duyuyoruz herkez insan olabilir ama denizlili gibi olamaz bizim konusmamizda saygi sevgi yatiyor insana sicaklik yatiyor deme arkidesle yaziven gari sizledeRe: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: YazirliHarun Tarih: 23.10.2010 Saat: 02:31
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Arkadaslar fazla abartmayalim ya. Ben sahsen, tv'de "Denizli"'yi duydugum zaman bile içim bir hos oluyo. Haluk'un tavrida bence çok iyi..Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: bayraktaryunus Tarih: 23.10.2010 Saat: 04:16
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK YEREL WEB SİTESİNDEN VE DENİZLİNİN EN FAZLA KÖY - KASABA VE NÜFUSUNA SAHİP ACIPAYAMDAN VE ONUN EN FAZLA ÜYEYE SAHİP İNTERNET SİTESİ ACIPAYAM.COM'DAN BÖYLE BASİT KINAMA YORUMLARININ OLMASI GERÇEKTEN DÜŞÜNDÜRÜCÜ. ÇOK MU İYİ NİYETLİ DÜŞÜNÜYORUZ? EDİVEN GILIVEN GEZDİRİVEN GARİ ...... VS VS YAPILAN YORUMLAR HİÇ DE SES GETİRİR CİNSTEN DEĞİL. BİRAZ DAHA CİDDİ VE TAVIRLI OLMAMIZ GEREKİR. ULUSAL BASINDA ÇIKAN BU KONUYA ULUSAL YORUMLAR YAPMAMIZ VE O SAYGISIZ senarİST'İN BİR AN ÖNCE BİR ŞEKİLDE BİZDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ SAĞLAMAMIZ GEREKİRDİ. BİLMEM KAÇIRDINIZ MI AMA DENİZLİNİN KÖYÜ DİZİDEKİ KÖPEĞİN ANAVATANI OLARAK GÖSTERİLİYOR. GARİİİİİRe: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: cancance Tarih: 23.10.2010 Saat: 16:02
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
yaaaaaaaaaaa harbiden abartmışınız yaaaaaaa.bu nasıl bir ruh hali yok köylü gibi lanse edildik yazanlar var.köylü olmak suçmu.keşke herkes köylü olsa.köylü gibi doğal köylü gibi içten.Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: EREN-2004 Tarih: 23.10.2010 Saat: 18:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
*** Rahmetli Özay Gönlüm sahneye çıktığında (umman ninenin mektuplarını) okuması için yoğun istek alırdı. Güzel bir ağızla yakıştırırdı. Ama hiç kimsede tepki göstermedi hatta denizlinin adı onunla anılırdı. Hatta karadenizlililer heryerde şiveleriyle konuşur. Ya biz? Istanbul türkçesine yakınlığımız ne derece? Hala şivemizle konuşanlar vardır, Ama Birol Güvenin abarttığı kadar değil... Fakat bu ağızla konuşmalarda samimiyet vardır. Akıcı bir güzellik vardır. Dondurmam Gaymakdaki bir senaryo gibi olsa bu konuda sevinç gösteririm. Ama bu durumu biraz yadırgadım *** Ayrıca dozu kaçmış bir alay uslubu var. Denizlinin gerçek uslubu bumu tartışılır. Buldanlılar böyle konuşmaz mesela. ***Bence Çocuklar duymasın ekibini denizliye davet ederek Geleneksel konuşmamız kısmen sürsede, Denizlideki beyefendi ve hanımefendilerin nasıl konuştuklarını göstermeliyiz. Veysel KAYARe: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: Gani Tarih: 23.10.2010 Saat: 19:41
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Ege şivesi,Türkçemizin en sevilen şivesidir.Ancak bir o kadar da zor bir şivedir.Bazı dizilerde şivemizi taklit etmeye çalışanların bazen aşırıya kaçtıklarını ve bunun da sırıttığını görüyorum.Görev gereği çalıştığım değişik bölgelerde şivemize olan ilginin beni çok mutlu ettiğini de söylemek istiyorum.Ancak daha önce de dediğim gibi abartınca ve doğallıktan uzaklaşınca kulak tırmalıyor.Ayrıca Denizli halkını da görgüsüz ve kaba göstermek de senaristin saygısızlığı ve sığlığını gösteriyor.Re: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: Mozdemir Tarih: 24.10.2010 Saat: 22:33
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
onların medeniyet ve kültür anlayışı belli parayla herşeyi yaparlar onlar meltem haluk birol onlar ne anlar kültür ve medeniyetten evet uyuşmaz onlarla bizimki biz kültürün başkentiyiz onlar kültürsüz sahip bile değiller yalan yanlış bilgilerle oynattıkları diziden belli şehrin ismi denizli diye deniz var sanıyorlar acıyorum hallerine onlara ilkokula kayıt yaptırıp coğrafya dersi vermek lazım gerçi onlar bar gece klubünden fırsat bulamazlar ama hadi gari birol bacı..... heheheheheRe: Çocuklar Duymasın'a Denizli'den Tepki (Puan: 1)
Gönderen: OFLU Tarih: 25.10.2010 Saat: 12:00
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bu dizi ZATEN KABAK TADI VERDİ KİMSE İZLEMİYO AMA YİNEDE BU DİZİYİ REVAÇTA TUTMAK İÇİN İŞTE BÖYLE YOLLARA BAŞ VURUYORLAR.

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.