ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32137

20
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47735397

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2945

· Dün

3822

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - HAMIDILEN BAGARDI ( BIR ACIPAYAM.COM YAPIMI)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

HAMIDILEN BAGARDI ( BIR ACIPAYAM.COM YAPIMI)

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Acıpayam Şivesi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Oca 19, 2006 2:34 pm    Mesaj konusu: HAMIDILEN BAGARDI ( BIR ACIPAYAM.COM YAPIMI) Alıntıyla Cevap Ver

TÜRKİYENİN SİSLİ İLÇESİNE BAGLI GARIP BİR KÖYDE YAŞANAN OLAYLAR TAMAMEN GERÇEKTİR.

ADI: HAMIDILEN BAGARDI
ORJINAL ADI:MATRAX OSMAN

ÇEKİLECEĞİ PLANLANAN YER: ACIPAYAM-Serinhisar-Kelekci ve cevresi

ROLLER:

HIRA AMAT: ADI AMAT (KOYDEKI AKRANLARI BOYU KISA OLDUNDAN MUTEVELLIT HIRA LAKABINI EKLEMISLE). KENDİ FOTOĞRAFÇI. TEK MAL VARLIĞI GAMERASI. ÇILGIN DÜŞÜNCELERİ OLAN BİR ADAM. FILIM CEVIMEK İSTEYO.

OSMAN: KENDİNİ GOYUNLARA ADAMIŞ Bİ GARIP OGLAN. AMA İZLEDİĞİ FİLİMLEDEN HEVESLENMIS, GOCUMAN Bİ OYUNCU OLACAĞI HAYALİNDEN BAŞKA BİŞE DÜŞÜNMEZ OMUŞ.

KEZBAN: ÜNİVERSİTE KAMU YONETIMI OKUMUŞ ama AJANSTA ÇALIŞAN OSMANIN KARDEŞİ (koyde okuyan bi o omus anasi cok tamaht etmis gaymakam olcene emme gader iste)

CEREN: IDEALIST BIR OGRETMEN ILK TAYINI BU KOYE CIKMIS ZAAFLARI VE KORKULARI OLAN BİR KADIN.

MEHMET AMCA: OSMANIN EMEKLİ BUBASI.

MİNİRE HALA: MEHMET AMCANIN ANASI OSMANIN NİNESİDİR. ACAYİP OYUNBAZ, KENDİ BAŞINAYKEN BET EYİ BİRİNİ GÖRÜVEDİ Mİ HASTA AYAĞINA YATAN 4 DÖNÜM TAALASINI İCARA VAREN PARAYA BAYILIEREN BİR NİNE YETMİŞ YAŞINDA EMME PARAYI GÖRÜNCE YİRMİ BEŞLİK GIZLA GİBİ OLUVERİYO

İBO: ORTA OKUL TALEBESİ

HIRA AMAT-----> MUHAMMET AK
OSMAN----------> Baki Evkarali
MEHMET AMCA-> MUSTAFA UNAL
MIHTAR---------> Nuri GOKGOZ
Koy AGASI-----> Emin OKKAYA
dr.IRFAT-----> Nevrez PALA
Ifakat DEZE----> ROL BOŞTA
KEZBAN ------- > Ayşe ÇAKIR
CEREN---------- > ROL BOŞ TA
Deli MENENDE-> ROL BOŞTA
MİNİRE HALA:-->ROL BOŞTA

TÜRÜ : KOMEDİ
DİLİ : ACIPAYAM ŞİVESİ

EVET ARKADAŞLAR ŞİMDİ BU SİTEDE KENDİ SENARYOMUZU KENDİMİZİ YAZACAĞIZ FİKİRLERİNİZİ VE HAYAL GÜCÜNÜZÜ HAREKETE GEÇİRİN BAKALIM. HAYATINIZ DA OLAN GÖRÜP GEÇİRDİĞİNİZ KOMİK ŞEYLERİ YAZABİLECEĞİNİZ GİBİ SADECE DÜŞÜNCE AŞAMASINDA OLAN BU PROJEYE FİKİRLERİNİZ YANINDA OYUNCULUK YETENEĞİ OLAN ARKADAŞLARDA YAZSINLAR Kİ SİTEMİZDE BİR ÇOK CEVHERİN OLDUĞUNA İNANIYORUM. SİZİ SEVİYORUM

En son bakican tarafından Prş Oca 19, 2006 6:03 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Prş Oca 19, 2006 3:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ula baki.... bi yaşıma da girdim valla bizimoolan .... bu iş tam matrax olcek valla. haden gari düşününde yazıverelim bi senaryo... Bizim diğerlenden neyimiz eksik ıla... fazlamız(15kg) bilem var evelallah.

