ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32091

30
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47522820

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

618

· Dün

5731


Yayın tarihi: 04.02.2010 Saat: 20:11
Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu

İbret

Denizli'de Türk-iş'in Tekel İşçilerine Destek İçin Düzenlediği Bir Günlük İş Bırakma Eyleminde Arbede Çıktı. Kendi Aralarında Anlaşmazlığa Düştükleri İçin Kavga Eden Eylemciler, Daha Sonra Polisle Tartıştı.

Denizli'de Türk-İş'in Tekel işçilerine destek için düzenlediği bir günlük iş bırakma eyleminde arbede çıktı. Kendi aralarında anlaşmazlığa düştükleri için kavga eden eylemciler, daha sonra polisle tartıştı.

Bayramyeri'nde çeşitli sendikaların katıldığı eyleme Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İşçi Partisi (İP), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) gibi siyasi partiler de destek verdi.

Eylemde, "Hükümet istifa", "AKP 4/C'ni al, başına çal", "Ölmek var, dönmek yok" gibi sloganlar atıldı. Türk-İş ve diğer sendika temsilcileri konuşmalar yaptı. Bu sırada eyleme katılan bir grup, Delikliçınar Meydanı'ndaki AK Parti il binasına yürümek istedi. Tertip komitesinin kabul etmediği bu teklif üzerine grup arasında çıkan tartışma, daha sonra kavgaya dönüştü.

Tertip komitesi adına konuşan Türk-İş Denizli İl Temsilcisi Recep Oktay, eylemlerinin kendileri için bittiğini açıklamasına rağmen gruptaki bazı kimseler yine de yürümek istedi. Polisin uyarılarına aldırmayan üniversite öğrencileri, bazı siyasi parti mensupları ve Tekel işçilerinden bir bölümü yürümeye devam etti. Ziraat Bankası önünde karşılayan Çevik Kuvvet polisiyle aralarında arbede çıktı. Gruptakiler, "Polis defol, bu sokaklar bizim" şeklinde slogan attı. Bir ara öğrenci grubu da işçileri geride bırakarak polisle tartıştı.

Polisin kaldırımda yürümesine izin verdiği grup, sloganlar atarak Delikliçınar Meydanı'na ulaştı. Eylem sonunda bazı gruplar da halay çekerek eğlendi.

