ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32045

25
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47182349

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

1711

· Dün

8586


Yayın tarihi: 11.01.2005 Saat: 12:43
Denizli Devlet Hastanesi’nde evrak ve tahliller borularla taşınıyor

Teknoloji
Denizli Devlet Hastanesi'nde evrak ve tahliller, katlara yerleştirilen borularla zaman ve işgücü kaybı olmadan taşınıyor. Denizli Devlet Hastanesi'ndeki 24 birim arasında hizmetlerin daha hızlı ve zaman kaybına yol açmadan gerçekleşmesi için, “Pnömatik Tüp Taşıma Sistemi” kuruldu.

Yaklaşık 200 milyar liraya mâl olan sistemle, her katın tavan kısmına özel borular yerleştirildi. Deneme çalışmasından olumlu sonuç alınan sistemde, birimler arasında evrak ve tahlil sonuçlarının taşınmasını sağlayacak 1 kilometre uzunluğunda hat oluşturuldu. Basınçlı hava ile çalışan sistemde, gönderilmek istenen belge ya da tahlil sonucu servis bağlantı borusuna yerleştirilip, hangi servisten gönderileceği ve nereye iletileceği işaretlenerek gönderme tuşuna basılıyor. Böylece, gönderilmek istenen evrak ve tahliller 1. kattaki Pnömatik Tüp Taşıma Sistemi'ne geliyor. Buradan da evrak ve tahliller, gönderilmek istenen servisin borusuna transfer edilerek, zaman kaybı olmadan ulaştırılıyor.

Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mithat Ekici, sistemin deneme aşamasından olumlu sonuç aldıklarını ve kısa süre sonra resmi açılış yapacaklarını söyledi. Pnömatik Tüp Taşıma Sistemi Sorumlusu Ercan Hekimoğlu da bu sistem sayesinde evrak ve tahlillerin saniyede 4 metre hızla gönderilmek istenen yere ulaştırıldığını belirterek, “Sistem, ana kumanda merkezinden bilgisayar aracılığıyla denetleniyor. 5. kattaki bir tahlili 1. kattaki laboratuvara götürecek bir personel, en az 10 dakika zaman harcarken, bu sistemle iş gücü kaybı olmadan sadece 20 saniyede yapılıyor.” dedi.

zaman

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.