COF ULEN COOOOOOOOOOF GACILIN MATRAX OSMAN GELİBBA GARİ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Oca 19, 2006 3:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cok guzel umarim uyelerimizin de bu olaya cok iyi fikirlerle istirak edeceklerdir neyse ben gozlemde kalayim simdilik...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Prş Oca 19, 2006 5:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MIHTAR KONUŞUYO:

Selamın aleyküm hıra amat emekli memet i gödünmü heç .Evden heç çıkmeyo yalım.Onu alıp şehere gitcedim.Cep telefonu alcen ben omeyo böle gari.Memet orlada çalıştıya ya tanıdı bildi vadır deye düşündüm.Şöle ikinci el bi telefon alende ovalada dağlada gonuşuveren gari.
Başa dön
gulsum
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 20, 2006 11:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

HIRA OSMANIN NİNESİ MİNİRE HALA EVLENDİKTEN KISA BİR ZAMAN SONRA EŞİNİ KAYBETMİŞTİR .YANİ HIRA OSMANIN DEDESİNİ . ÖLDÜĞÜN DE 25 YAŞINDADIR MİNİRE HALA .ARTIK HAYATTA TEK BAŞINA ÇOCUKLARIYLA KALMIŞTIR. EŞİYLEDE SEVEREK EVLENMİŞ ,ERKEN YAŞTA ÖLÜM ONLARI AYIRMIŞTIR.
O GÜN BU GÜN DÜR BU HASRET DEVAM ETMEKTEDİR .ANANIN YAVRUSUNA ÖZLEMİ GİBİ. YILLARCA ÇALIŞIP DİDİNİP EVLATLARINI BÜYÜTÜP ,TORUN TORBA SAHİBİ OLMUŞ. KENDİ DE ARKADAŞ OLARAK BİR KEÇİNDEN BAŞKA BİR ŞEYİ YOKTUR . BİR GÜN MERDİVENDEN İNERKEN AYAĞI TAKILIP DÜŞÜNCE KOLU ALÇIYA ALINMIŞ. NE YAPSIN KÖYÜNDEN UZAKTA ,ZATEN EŞİNDEN AYRILIK ,BİR DE ARKADAŞI KEÇİSİNDEN AYRILIK İYİCENE KOYMUŞ.ŞEHİRDE KİMSENİN ONU TANIMADIĞI ONUNDA KİMSEYİ TANIMADIĞI YERDE. KÖYÜ SANKİ ONA GEL SENİ ÖZLEDİK DİYORMUŞ .HELE ARKADAŞI KEÇİSİ YOK MU O DAHA BETERMİŞ . GİTMİŞ VARMIŞ KÖYÜNE KAVUŞMUŞ HASRET ÇEKTİKLERİNE .AMA BİR SEVDALISINA DEĞİL .
Başa dön
ibobaba93
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 20, 2006 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ee Ben ne Diyecem :) Bugün Ders Boştu Mu Diyecem :))
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
bdesa
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 20, 2006 12:28 pm    Mesaj konusu: sizede bu yakışır Alıntıyla Cevap Ver

hindi ben nedeyen bilmemki. cok gözel bi calışma...................
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 20, 2006 1:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

(Bakican Tarafindan kaleme alinmistir)

(Horoz uzun uzun ötmektedir. Mehmet amca gelir, divana oturur ve kafasını pencereden dışarı çıkarır kendi kendine söylenmeye başlar.)

MEHMET AMCA: De gidinin horazı de, aslanım benim be... Eeee., erkek adamın horazı da böle öte işde..