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Arbede Çıktı (Puan: 1)
Gönderen: yarhan Tarih: 05.02.2010 Saat: 19:05
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Haklinin hakki verilmeli. Ama hak arayanlarin yaninda Milletimizin ve Devletimizin bas düsmani, kanun tanimaz Sözde BDP Baris ve Demokrasi partisi ve dünyada ismi ve uygulamasi kalmamis kominizm hastalarinin bu Hak arayisindaki Tekel iscilerine destek olmalari ne anlam iceriyor. Böyle olunca ben su denklemi kuruyorum. BDP=CHP, IP, TKP ve uzantilari aklima geliyor. ya da bu partiler Tekel iscilerinin hakli davasina gölge düsürmek istiyor, PROVAKE ediyorlar. BDP önce kanunlara uysun, daha kac gün oldu kongrede Istiklal marsini ve saygi durusu yapmadi, yapti isede katiller icin saygi durusu yapti.BDP = CHP, IP, TKP siz AKP karsitligi yapacagiz diye TEKEL iscilerini suistimal edemez, kullanamazsiniz.Re: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Arbede Çıktı (Puan: 1)
Gönderen: isa Tarih: 06.02.2010 Saat: 15:50
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
acipayam.com maalesef eski acipayam.com degil artik, cunki renginizi artik iyi belli ettiniz. Sürekli akp'ye elestiren yazilar ve haberler konuluyor. Burasi bir yerel sitedir ve ulke olaylariyla ayri tutulmasi gerekiyor. Burasi gurbetcilerin ve acipayamlilarin bulusma noktasidir. Bu site yonetenleri degil uyelerindir bu siteyi 1 kac kisiyle yonetemezsiniz. AKP size ne kotuluk yaptiysa. Daha basa geleli kac sene oldu T.C. nin icinde o kadar pislik var ki temizligi bu hukumete kaldi. Acipayam daha dune kadar akp nin elindeydi ve bu yerlere akp getirdi. Denizli eski denizli degil artik daha da guzel bir il konumunda. Biliyorum simdi bu yazi yuzunden ban yiyecegim ama hic umurumda degil, CUNKI BU SITEDE YOREMIZLE ILGILI HABERLERI ARTIK GOREMIYORUM VE YEREL SITE DEGILDE SIYASET SITESI OLMUS MAALESEF.Re: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu (Puan: 1)
Gönderen: Girenizliler Derneği Tarih: 06.02.2010 Saat: 18:24
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
evvet siyaset sitesi olduk başta acıpayam kaymakamımızı ve acıpayam a yöneten tüm belediye ve muhtarlarımızı şunu dedik sizin köyde eşekden düşen olmuyormu butur haber içelikli ne olursa admin@acipayam.com buraya atın demek siyasetse ve tüm yetkililere bunu teşvik etmek suç ise siyaset ise evvet biz siyasetin kıralını yapmaktayız ya benim okuma özürlü oldugumu herkez bilir ancak siz benden de cahilsiniz sanırım allah aşkına bir bizim çizgimizi cözemediniz ben söylüyemmi çizgi şu kardelerim yerel vep sitesi öncelik insan ve insanlıga hizmet etmek hemde karşılıksız karşılığı kendi yağımız tuzumuz ile kavrulmak siyaset üstü siyaset yapmak buda şu anlama geliyor bence tabi siz ne anlarsanız din dil ırk mezhep ayırt etmeksizin herkese kapımız acık olmaso siyasetse evvet biz kıralını yapmaktayız tüm yetkililere sorun ögrenin siyaset yaptıgımızın kanısına öyle varın saygılarımla sabit kızılhanRe: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu (Puan: 1)
Gönderen: resatkacmaz Tarih: 06.02.2010 Saat: 18:41
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Acıpayamlı herzaman haklının yanında olmuştur.Acıpayamlı zekidir.Nerede durulacağını bilir.Siyaset denilen şey nedir ki.Dik durmak siyasetse ne güzel.Şu güzelim ülke bir adım ileriye gitmeyecekmi?Nedir bu olanlar?Bizler köyden çıktık.Niye köylülerin ileriye bakması istemiyor?Hep haklı onlarmı?BİLDİĞİNİZ YOLDAN YÜRÜYÜN KOÇUM.Re: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu (Puan: 1)
Gönderen: yarhan Tarih: 06.02.2010 Saat: 18:58
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
BDP = CHP, IP, TKP siz AKP karsitligi yapacagiz diye TEKEL iscilerini suistimal edemez, kullanamazsiniz. Bu cümlemden dolayi AKAPE´li oldugum ve ya AKAPE ´yi savundugum anlamina getirmeyin. O zaman daha ileri gidecek olursam, BDP, CHP, IP, TKP = AKP dir. al birini vur ötekini,,, Agustos ayinda kokmus deri gibi, hangisini tutsaniz, bir avuc KIL, yoktur, bir birlerinden fark, neyse siyasete girmeyelim. Dostlarimiz incinmesin...Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu (Puan: 1)
Gönderen: Hüseyin Kaçmaz Tarih: 06.02.2010 Saat: 21:03
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
İsa Nikli üyemiz. Biz bu sitedeki ''Tarafsız'' ilkemizi ve vediğimiz sözleri unutmadık. Yukarıda yayımlanan haber güecel olandır. Hiçbir siyasete dayalı değildir. Orada, Tekel işcilerinin söylediği sözler yer almıştır. Sizi neden rahatsız etti bilemeyiz. Yöremizle ilgili haberleri tabbi ki öncelik veriyoruz. Bu arada Yurtdışında yaşayan bizlerin de ''Benim memleketimde neler oluyor'' bilmek hakkım. Bu site sayesinde bazı bilgileri edinebiliyorsam, ne mutlu bana ve teşekkürler ''acipayam.com''aRe: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu (Puan: 1)
Gönderen: yonetim Tarih: 06.02.2010 Saat: 21:43
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bu memlekette 2 çeşit deve kuşu yaşıyor. Birincisi LAY LAY LOM. İkincisi LOM LAY LAY. (alıştık artık) m.ünalRe: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu (Puan: 1)
Gönderen: isa Tarih: 06.02.2010 Saat: 23:13
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Benim yorumum bu habere degil zaten genel anlamda olarak soyluyorum. Bazi haberlerinizle alakali. Eger boyle devam ederse cok uye kaybedersiniz bir an once ceki duzen verilmeli siteyi.Re: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu (Puan: 1)
Gönderen: hay_daa Tarih: 08.02.2010 Saat: 17:02
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bende isa arkadaşa katılmaya başladım. daha önceki belediye başkanı hakkında hiç bir haber yapılmıyordu. ama yeni başkan nereye gitse haber yapılıyor. yanlış anlaşılmasın hulisi beyi çok severim, ama haberler artık taraflı olmaya başladıRe: Tekel İşçilerine Destek Eyleminde Sadece Tekel işçileri Yoktu (Puan: 1)
Gönderen: kelcen Tarih: 09.02.2010 Saat: 20:36
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bu haberde dikkatimi çeken başlık oldu.'TEKEL İŞÇİLERİNE DESTEK EYLEMİNDE SADECE TEKEL İŞÇİLERİ YOKTU' bu başlık dilerim bir yerlerden alınıp düşünülmeden konulmuş olmalı.Yani başlığa göre; hangi meslek grubu bir eylem yapıyorsa sadece o mesleğin mensupları katılmalı Aslında başlıkta sorunun,demek istenenin cevabıda var.TEKEL İŞÇİLERİNE DESTEK sözü her sivil toplum kuruluşu,her grup,kısacası herkes katılabilir demek olmuyor mu acaba.Bence böyle başlıklar halkımızı ayırmanın,ayrıştırmanın,bölüp parçalamanın,biat toplumu yaratmanın ince zeka oyunlarıyla beyinlere ufak ufak yerleştirilmeye çalışılmasından başka bir şey değildir. Saygılar

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.