ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32094

27
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47529712

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

1273

· Dün

6237


Yayın tarihi: 11.09.2009 Saat: 19:58
CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ

Güncel Ramazan Alkan bildirdi: "

İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit yüzlerce kişiyi camiden dışarı bırakmadı.

Önceki gün Serinhisar'a gelen ünlü din adamı Cevat Hoca, Merkez Çarşı Camii’nde sevenleriyle buluştu.

‘Evlat Yetiştirme’ konulu konuşmasını saatlerce dinleyen halk, 24.00’e kadar devam eden programı ilgiyle izledi.

Evlat sahibi ana ve babalara nükteli konuşmalarıyla hitap eden İlahiyat Fakültesi ve İslam Hukuku Profesörü Cevat Akşit, teravih namazından önce başladığı vaaza namazdan sonra da devam etti.

Geçen hafta Acıpayam Çarşı Camiinde vaaz verdikten sonra Önceki günde Serinhisar'ın en büyük camisi olan Merkez Çarşı Camii dinleyenlerin akınına uğrarken, televizyon ve basından takip ettiği din adamını yakından görmek isteyen yüzlerce kişi camide izdihama sebep oldu.

CEVAT AKŞİT KİMDİR ?

1938'de Denizli’nin Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan Kasabası’nda doğdu. Henüz 4 yaşındayken ilim sahibi bir şahsiyet olan babası Şakir Ali Efendi'yi kaybetti. Annesi Havva Hanım tarafından yetiştirildi.

İlkokulu bitirdikten sonra 2 yıl amcası Zühtü AKŞİT'ten Kur'an-ı Kerim ve Arapça dersleri aldı.1952'de Isparta İmam-Hatip Okulu'na girdi.1956'da İstanbul İmam-Hatip Okulu'na nakil oldu.1958'de buradan mezun oldu.

Aynı yıl müezzin olarak tayin edildiği Fatih-Zeyrek'teki Ümmü Gülsüm Mes-cidi'nde uzun yıllar Mehmed Zahid Koktu Hazretlerinden ilim tahsil etti.

1963'te İstanbul Yüksek İslam Ens-titüsü ve 1965'te İstanbul Üniversitesi Hu-kuk Fakültesi olmak üzere iki ayrı fakülteyi bir arada bitirdi.1975'te doktor,1980'de doçent,1988'de İslam Hukuku profesörü oldu.

1970-1980 arası dönemde öğretim üyeliğinin yanı sıra Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü Müdürlüğü,Trakya Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Yöne-tim Kurulu Üyeliği,Türk Traktör Fabrikası A.Ş.'de murakıplık,İzmir ve İstanbul barolarında avukatlık gibi çeşitli idari, hukuki, sınai ve ticari faaliyetleri bir arada yürüttü.

Fransızca ve Arapça bilen Prof.Dr. Cevat AKŞİT'in İşletme Hukuku ve İş Hukuku konularında üniversitelerde ders kitabı olarak okutulan eserlerinin yanında İslam Hukuku ve İş Hukuku alanında çeşitli kitapları ile yurtiçi ve yurtdışında yayınlanan makale, konferans ve tebliğleri mevcuttur.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Kürsüsü'nde Ana Bilim Dalı Başkanlığı yapmış ve buradan emekli olmuştur. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