HATCA TEYZE: hayırdır bey, zabah zabah ne sölenibdurun kendi kendine. hordan bi gören olsa ule memet kendi kendine gonuşubba deliribba mı ne de.

MEHMET AMCA: neden ila, bizim horazın gubara gubara ötüşünü görüvedim de, keyiflenivedim hanım yav.

(o sırada keziben mutfaktadır ve kahvaltılık bir şeyler hazırlamakta kendi kendine de söylenmektedir.)

KEZİBAN: gelde sinir olma. beni sabahın köründe kaldırıyorlar. osman bey de ohhhh valla keyif çatıyo. ya yete gari, ben bu evde demokrasi isteyom. grav etcem.

( odasından iki tane kağıt ve kalem alır gelir, birinin üstüne "uyumak hakkımız söke söke alırız" diğerine de susma sustukça sıra sana gelecek yazar, babasının karşısına çıkar)

MEHMET AMCA: ( kızı karşısında elinde iki tane kağıtla görünce şaşkındır) anaaaa, o ne gızım. (heceleyerek kağıtlardakini okumaya başlar) uyu-mak- hakkı-mız- söke söke- alır-ız . sus-ma sustuk-ca sıra- sana gelcek. hanım nediyo bu?

HATCA TEYZE: aman ne bilen ben, okumuş gız işte, ne etdine akıl mı ere. gızzzz ökünle neyi ya.

KEZİBAN: ben grev yapıyorum anne, protesto ediyom.

MEHMET AMCA: eferin gızım, profesto et, sona çeyizini düzersin, bi de başını bağladık mı olu bite, heç canını sıkma.

KEZİBAN: ben bu evde demokrasi istiyom.

MEHMET AMCA: Alırız gızım, sen heç kafene yorma, demakrasi de alırız, olmadı taksit ettiririz. emekliyiz ya gaz gelcek yeden tavığı esirgemezle gari.

HATCA TEYZE: esirgele gari, tavıkla hindi hep grip olubbarımış,

KEZİBAN:(iyice sinirlenir, ayağını yere vurarak, mızmızlanarak mutfağa döner.) of ya of , kimse beni anlamiyor.

MEHMET AMCA: allah allah, ule bu gızda bi hal var emme, heç annımadım, hatça

HATCA TEYZE: ey, ne va

MEHMET AMCA: oğlan yatıyo mu hala

HATCA TEYZE: he ya yatıbba,

MEHMET AMCA: yatsın bakalım yatsınnnn, garpızda yata yata böyürümüş. bubam ıramatlığın elinde olcedi buda bu vakte gada yatmak neyidi görcedi. alcen eline gızılcık zopasını, eşşeğide yollecen suya, yenmi yemen mi yen mi yemen mi

HATCA TEYZE:amannn adam ellime işte yatsın yahu, bi dene oğlum va zaten.

(osman o sırada düş görmektedir ve sayıklamaktadır. düşünde film çevirmektedir, üzerinde şalvar , göynek, boğazında fular, kasında kasket, elinde pipo vardır)
(bir kadınla bir adam tarlanın köşelerinden birbirlerine doğru koşmaktadır.osmanda düşünde söylenmektedir)

OSMAN: oğlum, goş gari, goş lan, anaaaaaaa.... Ule garı gibi değil olum, erkek gibi goş(iyice sinirlenir) senaryo nede, getirin senaryoyu.... Baştan baştan , olmadııııı (sinirden gülmeye başlar)

IŞIKÇI: abe işine garişmek gibi olmasın emme, bu deniz kenarında olmecemiydi.

OSMAN: denizlide deniz mi var ulen. Git işine be, sinirlem eyice bozuldu.

(baş ucunda onu uynadırmaya gelen kız kardeşi durur, osman güldükçe o da gülme krizine tutulur.)

OSMAN: kamera, motorrrrrrr! ( o arada biri girer)

OSMAN: (osman bagirarak kalkar)hayırrrrrr, olamazzzz

(kız kardeşi bağırarak kalkışından korkarak)

KEZİBAN: Abi, noldu ya öyle,

OSMAN: kabos, kabos gördüm.

