ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32149

16
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47782340

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

1384

· Dün

6565


Yayın tarihi: 03.03.2008 Saat: 15:04
BAŞKAN ZEYBEKÇİ ULUSAL MANŞETLERDE AMA...

Polemik
DENİZLİ'nin AKP'li Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'nin AKP Denizli İl Kadın Kolları'nın genel kurulunda yaptığı konuşmada, “Muhalefet bizi gericiyiz diye eleştiriyor. Biz onlara çüş demek için gerideyiz” dedi. CHP İl Başkanı Ali Kavak başkanın, partisinden olmayanlara hakaret ettiğini belirtti; konuyu inceleyip yargıya başvuracaklarını söyleyerek, “Başkan dilini terbiye etmeli” diye konuştu.AKP Kadın Kolları'nın Belediye Sanat Merkezi'nde dün gerçekleşen 2'nci Olağan Kongresi'ne katılan Başkan Zeybekci, konuşmasının bir bölümünde “Bize hırsız diyemezler, bize namussuz diyemezler, bize emanete hıyanet ettiniz, emanete hıyanet ettirdiniz diyemezler. Bize çalışmadınız, beceriksizsiniz diyemezler. Bize dedikleri şey bellidir. Onu da zaten duyuyorsunuz. Ancak onu diyebilirler ama üstadın dediği gibi. Bize gerici demişler olsun be, biz onlara çüş demek için gerideyiz” diye konuştu.

Başkan Zeybekci muhalefetin Atatürk'ü kullanmaktan hiç çekinmediğini ileri sürerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Eğer Atatürk bugün sağ olsaydı, inanın bana, onların hepsini İstiklal Mahkemesi'ne gönderirdi. Her kim ki Atatürk'ü odalara hapseder, her kim ki dini muhafazakarlığı ve kutsal değerleri bir cemaate ve bir yere mahkum eder, her kim ki milliyeti, milliyetçiliği, bayrağı, vatanı sevmeyi bir yerlere mahkum eder, o Atatürk'e ihanet etmiştir. Dine ihanet etmiştir. Onun için biz Atatürk'e o kadar saygılıyız ki, onu ve diğer değerlerimizi seçimlere sokmayız” dedi.

Başkan Zeybekci'nin bu sözleri, yerel televizyonlarda ve yerel gazetelerde yayınlandı, özellikle ‘çüş’ sözü ortalığı ayağa kaldırdı. CHP İl Başkanı Ali Kavak,Denizli Belediye Başkanlığı makamının kutsal bir makam olduğunu, başkanlık koltuğunda oturan kişinin de sadece seçildiği partiyi değil tüm Denizli'yi temsil ettiğini söyleyerek, “Başkan Zeybekci'nin kadın kollarının seçiminde yaptığı konuşmayı üzülerek karşıladık. Tüm Denizli'yi temsil eden ve kamu yönetiminde bulunan kişinin ağzına yakışmayacak sözler sarfetmiş. Muhalefeti eşek yerine koyup çüş demek ne oluyor? Ağzından çıkanı kulağı duymalıdır. Başkanın yaptığı halka saygısızlıktan başka bir şey değildir. Dilini terbiye etmelidir. Önümüzdeki yerel seçimde o kutsal makama yakışmayan Zeybekci'yi oradan mutlaka indireceğiz. Zeybekci'nin yaptığı konuşmayı inceledikten sonra halka hakaret ettiği gerekçesiyle mahkemeye başvurabiliriz. Hukukçularımız konuyu inceleyecek” dedi.


‘GERİCİ’ DİYENLERE DEMİŞ

Denizli Belediye Başkanı AKP'li Nihat Zeybekci, ‘çüş’ kelimesini muhalefete ve muhalefet partilerine oy veren insanlara değil, AKP'ye ‘gerici’ diyenlere karşı kullandığını söyledi. Zeybekci, “Bize gerici demişler, olsun be. Biz onlara çüş demek için gerideyiz” sözlerinin çok sevdiği şair Necip Fazıl'a ait olduğunu belirtti.

Her partiye ve partiliye saygısı olduğunu, ancak AKP'ye ‘gerici parti’, AKP'ye oy verenlere de ‘gerici’ yakıştırmasını yapanları eleştirdiğini söyleyen Zeybekci, “Ben konuşmamda bize gerici diyen muhalefet mensuplarına çüş dedim. CHP İl Başkanı Ali Kavak konuşmamdan niye alınmış ki? Eğer bizim için o da gerici yakıştırmasını yapıyorsa sözlerimi kendilerine maletsinler, bizi gerici olmakla itham etmiyorsa bu sözleri üzerlerine alınmasınlar. Bize gerici diyenlere çüş dedim, çünkü değiliz. Bize gerici diyenler çüş sözünü hak ediyor” diye konuştu.


 

(Hürriyet Gazetesi)

Not: Başkan Zeybekçi bu akşam 21:00'de DRT televizyonunda canlı söyleşi programına katılacak. DRT televizyonunu sitemizden canlı izleyebilirsiniz.

 

Bu Haberi Paylaşabilirsiniz. ... ta paylaş.

FaceBook

“Eleştiri nedir ?: Bir insanı, bir eseri, bir konuyu doğru ve yanlış yanlarını bulup göstermek amacıyla insanlar tarafından yapılan inceleme işi, tenkit etme olayıdır. İnsanların dini inançları, fiziksel görünümleri, siyasi görüşleri, özürleri eleştirilmemelidir.” Lütfen eleştrilerinizi buna göre yapınız. Ayrıca yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yazmak için kayıtlı üye olmanız gerekir, Yeni KayıtCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.