ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32094

27
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47529709

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

1270

· Dün

6237


Yayın tarihi: 05.02.2009 Saat: 05:20
CHP DE SECİM BÜROSU AÇILDI

Siyaset ACIPAYAMPOSTASI bildirdi: "

CHP Acıpayam Belediye Başkan Adayı Dr. Hulusi Şevkan, borcunu ödemek için aday olduğunu belirterek, “Biz gönül adamıyız. Bu iş gönül işi. Kırmak değil, yapmak ve kazanmak istiyoruz. Bu nedenle de ağzımdan tek bir kötü söz duymayacaksınız. ortalıkta dolaşanlar da emin olun benim değildir” dedi.

CHP Acıpayam merkez ve beldelerinin belediye başkan adaylarını gövde gösterisine dönüşen bir açık hava toplantısıyla tanıttı. Soğuk havaya rağmen alanı Salih Tanyeri Parkı’nı dolduran Acıpayamlılar, CHP Belediye Başkan Adayı Hulusi Şevkan’a destek verdi. Toplantıya DP Belediye Başkan Adayı Emin Okkaya ve ekibi de katıldı.
Toplantıda önce İlçe Başkanı Ömer Alev söz aldı. Alev, 29 Mart seçimlerinin halkın AKP’ye uyarısı anlamına geleceğini belirterek, “Yoksullaştırılan, işini kaybeden, dükkanını kapatan, ürettiğinin karşılığını alamayan her geçen gün yoksullaşan halkımızın 29 Mart’ta AKP yönetimine önemli bir uyarı yapacağına inanıyoruz. Ayrıca AKP iktidarınca kapatma kararı verilen ve köye dönüştürülen 8 beldemiz CHP’nin Anayasa Mahkemesine açmış olduğu dava sonucu haklarını geri kazanmıştır. Bu beldelerde AKP’nin yeniden yönetimlere talip olmasına anlam veremiyoruz” dedi.
Alev, konuşmasının sonunda belediye başkan adaylarını tanıttı. CHP, Acıpayam Merkez’de Hulisi Şevkan, Alaattin’de Ramazan Tuzcu, Yassıhöyük’te Halil Özonuk, Kelekçi’de Muzaffer Gençoğlu, Dedebağı’nda Reşat Aklaya, Yumrutaş’ta Hasan Ünal, Gölcük’te Musa Sönmez, Yeşildere’de Ali Artuğ ve Darıveren’de Mehmet Okyay ile seçimlere girecek. Acıpayam İl Genel Meclisi üyesi adayları ise İlhan Özcan, Necati Korkmaz ve Ramazan Özata olarak açıklandı.
Coşkulu bir alkış yağmuru arasında konuşmasına başlayan Hulusi Şevkan, 29 Mart yerel seçimleri için yola çıktıklarını, bunun sonunda da mutlaka hedefe ulaşacaklarını söyledi. Politikaya atılmasının öncelikli nedeninin Acıpayam’a ve Acıpayamlıya olan borcunu ödemek olduğunu belirten Şevkan, “ 1978 yılından beri Acıpayam’dayım, Acıpayamlıyım. Acıpayam’ın ekmeğini yiyip, suyunu içtim, okullarında okudum. İşte bu bir vefa borcudur. Ben borcumu ödemeye geldim” dedi.
Acıpayam’a dair hayallerinin olduğunu, gerçekleştirmek istedikleri düşlerinin bulunduğunu belirten Şevkan, “Bazı arkadaşlar ‘doktor hayal görüyor’ diyorlarmış. Evet, bizim hayallerimiz var. Hasreti olanlar hayal kurarlar. O arkadaşların hasretleri gibi hayalleri de yok” dedi.
Bir hekim olduğunu, dünyadaki görevinin de gönülleri kırmak değil yapmak olduğunu belirten Şevkan, “Benden hiç kötü söz duymayacaksınız. Eğer birileri bana aitmiş gibi kötü sözler dile getirirse, inanmayın, benim değildir. 28 Mart akşamı ‘iki kötü söz söyle, seçim senin’ deseler de, duyamayacaksınız” dedi.
Zengine karşı olmadığını, ancak yerinin fakirin yanı olduğunu dile getiren Şevkan, seçilmesi durumunda başkanlığı döneminde herkesin eşit olacağını belirterek, “Ya hep birlikte aç yatacağız, ya da tok” dedi.
Konuşması sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesilen Şevkan, kutlamaları kabul ettikten sonra, seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.


 "

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

BU HABER YÖNETİM TARAFINDAN YORUMLARA KAPATILMIŞTIRCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.