KEZİBAN: Kabus denir ona,

OSMAN: De get gızım yahu, zabah zabah, nişlebban hem sen odam da,

KEZİBAN: Babam seni cagiriyor kahvalti edecegiz.

OSMAN: eyi eyi gelibbarın sen git.

(osman giyinir gelir, herkes sorfrada beklemektedir.)

MEHMET AMCA: OOOOOO, zahab şeriflen hayırlı ossun, osman beyyy!

OSMAN: sağol, sağol, sağol

MEHMET AMCA: bak ulen kerataya, eskerliğini de etmedi emme, dalga geçmesini biliyo. Otur len deyyus sene,

OSMAN:(bağırarak, elini başına götürür, hazır ola geçer,) Emridersin buba!

MEHMET AMCA: oturlen oturda zıkkımlan,

HATCA TEYZE: ah oolum, cımık erken kalkıvesen böle olmecek emme, neyise gari.

En son MuhammetAK tarafından Cmt Oca 21, 2006 12:20 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Oca 21, 2006 12:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bakican Tarafindan kaleme alinmistir

(köye tayin olan öğretmen kelekçi arabasına binmiş yol amaktadır. köyün ayırmına gelince durur, yolda indirirler. köyün içine kadar yürümek zorundadırç o sırada arkada iyi ağanın ağlu arabayla gelmektedir. iyi ağanın oğlu doktordur ve kendi köyünde hizmet vermektedir. durur öğretmenin yanında)

IRFAT: Pardon, köye gidiyorsunuz sanırım. buyrun sizi gideceğiniz yere bırakayım.

CEREN:çok teşekkür ederim

IRFAT: (rıfat arabadan iner öğretmenin eşyalarını bagaja koyar. kapıyı açar ve yol amaya başlarlar) Sizi hiç görmedim, kimlerdensiniz?

CEREN: Ben istanbulluyum, bu sene tayin edildim okula. doğuyu tercih etmiştim, batı olarak tek tercihim burasıydı. nasip işte

IRFAT:hııımm, demek dört gözle beklenen öğretmenimiz sizsiniz. memleketimizde çok güzeldir. zamanla sizde seveceksiniz

CEREN:siz buralı mısınız?

IRFAT: evet. doktorum. babam köyün hatrı sayılır insanlarındandır. idealistlik mi dersiniz ne dersiniz bilemem bende mezun olduktan sonra köyüme geldim işte. üç senedir küçük bir muayenehanem var. elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

CEREN: memleketimin her yeri güzel. bende seveceğime ianıyorum, e vakit alacak elbette alışmak

IRFAT: herşeye sıfırdan başlıyor gibi oluyor insan, sizi anlayabiliyorum. elimizden gelen ne ise hepsini yapmaya hazırım öğretmenim. size yardımcı olmak görevimiz. isterseniz önce bizim oraya gidelim, sonrada sizi köyümüze yerleştiririz.

CEREN:doğrusu çok teşekkür ederim.

(ağa oğlu arabayı parkeder)

IRFAT: anaaaa, bak biyo, misafirimiz va.

CEREN: (güler)

IRFAT: noldu, komik mi geldi konuşmam

CEREN:çok hoş, şaşırdım, arabada istanbul türkçesiyle, köyde şiveniz ve siz. şaşkınlığımdan gülüyorum.

IRFAT: (gülümser) daha durun bakalım bu ilk. daha neler göreceksiniz. ana gızz anaaaa

HACER TEYZE: ey olum ünnebdurcene çıkıp gelsene

IRFAT:ana bak misafir getirdim sene

HACER TEYZE: (sarılır, öper) hoşgeldin gızım, neden buldun bu güze gızı baken irfat.

IRFAT: öğretmen ana, bizim köye tayın olmuş yolda gelibbaken gördüm de , alıp geldim eve ana,

HACER TEYZE: geçin geçin baken içeri. gızım sen yoldan gelibbasın, ganın açtır senin, du ben sene bişele hazırleden

CEREN: hiç zahmet etmeyin.

