ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32094

17
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47527979

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

5777

· Dün

5731


Yayın tarihi: 31.07.2009 Saat: 00:36
VALİ ERKMEN İLÇEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Son Haber ACIPAYAMPOSTASI bildirdi: "

Vali Yavuz Erkmen Mülkiye Başmüfettişi Sadık Altınkaynak ile birlikte Acıpayam ilçesinde incelemelerde bulundu.Vali Erkmen ve Başmüfettiş Altınkaynak Acıpayam ilçesinde Kaymakam Numan Hatipoğlu, Belediye Başkan Vekili Süleyman Telli, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Yüzbaşı Hacı Ali Büber, Acıpayam İl Genel Meclisi üyeleri, belde belediye başkanları ve daire müdürleri tarafından karşılandılar.

Kaymakam Numan Hatipoğlu’nu makamında ziyaret eden Vali Erkmen ve 1984-1988 yılları arasında Acıpayam Kaymakamlığı yapan Mülkiye Başmüfettişi Altınkaynak’a Kaymakam Hatipoğlu tarafından Acıpayam’ın ekonomisi, sosyal durumu, eğitim durumu, istihdam yapısı gibi konularda bilgi verildi.

Vali Erkmen ve beraberindeki heyet Kaymakamlık ziyaretinin ardından Dodurgalar beldesinde bulunan Keloğlan Mağarası’nı gezerek yetkililerden bilgi aldılar. Vali Erkmen mağarayı ziyarete gelen ve Belçika’da işçi olarak çalışan gurbetçi Mustafa Ünal’ın mağara konusundaki düşüncelerini sordu. Gurbetçi Ünal da Keloğlan Mağarası’na ulaşımın kolay hale getirilmiş olduğunu ve mağara ziyaretinden sonra ailecek oturulup dinlenilebilecek bir tesisin de mağara girişinde yapılmış olmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Daha sonra Yazır beldesini ziyaret eden heyet tarihi Yazır Camisinde incelemelerde bulundular. Cami incelemesinin ardından vatandaşlarla bir araya gelen Vali Erkmen, Yazır Belediye Başkanı İmdat Altun ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Özellikle sulama konusunda yaşanan sıkıntıları anlatan vatandaşlara sorunun çözümü konusunda gerekenin yapılacağını belirten Vali Erkmen, yine vatandaşların yakındıkları sorunlardan birisi olan Yazır ve Dodurga beldeleri arasındaki köprünün darlığı konusunda ve yerleşim yeri içindeki ahırların belde dışarısına taşınması konusunda gerekli çalışmaları yaptıracağını söyledi. Sorunların çözümü konusunda idare olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını belirten Vali Erkmen, “ Yeter ki siz birlik ve beraberliğinizi koruyun. Birlik ve beraberliğinizi koruduğunuz zaman çözülemeyecek sorun yoktur” dedi.

Yazır ziyaretinin ardından Aynes Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası’nı ziyaret eden Vali Erkmen ve beraberindeki heyete Aynes Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Serin tarafından fabrika ve üretilen ürünler hakkında bilgi verildi.

Son olarak da Atasancak Tarım İşletmelerini ziyaret eden Vali Erkmen ve beraberindeki heyete, Atasancak Tarım İşletmesi Genel Müdürü Lütfi Kaşlı tarafından tesisler gezdirilerek yetiştirilen hayvanlar, yetiştirme şartları ve süt üretimi konularında bilgi verildi. ACIPAYAM POSTASI
"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.