RAMAZAN ALKAN"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni Kayıt

Re: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: mustafa2009 Tarih: 12.09.2009 Saat: 00:18
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Ramazan Alkan beyefendi uslubun hoş değil döktürdü ne demek bu ifadeden istihza kokuyor lütfen biraz daha itinaRe: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: SULEYMANKURBAN Tarih: 12.09.2009 Saat: 11:10
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
SANIRIM, HABER YAPAN ARKADASLARA BIRAZ TURKCE DERSI VERMEK GEREKIYOR. BU BASLIGA ILK GOREN BIRI CEVAT HOCAYI DA BILMIYORSA NASIL ANLAR ACABA?Re: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: tuğbahçe Tarih: 12.09.2009 Saat: 11:43
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
İyi kalpli Cevat hocamız, Yöremizdeki yüreği Pas tutan İnsanlrın Kalbini ,Sevgi,İyilik ,Hoş Görü kalayı sürmüş allah uzun ömürler versin.Re: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: HA-FA Tarih: 13.09.2009 Saat: 02:32
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
selamün aleyküm hocam acıpayama tekrar ne zaman gelecek siniz sabırsızlıkla bekliyoruzRe: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: egeli65 Tarih: 13.09.2009 Saat: 12:22
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ÖNCELIKLE HOCAMIZA AGZINA YÜREGINE SAGLIK KENDILERINE ZATEN DAIMA TELEVIZYONDAN IZLIYOR VEDE DINLIYORUZ BU HABERE YAZAN KARDESIMIZEDE COK TESEKÜRLER ALLAH UZUN ÖMÜRLER VERSIN KENDILERINE TÜM AILESINERe: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: egeli65 Tarih: 13.09.2009 Saat: 12:29
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
MUTSATAFA 2009 KARDES ÖNCELIKLE SIZE IYI YASAM SAGLIK VE SIHAT DILERIM BIR INSAN HATA YAPSADA ONU YÜZÜNE ELESIRMENIN BIR ANLAMI YOK RAMAZAN KARDESIMIZ BU HABERE YAZMISSADA BIR KÖYLÜ USLUBUYLAN CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ DIYE YAZABILIR GAYET NORMELDIR DÖKTÜRDÜ ANLAMI COK KONUSTU COK ANLATTI VE COK IAZH ETTI YADA HATTA VEDE HATTA COK OYNADI EYLENDIDE ANLAMINADA GELEBILIR GAYET NORMEDIR BUNA ELESTIRIB YAPMANIN ANLAMIDA YOK KUSURA BAKMA BENIM ICIN HA SIZ HADA RAMAZN KADES SAYGILAR KUSURU;A BAKMA HATAM VARSARe: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: canbayduz Tarih: 13.09.2009 Saat: 21:37
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ONCELIKLE HOCAMIZA SERINHISARA GELIP HOS SESI VE HOS GORUSU ILE VAAZ VERDIGI ICIN TESEKKUR EDER AILESINE VE KENDILERINI CENABI ALLAHTAN SAGLIK SIHHAMET VE UZUN OMURLER DILERIM.EVET ORDA OLUP HOCAMIZI DINLEMEK ISTERDIM AMA GURBET ISTE.AYRICA RAMAZAN KARDESIME ESSIZ CALISMA VE HABERLERINDEN DOLAYI TEBRIK EDERIM.YORUM YAPAN KARDESLER LUTFEN YORUMLARDA KIRICI OLMAYALIM ISTE TURK MILLETI HEP KONUSMAK ZORUNDA HEP HAKLI EVET DOKTURDU YAZILMIS BUNU BIR KISI NASIL ALGILARSA OYLE ANLAR AMA GERCEK TARAFINA BAKMAK GEREK RAMAZAN KARDAS TEBRIKLER HABERLERIN VE BASALARILARINDAN DOLAYI BAKMA INSAN OGLU SUCU KENDINDE DEGILDE BASKASINDA ARAR AMA ARARDA SUC KENDINDE OLDUGUNU FARKETMEDEN ACIZLIK EDER ONUN ICIN BASARILARININ VE HABERLERIN DEVAMINI BEKLERIZ.....Re: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: Ramazan Alkan Tarih: 14.09.2009 Saat: 10:25
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Yorum yazan arkadaşlara teşekkürler. Herkesin görüşüne saygı duymak lazım. Ben bu haberi on defa daha yazsam yine aynı başlığı kullanırım. Bir kişi işinin uzmanıysa ve karşısındaki insalar pür dikkat onu dinliyorsa ve sıkılmıyorsa elbette böyle bir başlık yazılır. Bazı insanlarımızın kafası hala eğlencede kalmış olmalı ki döktürdü deyince aklı oraya gidiyor. Hocanın dilinden dökülenlere dinleyenler 2 saat sıkılmadan ve her konuyu uzman bir şekilde anlatıyorsa bu başlık cuk diye oturur habere. Bir kişi anlatılmalarıyla karşısındakini sıkmıyorsa, kem küm etmeden anlatıyorsa bu başlık gayet güzel gider. Milletimiz alışmış klişeleşmiş lafları klasik başlıkları böyle haber başlığı olunca laf söylemiş olmak için söylüyor. Herkese saygılar. RAMAZAN ALKANRe: CEVAT HOCA DÖKTÜRDÜ (Puan: 1)
Gönderen: kemalburhan Tarih: 15.09.2009 Saat: 13:00
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Ben Cevat Hocayi dinler cok ciddi alirdim.Birgün bir TV kanalinda söyle söylüyordu "Hocayi dinlediler organ bagisindan vaz gectiler".Ben bunu merakettim ve bu Hocanin kim oldugunu ögrendigim de cok hayal kirikligina ugradim.Genc yasta oglunu kaybeden bir Aile oglunun organlarini bagisliyor ve tam Hastane kapisindan cikarken Cevat Hocayla karsilasiyorlar ve Organ bagislamanin caiz olup olmadiklarini sorduklarinda verdigi cevap su"Ne alirim nede veririm"tabi Aile bagislamaktan vazgeciyor ve nakil icin cagrilan insanlar gözüyasli geri gidiyorlardi.Eger Sayin Hocanin Allah korusun cok sevdigi birisi(Evladi,Torunu vs) organa ihtiyac duymus olsaydi ayni davranisi sergileye bilirmiydi?Evet Sayin hocanin cenesi iyi anlattiklari cok güzelde,keske Insan sevgisine ögrenip bir hayat kurtarmanin ne anlama geldigini kavramis olsaydi.Insanlarin makam ve dereceleri hic önemli degil insani insanyapan degerleri görmezlikten geliyorsa.Tipki organ bagisini engelleyip o zavallilari ölüme terkedilmesini görmezlikten geldigi gibi.

Copyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.