HACER TEYZE: anaaaaa gızıma, zahmet mı olu heç, siz oturugon, ben söyleyende hazırlasınla bizim gızla

(yemek hazırlanır, yer sofrası kurulur anne gelir, SOFRADADIRLAR.)

IRFAT:bubam nede ana?

HACER TEYZE: gayfeye gidibbarın deye çıktı emme, aşama geli. eee gızım, demek öretmensin.

CEREN: evet teyze, kısmetse burada başlayacağım. ilk görev yerim olacak.

HACER TEYZE: hayırlısı olsun gızım, eyi eyi bet güze. anaaa nafa duttum sene, ye gızım, heç çekinme kendi evin gibi, yaneş yaneş sofareye

CEREN : Ay çok tatlı konuşuyorsunuz ya.

HACER TEYZE: sende bet datlısın gızım, maşşallah maşallah.

IRFAT: (cerenin utandığını anlar) ana tamam gari.

(o sırada telaşla bir çocuk gelir)

Nuruz: Hacer dezee, hacer deze,

HACER TEYZE: noldu gı, ne ünnebdurun öle,

Nuruz: (SOLUK SOLUĞADIR) Deze bizim ırmızan ataşle içinde galdı, anam irfat amcan evdeyse gelsin biyo bakıvesin debba.

HACER TEYZE: eyi eyi, sen git galibba aben hindi. Oğlum hayırdır, bi bakıve oğlana ne olmuş, hayıra giresin.

IRFAT: Kusura bakmayın öğretmen hanım.

CEREN: yok siz işinize bakın, görev kutsaldı.

HACER TEYZE: sen bakta gelive oğlum, biz gızımızla oturu gonuşuruz sen gelene gada, hem acelesi mi va canım, daha burulada düzen dutana gada.

IRFAT: siz oturun öğretmen hanım, gelince cikar bi koyu dolasiriz.

CEREN: yardımcı olursanız sevinirim. malum kimseyi tanmıyorum. Çok sağ olun gerçekten güzel bir başlangıç oldu.
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2006 2:06 pm    Mesaj konusu: HERŞEY BİR HAYALLE BAŞLAR Alıntıyla Cevap Ver

BUGÜN ORTAYA ÇIKAN BİR ÇOK GÜZELLİĞİN ALTINDA BİR ZAMANLAR KARANIKLAR İÇİNDE GİZLENEN HAYALLER VARDIR.

EVET BU DA BİR HAYAL GİBİ GELEBİLİR SİZE. İLK ZAMAN MUHAMMET KARDEŞİMLE TANIŞTIĞIMIZDA ORTAK YÖNLERİMİZİN OLDUĞUNU FARKEDİP BÖYLE BİR ÇALIŞMANIN HAYLLERİ YEŞERMEYE BAŞLAMIŞTI. DİZİLERİ İZLERKEN DEDİM Kİ NEDEN OLMASIN. ŞİVEMİZ DAİMA DİKKAT ÇEKMİŞ HERKES AĞZI AÇIK BİR HALDE İZLEMİŞTİR SİZLERDE KARŞILAŞMIŞSINIZDIR HAYATINIZ İÇİNDE ŞİMDİ BU GÜNDEN İTİBAREN BURDAN YAYINLAMAYI BIRAKIYORUZ SENARYOYU. BELKİ ARANIZDA HADİ CANIM OLMAZ DİYENLER VARDIR OLSUN BAKALIM. YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM. SİZLERDEN İSTEDİĞİMİZ TEK ŞEY VAR BİZE DESTEK VERMENİZ GELİN ACIPAYAM COM YAPIMI OLAN BU İŞE SİZLERDE FİKİRLERİNİZLE DESTEK VERİN NURİ HOCAMA MUHAMMET VE MUSTAFA ABİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM ŞİMDİDEN VE HEPİNİZE TEEKKÜRLER İYİKİ VARSINIZ :)
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 27, 2006 2:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kaçıncı sayfadayız bakii
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 27, 2006 6:26 pm    Mesaj konusu: abe 80 sayfa olcek yarın hadi bakalım Alıntıyla Cevap Ver

