ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32145

56
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47751926

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

5719

· Dün

4579


Yayın tarihi: 02.03.2010 Saat: 15:45
YARDIMLAŞMA ARTIK KÖYLERDE DE KALMAMIŞ

İbret

Acıpayam'ın en ücra köylerinden olan Karaismailler köyünde 2008 yılında Dağ ailesinin evi yanmıştı. Girenizliler derneği olaydan 7 ay sonra bir kış gününde 2 küçük çocuğuyla Dağ ailesini naylon çadırda bulmuş ve gündeme getirmişti. 2009 yılında olay basına taşındı ve TRT de de ailenin durumu yayınlanmıştı.

Olay üzerine dönemin kaymakamı Numan hatioğlu ve Girenizliler derneğinin emek ve katkıları ile aile orman lojmanlarına geçici olarak yerleştirilmişti ve ev yapımı için malzemede temin edilip aileye teslim edildi ve ev belli bir aşamaya getirildi. Ancak evin bir türlü üzeri örtülemedi çünkü Dağ ailesie yardımcı olan yöre halkından kimse yok.Bu köyde hiç mi vicdan sahibi insan yok dedirtecek hale geldi.Olaya köy muhtarlığınında hiç ilgisinin olmaması soru işaretlerine sebep oluyor.

0


 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: YARDIMLAŞMA ARTIK KÖYLERDE DE KALMAMIŞ (Puan: 1)
Gönderen: cagdasemlak Tarih: 02.03.2010 Saat: 16:58
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bu habere ancak susulur. Ben susarak yorum yapmaktan yanayım..............Re: YARDIMLAŞMA ARTIK KÖYLERDE DE KALMAMIŞ (Puan: 1)
Gönderen: Girenizliler Derneği Tarih: 02.03.2010 Saat: 18:05
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bu haberin içler acısı tarafı allah kimseye muhtaç kılmasın ve kimseye dışardan kötü sözle yargılatmasın ben bu haberin tüm içeliğine bilen biriyim ki biz birşey vermedik sadece verem diyenden teslim aldık ve teslim ettik gerek ayni gerek nakti olan ve ayni olan söz konusu degil söz konusu bu köyde bir aileye dışlanılmışlık var gerekcesi yargısız infaz alkaol kumar vb diye ad takılmış eh hadi varsayımda bunu kabul edelim diyelimki alkol var sen para verme kumar var sen el uzatma peki o evin erkeginin sucu varsayalım 2 bebek bir kadın allah aşkına yarının anne adayları bu iki kız cocugu büyüdüklerinde ne der allah aşkına bu iki cocuk hayrına bunu yapılması gerekmezmi malzeme ve melzeme parası verenlermi gidip yapacak bu evi acıpayam kaymakamı gereğini yapmış acıpayam belediyesi gereğini yapmış ve yaparlarda amma orda kazama kürek acıpayam belediye başkanımı çalışacak yoksa benmi siz okurlarımızmı (not ) muhatarımız nurbaki akşit dedimki abi sayın muhtarım bu evin kumu kiremiti herşeyi hazır bir imece usulu şu evi yapıverinde sizinde katkınız olsun dedim yaparzı ederiz yada kim ugraşcek dedi arkadaşlar acık ve net 12 aylık ormanın atıl lojmanına tadilat yaptık prodüstür gereği 54 milyona da kira sözleşmesi yaptık ödeme geldi peki bu ailede yok ben cevremle kiraya karşılayalım dedik diyelim bu köyde hiçmi usta yada öne düşen köylümüz yok bu ayıptır bu ayıbıda tek kişi degil vurdum duymazlığı ile karaismailler köyünündür adı ister deli istersede veli olsun bir kulp takılıp sıyrılmamalıdır bu köy bu konuya bizde bir ahır yansa en geç üç günde başlanır haftasına teslim edilir nerde kaldı köy dayanışması sormak en dogal hakkımız degilmi bu yazım kendi öz ve öz yazımdır saygılarımla sabit kızılhan bu arada katkıda bulunan gecmişte tüm kurum kuruluş ve kişi yada kişlerden özür dilerim tekrar gündeme aldığım için bu konuyaRe: YARDIMLAŞMA ARTIK KÖYLERDE DE KALMAMIŞ (Puan: 1)
Gönderen: Nuri Gökgöz Tarih: 02.03.2010 Saat: 21:06
