ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32137

38
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47734634

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2182

· Dün

3822


Yayın tarihi: 27.12.2004 Saat: 22:23
İzmirli kadın, tsunamiyi anlattı: ''Güneşleniyordum, dalgalar geldi..''

Dünyadan ibobaba93 bildirdi: "
Endonezya'nın Sumatra Adası'nın batı sahili açıklarında meydana gelen 9.0 büyüklüğündeki depremi, tatilde olduğu Şeysel adalarında yaşayan İzmirli Pınar Görücüoğlu, ''Sarsıntı olmadı. Denizin çekilen suları bir dakika içinde apartman boyunda dalgalar olarak geri geldi ve her şeyi yuttu gitti'' dedi.


Pınar Görücüoğlu, 2 gün önce tatil amacıyla yakınları olan İtalyan bir aileyle birlikte Milano'dan uçakla hareket ettiklerini, Şeysel adalarına ulaştıklarında ''gözlerine inanamadığını'' ve adanın ''yalancı cennet'' olduğunu düşündüğünü söyledi.
Görücüoğlu, dehşet dakikalarını şöyle anlattı:
''Otelin sahilinde şezlongda güneşleniyordum. Yanımda aile dostumuz İtalyan çift vardı. 7 yaşındaki oğlum Yusuf da İtalyan ailenin çocuklarıyla denizdeydi. Dalgalar önce şezlongu hafif hafif karaya doğru sürüklemeye başladı. Bu olay ağır ağır devam ederken, denizin sularının çekildiğini gördüm ve denizin içi görünmeye başladı. Balıklar can çekişiyordu. İtalyan dostum adalarda böyle şeylerin olabileceğini söyledi, ama ben ikna olmadım. Hayretler içindeydim. Bir dakika sonra denizin ortasında bir çukur açıldı ve o çekilen sular apartman boyunda dev dalgalar, hortum şeklinde döndü. Sahildeki herkes çığlıklar atarak dağa doğru koşuşturdu. Arkama dönüp baktığımda o devasa dalgalar sahildeki her şeyi yutuyordu. Yüzlerce yat ve tesisleri yutan dalgalar geri çekildiğinde geride hiç bir şey bırakmamıştı.''

• GEA arama kurtarma grubu, Sri Lanka'ya gitti...
• İlk verilere göre 69 turist hayatını kaybetti
• Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Federasyonu: ''Ölü sayısı 23 bin 700''
• Şili'de 4.8'lik deprem
• Tanık anlatıyor: İnsanlar su geliyor diye bağrışarak kaçıyorlardı...
• Depreme rağmen maç...
• Tsunami nedir? Animasyon için tıklayınız...


''FACİADAN UCUZ KURTULDUK''

Görücüoğlu, Türkiye'de yaşanan depremlerdeki gibi bir sarsıntı yaşamadıklarını, yaşadığı depremin okyanusun dibinin açılarak hortum şeklindeki dev dalgaların, karadaki her şeyi yutması olarak anlaşılması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
''Oğlum Yusuf'u İngilizler kurtarmış. Çok su yutmuş. Büyük bir faciadan ucuz kurtulduk. Geldiğimde buraya (yalancı cennet) demiştim. Şu anda tam bir harabe durumda. Plajda 3 kişi öldü'' dedi.
Görücüoğlu, şöyle devam etti:
''Şu anda 340 metre yüksekliğindeki bir tepede, bungalov tipi bir tesiste konaklıyoruz. Oteldeki herkes buraya sığındı. Uluslararası uçaklar inip kalkıyor, ancak gelen turistleri geri gönderiyorlar. Durumun netleşmesini bekliyoruz. Burada rahatımız yerinde, ancak eşyalarımız kalmadı. Gidip de havaalanında aynı problemleri yaşamak istemiyoruz. Moralimiz bozuk. Durum netleştiğinde Türkiye'ye döneceğiz. Şu anda yağmur, sis ve fırtına var dışarıda.'' Pınar Görücüoğlu, bulunduğu adada tek Türk'ün kendileri olduğunu belirtti.
"

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.