ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32047

62
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47192926

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4250

· Dün

8038


Yayın tarihi: 29.07.2010 Saat: 16:44
Denizli'nin gururu AYNES

Ekonomi

Aynes, Fortune'un Her Yıl Açıkladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi Listesine Göre 2009 Yılında Cirosunu En Çok Artıran 2. Firma Oldu.2009 yılında 10 milyon euroluk yatırımla sütün besin değerini daha fazla koruyan Laktenzo teknolojisini fabrikaya ekleyerek sütün kalitesini bozmadan işlemeye başlayan Aynes, satışlarını yüzde 405 oranında artırarak rekor bir büyümeye imza attı.


1997 yılında Denizli'nin Acıpayam ilçesinde üretime başlayan Aynes, krize rağmen 2009'u başarıyla tamamladı. Fortune dergisinin her yıl açıkladığı Türkiye'nin en büyük 500 şirketi listesine göre Aynes, cirosunu en çok artıran 2. firma oldu. 2009 yılında 10 milyon euroluk yatırımla sütün besin değerini daha fazla koruyan Laktenzo teknolojisini fabrikaya ekleyerek sütün kalitesini bozmadan işlemeye başlayan Aynes, satışlarını yüzde 405 oranında artırarak rekor bir büyümeye imza attı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aynes Gıda'nın Kurucusu Nevzat Serin, Aynes olarak "sadece sütten" sloganıyla temiz, sağlıklı ve besin değeri yüksek ürünler üretmek amacıyla faaliyetlerine devam ettiklerini, 2008'de 135 milyon lira olan cirolarını 2009 yılında 160,5 milyona çıkararak emeklerinin karşılığını aldıklarını söyledi.

Aynes, bugün 200'e yakın köyden temin ettiği sütü, beyaz peynir, kaşar peyniri, kaymaklı yoğurt, süzme yoğurt, klasik peynir, köy peyniri, koyun peyniri, ayran, UHT süt, tereyağı, krema ve lor olarak mamul haline getirip bu ürünleri ve yeni ilave edilen meyve suyu çeşitlerini tüketicisine ulaştırıyor.


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: Denizli'nin gururu AYNES (Puan: 1)
Gönderen: halkın sesi Tarih: 29.07.2010 Saat: 17:28
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Öcelikle Acıpayamda Böyle Fabrika Olması Güzel. Ben Bir Değil Başka Fabrikalarda Olsun Ben Acıpayamlı Olarak Aynes Ürünlerini Kulanamıyorum Çünkü Aynes Fabrikası Burda Olmasınaramen Diyer İllere göre Ürünleri Acıpayamda Pahalı Aynı Kalitede Başka Bir Ürün Fiyatlarını uygun Buluyorum. Parayı Hemşerimiz Kazansın Devri Bitti. Vatandaş Ekonomi Derdinde Oyüzden Benim Fikrim Böyle. Ben Aynes Almıyorum Diye Aynes İflas Edermi Etmez Ama Benim Tepkim Böyle Saygılar....Re: Denizli'nin gururu AYNES (Puan: 1)
Gönderen: xxdenizlixx Tarih: 29.07.2010 Saat: 17:47
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
site yönetimi kesin bu yorumu siler ama ben yinede yazacağım aynes bölgemiz açısından iyi işler yapıyor tabi hükümette arkasında olunca çabucak büyüyüveriyor. aslında birde saat 8 de iş başı yapıp kaçta bırakacakları belli olmayan işçilerine fazla mesaileri veriliyormu ?? yada hala zehirli atıkları dalaman çayına akmaya devam ediyormu ?? sahi aynesimizle öğünürken burada para kazanan aynesimiz işçi istihdamı dışında acıpayam ne yapmış birde buna bakmak lazım değilmi acıpayamda bir dikiliği ağacı varmı acaba aynesin ?? teşekkürler aynes yaptırdığın okullar için hastane için :):):)Re: Denizli'nin gururu AYNES (Puan: 1)
Gönderen: avcı. Tarih: 29.07.2010 Saat: 21:50
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sayın xxdenizlixx yazdıklarınızın hepsine katılıyorum eline sağlık.Re: Denizli'nin gururu AYNES (Puan: 1)
Gönderen: kadikizi Tarih: 30.07.2010 Saat: 00:30
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
adam kazandigini acipayama yedirmeye mecburmu?sen kazandigini baskasina yedirimisin biraz makul olalim.ayrica atiklara gelince turkiye gercegi duzen boyle isliyor.adam yatirim yapiyor para havadan mi geliyor yoksa tabi pahali satacak.sen yap da seninkini alalim.ama ben yemin ederim bir gun gelecek bunlar gibi etrafini kirleten insanlar gidecek ve etrafini temiz tutan isadamlari buralari tertemiz yapacak.bunlar avrupayi bir gorseler biz ne yapmisiz diye dizlerini cok dogerler ya bizler gormeyiz.ama yinede hilesiz mal yapmaya calisiyorlarRe: Denizli'nin gururu AYNES (Puan: 1)
Gönderen: hocam100 Tarih: 30.07.2010 Saat: 21:58
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bu gün çameliye giderken sabah 5 aligöz mevkiinde burnuma kötü kokular geldi 30 yıldır gider gelirim yaklaşık 5 yıldır kokular arttı ve de pancar dökülen yere hatta biraz daha gerisine kadar kokular gelmeye başladı.Hiç hoş değil.Koku bedirbey köyünü tehdit ediyor ve de dolayısıyla dalaman çaıyını.Ürün üreteceksin ama çevreyi kirletmeyeceksin şimdi düşünmek lazım biz niye böyleyiz diğe.Çocukken biz aligöz çayından balık avlardık şimdi ise neler oldu. Ben aynesin sahiplerinin çevreye verdikleri kirliliğe duyarlı olduklarını tahmin ediyorum ve bu konuda da çalışma yapacaklarına inanıyorum.Ayrıca ürünleri çok kaliteli ki Ankaralılar bile aynesi tercih ediyorlar.Biz burda pahalı olduğundan tercih etmesek te.Sonuç acıpayam'ın fabrikası iftihar etmek lazım.Re: Denizli'nin gururu AYNES (Puan: 1)
Gönderen: @ULUYAYLA@@ Tarih: 31.07.2010 Saat: 00:14
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Tüm emegii gecen herkeze bu yolda caba harcayan böyük kücük hepinize kutluyorum o yörenin sütünü bir marka yaparak her eve katkida bulundunuzicin sizleri tüm acipayamlilar ve cevre köyleri kutlarim demekki yapinca hersey oluyor yapilacak cok seyler var biraz daha geyrat edin hersey güzel olacak tebrikler hepinizeRe: Denizli'nin gururu AYNES (Puan: 1)
Gönderen: lal Tarih: 03.08.2010 Saat: 18:51
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
denizlinin gururu aynes miiş :) inanmakta güçlük cekiyorum burnun dibinde ki köylerden süt alamayan elin yörükoğlusunu burnunun dibine sokan taaaa fethiyelere daha ucuz yem veren bunun gibi daha bir çok örnek (ayyemde aynesle beraber calısıyor bu arada) kendi bölgesine abalıoğu yada yörükoğlu kadar bakamayan bi şirket oyle degılmı aynes denilen şirket bu bizler yada eleştiri getiren kişiler fabrikanın anahtarını istemiyoruz böyle bir isteğimizde yok tek bir şey isteniyor aynesten artık bu bölgeye kol kanat gersin gücünün yettiği kadar başka bir şey değil. süt fiyatında yem fiyatında düzeltme yapsın nevzat bey bu yorumuda okusun saygılar...

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.