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Sonuç ne olursa olsun baba sorumsuz diye toplum olarak bizlerde sorumsuz olamayız.Arada bir ana ve iki masum yavru var.Hangi vicdan sahibi sessiz durabilir bu görüntüye.Benim topraklarımın insanları bu olmamalı asla.Benim köylümün duyarlı vatandaşları lütfen bu canlara sahip çıkın. O ana ve yavruların yerine kendisinizi düşünün.Sabit agacın senide kutluyorum.İçin kan ağlıyor biliyorum ve buralardan duyuyorum acısını ve isyanını.Yüce Mevlam onlara sahip çıksın.Sevgilerimle.Nuri Gökgöz(Toprağın Sesi)Re: YARDIMLAŞMA ARTIK KÖYLERDE DE KALMAMIŞ (Puan: 1)
Gönderen: bahriyeli Tarih: 02.03.2010 Saat: 22:50
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
güzel kardeşim sabit gönül yorgunluğun radyoyu dinlerken derinden hissettim.sen olması gereken neyse yapmışsın,sen gönülden rahat ol.ama o köylüler nerede ,nerede imece denen olay,nerede insanlık,her şey eskisi gibi değil,özümüzü kaybediyoruz.tv de kimin eli kimin cebinde proğramı izlemek varken kim uğraşır,kaynanamı öpsene varken olurmu hiç,insanlık yok mu ,vicdan yokmu fazla söze gerek varmı sabitim.bu köylü uyuyormu,yoksa uyutuluyormu?allah akıl fikir vede vicdan versin herkese:::::......?Re: YARDIMLAŞMA ARTIK KÖYLERDE DE KALMAMIŞ (Puan: 1)
Gönderen: kelcen Tarih: 02.03.2010 Saat: 23:42
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bu haber bilim ve teknoloji ne kadar baş döndüren bir hızla ilerliyorsa,toplum olarak insanlık vasfının aynı hızla gerilediğini göstermektedir.Sorunu irdelediğimizde,bir dünya sorunudur,ama yorumumda yerelde kalacağım.İçki,kumar varmış,şu şunu,bu bunu demiş,geçelim bunları.bunlar vicdanlarını bir ara girdikleri kör kuyularda bırakmışların,varlıyeti güçlüde olsa,kendileri adamlıktan önce insanlığı öğrenememişlerin savurmalarıdır,kaale almaya gerek yoktur.yaratılanı sev yaradandan ötürü...sen bunu anlamıyorsan ben ne diyeyim.ayrıca böyle görüş belirtenlere katılan ama içindeki insani duyguları yaşama geçirme olasılığı bulamayan insanlarımızı ayrı tutmak zorundayız. İşte asıl burada sivil toplum kuruluşlarının hayata geçirilmesi bir zorunluluktur.Güçlü bir sivil toplum kuruluşunda mesele kişilerden çıkar,yapısal bir hal alır ve sorunları kimse zarara girmeden, kimsenin aklına,parasına,revasına ihtiyaç duymadan kuramsal olarak başı dik yürür ve insanların başının dik kalmasını sağlar.son yıllarda Girenizli Grubu diyelim adına,sivil toplum kuruluşlarının hayata geçirilmesi konusunda gerçekten takdir edilecek bir mücadele vermektedir ve her şey ortadadır. insanımıza,doğamıza kısacası memleketimize karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmek istiyorsak şu şöyleymiş,bu böyleymiş,ben şunu yaptım,sen şunu yapmadını bırakıp SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI nın gücünü daha iyi anlıyarak yaymalı,bu konuda uğraş verenleri desteklemeli,destekleyemiyorsak da,emeklerine saygı dymalı,köstek olmamalıyız.. elinize sağlık sayın Sabit KızılhanRe: YARDIMLAŞMA ARTIK KÖYLERDE DE KALMAMIŞ (Puan: 1)
Gönderen: gündaylar Tarih: 07.03.2010 Saat: 11:30
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bu evin pvc kapı ve pencerelerini yapma yardımında bulunmak istiyoruz...ilgili şahıslarla görüşmek istiyoruz... enderpen gündaypen yetkili üretici bayii murat acar caddesi no 8 acıpayam denizliRe: YARDIMLAŞMA ARTIK KÖYLERDE DE KALMAMIŞ (Puan: 1)
Gönderen: Girenizliler Derneği Tarih: 07.03.2010 Saat: 12:38
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bu konuda bir istişara yapalım ben sabit kızılhan bir fiili olarak ilğilenen şahsiyet tel numaram 0535 740 51 80 ve şimdiden sizleri teşekkür ederim

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.