abe 63. sayfadayız şimdilik yarın sabaha 80 olur merak etme gece gündüz yazıyon da eee gari sende senaryo formatına döndürcen bizimolan ona göre
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Oca 30, 2006 5:59 pm    Mesaj konusu: sizin gibi bir aileye canım kurban Alıntıyla Cevap Ver

sizin gibi bir ailem oldu canım kurban size elimden gelen bu sefil şairiniz ancak bunları yapabiliyor madden değil belki ama gönül olarak sizlerle zenginim hemde dünyanın en zengini iyiki varsınız hepinizi seviyorum
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Pts Oca 30, 2006 9:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevmek kadar güzel bir şey varmıdır başka ?En büyük zenginlik gönül zenginliği değilmidir hayatta?Onun için Baki kardeşim,seveceğiz herkesi.Suyun ,toprağı sevdiği gibi.Seni seviyoruz ve inanıyoruz.Bir cevher saklı senin yüreğinde.Çıkar onları dök kağıtlara.Başarılar kardeşim.
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Oca 31, 2006 7:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yazdıklarınla bizleri yücelttin kardeşim. Hepimiz beraberiz ve hepimiz biriz kardeşim aklından hiçbir zaman çıkartma teşekkürler...
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Oca 31, 2006 6:15 pm    Mesaj konusu: haden ozaman Alıntıyla Cevap Ver

hepinzi seviyorum ve üretken insanalrız el brlik güzel şeylere güzelliklere birlikte imza atcez de mommet elini çabık dut bizim olan yaz gönder de bende devamını getiri getiriveren olum daha filmi çekcez jimmy jip alcez bak :)
Başa dön
eacan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Şub 03, 2006 11:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam akıdeşle yaptığınız filimde banada bi rol vamı. Kezban gızı canlandıran yok yalım, bende asiliği bek eyi beceririm. Nori hocam yani mıhtarımız bunu bek eyi bilir. Muhalefeti iyi yaparım. Bende yıllarca okusam ve köyüme geri dönsem okumamış ama erkek olduğu için el üstünde tutulan abime karşı aynı davranışlarda bulunurdum. Eşitlikse herkese ve her yerde eşitlik derdim. Takdir sizlerin kabul ederseniz bende aranızda olmak isterim. Yüreğinize ve kaleminize sağlık diyorum. Sağlıkla. sevgiyle kalın, Yüzünüzden tebessüm eksilmesin.....
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Şub 03, 2006 6:46 pm    Mesaj konusu: herkese yer var Alıntıyla Cevap Ver

kendine güüvenen herkese yer var oyunculuğu ve oyunu seven herkese sevgiler aramıza hoşgeldin eacan
Başa dön
enelhalk
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Cum Şub 03, 2006 9:00 pm    Mesaj konusu: EMME GÜZE OLMUŞ Alıntıyla Cevap Ver

Vallahi bir solukta okudum,okumadım sanki kendimden geçip birebir yaşadım.İki kelimeyi bir araya getiremediği halde kitap yazmaya kalkışanlar okuyup utansınlar.Yürekten kutlarım.
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Şub 04, 2006 11:31 am    Mesaj konusu: enal hak Alıntıyla Cevap Ver

enel hak acıpayamlılar olarak bomba gibi geliyoruz allahın izniyle çekebilirsek ki herşeyimi buna adayarak imkansızlıklar ve sefaletin içinde bunun için gecemi gündüzüme kattım oyunculuk ta kendine güvenen herkese ihtiyacımız var Muhammet kardeşimiz çekecek bu filmi o da ben kağıda yazıyorum o senaryo formatına aktarıyor ve sizlere çok ihtiyacımız var iyi ki varsınız hadi gelin destek verin gelin bir olalım canlar gözterelim türkiyeye acıpayamlıların neler yapabileceğini sevgilerimle
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Şub 06, 2006 3:06 pm    Mesaj konusu: ................... Alıntıyla Cevap Ver

ARKADAŞLAR SENARYO BİTTİ ŞİMDİ Yönetmenimiz MUHAMMET AK TARAFINDAN ÇEKİM TEKNİKLERİ İNCELENİYOR ARTIK GERİSİ ÇEKİME NASİPSE HERŞEY İÇİN SAĞ OLUN DESTEKLERİNİZİ HİÇ ESİRGEMEDNİZ ALLAH RAZI OLSUN SİZİN GİBİ BİR AİLEM OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLUYUM AMA ÇOK YALNIZ HİSSETTİĞİM ZAMANLAR OLDU YÜZDEYE VURSAN 90 AMA YİNE DE BAŞARDIK ASIL BAŞARI ORTAYA GÜZELLİKLERİ ÇIKARINCA GÖRÜLECEK SEVGİ VE SAYGILARIMLAA
Başa dön
_seray_
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Cum Şub 10, 2006 7:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

CAN BANADA YER VARMI?

Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Şub 10, 2006 8:58 am    Mesaj konusu: elbette Alıntıyla Cevap Ver

_seray_ hanım

kendine güvenen ben yapabilirim diyen herkese yer var teşekkür ediyorum ilginize....
Bize konuşan değil, çalışan, kendine güvenen, ayakları üstüne basan, üreten ve üretmenin değerini bilen insanlar gerekli ki güzelliklerin altına imza atabilelim hep birlikte.... PIşpışlayan insanlar hayatımızda çok zaten...... Kendinize güvenmeniz yeterli olacaktır ilk etapta

HÜRMETLERİMLE
Başa dön
gulsum
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Şub 11, 2006 5:28 am    Mesaj konusu: selam Alıntıyla Cevap Ver

Çiftliğin sahibi hıra osman, osman çiftliğin sahibinin oğlu . Ümmü köyün güzeller güzeli, minire halasının yanında kalmaktadır. Ümmü kız küçük yaşta annesi ve babasını kaybetmiştir. Minire halasının yanında kalmaktadır. Osman bir gün dere kenerında ümmü kızı görür, Osmsn da atıyla orman da dolaşmaktadır atının susamasıyla dereye gelir,bir de ne görsün güzeller güzeli ümmi kız ve ilk bakışta vurulur. Delikanlı oğlan tabi. Ümmü hemen dere kenarından uzaklaşır.Osman durumu babasına anlatır. Görücüye giderler, ümmünün halasının yanında oturduğu için başkada kimseleri yoktur. Kim bakacak ona ümmü kız olmazsa . İkisini de çiftlikte yaşamayı ikna ederler.Üç gün üç gece düğün yaparlar. Mutlu mutlu yaşayıp giderler.
Başa dön
yonetim
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cmt Şub 11, 2006 4:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tebrik ederim Baki kardeşim.İnşallah istediğimiz gibi olur ve hayaller gerçekleşir. Bizim diğerlerinden neyimiz eksik... fazlamız var Allaha şükür. :D
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Şub 11, 2006 5:00 pm    Mesaj konusu: merhaba Alıntıyla Cevap Ver

canım kardeşlerim, canım acıpayam com ailem,

ben elimden geleni yaptım ve artık bu benim çalışma benim değil bizimdir. ve allahın izniyle gerçekleştirecez ve başaracaz buna inanıyorum muhammet kardeşimiz de yoğun çalışıyor ve bu hepimizin başarısı olcak. acıpayam com ailesine tebrik etmek lazım bize destek veren başta üyelerimiz ve kurucuları mustafa abime nuri abime ve herkese emin abim ve adını sayamadığım herkese teşekkür ediyorum tebriklerin hepsi acıpayam coma haden gari birlik olalım el birliğiyle başarcez :)
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Mar 01, 2006 7:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hadi arkadaşlar düşünceleriniz bekliyoruz
Başa dön
daskindede
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Mar 08, 2006 11:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

walla okudum bek güzel olmus....ne yalan söyleyem.ilk gunden beri deli menendi olmak isterdim....eger o rolde banada yer varsa accik düdünende accik bende garaleyem bi seyler...ellegize saglik bizim olanlaa...
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Mar 09, 2006 11:38 am    Mesaj konusu: ocaka cevap Alıntıyla Cevap Ver

değerli kardeşim ocak,

yönetmenimiz Muhammet AK biliyorsunuz, geçende kardeşimle oturup .alışmalarımızı yürüttük ve bu doğrultuda kendisi yoğun bir şekilde çalışmaktadır. senaryoda bazı değişiklikler ve güzellikler yapıyoruz beraber ve herşey daha iyisine ulaşmak adına ve sizlere layık olup sizlerle güzelliklere imza atma yolundadır. hertürlü düşünceye ihtiyacımız var. şu an için kendimiz yalnızhissetmekte, hiç bir destek bulamasakta hala yoğun bir şekilde çalışıyoruz canım kardeşim. sizlere elbette rol var bu çalışmada yer almakisteyen herkese yer var ak_production@hotmail.com adresinden yönetmenimize ulaşabilirsiniz ve isteklerinizi düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. ilginize teşekkür ediyorum sevgi ve saygılarımı sunuyorum canım kardeşim herşey gönlünüzce olsun
Başa dön
bakican
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Mar 25, 2006 8:45 pm    Mesaj konusu: YARINLAR HEP GÜZEL OLACAK DERLER YA;OYSA BUGÜNLERDE DÜNLERİN Alıntıyla Cevap Ver

YARINLAR HEP GÜZEL OLACAK DERLER YA;OYSA BUGÜNLERDE DÜNLERİN YARINI DEĞİLMİYDİ?
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Pzr Mar 26, 2006 2:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet değerli can dostum;
bugünler dünün yarını ama görüyorsun ki;gönül dostlarımız güneşin batmasıyla her geçen an artan yıldızlar gibi parlamıyormu çevremizde.Sen o yıldızlardan biri bizler o yıldızların diğerleri değil miyiz ?
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pts Mar 27, 2006 9:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu konuda sana katılıyorum nuri abi ve güngeçtikçe yıldızların sayısı artmakta herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim
Başa dön
Atalay28
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Mar 29, 2006 11:30 am    Mesaj konusu: kutlarım Alıntıyla Cevap Ver

baki kardeşim seni kutluyorum yine çalışmalarınla harikalar yaratmaya devam ediyorsun seni tanıyan insanları da seninle birlikte paylaşımcı bir kişilikle zirveye taşıyorsun. umarım bunu faaliyete geçirince herşey daha güzel olacaktır başakırlar kardeşim
Başa dön
cyngene
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Çrş Mar 29, 2006 5:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

burdayımmmm:P
Başa dön
SEVTAP77
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Nis 01, 2006 3:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yüregine ve kalemine saglık Baki kardeş..
Denizlili olmasamda bir egeli olarak gurur duyuyorum sizlerle keşke bütün gençler memleketi için biraz birşeyler yapmaya çalışsa ve aslını unutmasa..
şehre gidip köye döndüklerinde küçümsemeseler atalarını...
Tebrikler Allah sizden razı olsun....
Başa dön
karabuga
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Nis 14, 2006 5:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İlk önce bu düsüncenin sahibini veya sahiplerini kutlarım. Gercekten mükemmel bir fikir hele senaryoyu okuyunca ceren ögretmene gercekten hak verdim cok güzel bir şivemiz var bakican ve muhammet abime saygılar insallah bubu bir tv filmi olarak izleriz.TÜM SİTE YÖNETİMİNE SAYGILAR...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Prş Ağu 10, 2006 9:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Senaryo ve olaylar tam matrak herşey anlayana her şeyede yazmak ve yorum yapmak olmuyor emeği geçenlere teşekkürler saygılarımla................
Başa dön
kaptan61
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Eyl 04, 2007 10:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar çok güzel senaryolar yazmışsınız, canlandırmışsınız, yüreğinize sağlık. Okumak istedim okurken ağzım karıştı, kelimeler söyleyemez oldum. Acaba konuşması nasıldır. Bazan televizyonlarda görüyorum, gerçekten çok güzel ve yöresel ağızla konuşulan bir şiveniz var.

Gercekten senaryolar çok guzel. Aklıma bir şey takıldı, bu senaryolar derlenip toparlanıp bir dizi mi yada belgesel mi çekileçek? Hani olsa diyorum fena olmaz.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Acıpayam Şivesi Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız