ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32138

27
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47736677

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

4225

· Dün

3822


Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - KALKINMA İÇİN TEŞVİK VE ÖNERİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

KALKINMA İÇİN TEŞVİK VE ÖNERİ

 
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Serbest köşe
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Girenizdernek
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE


Kayıt: Sep 01, 2005
Mesajlar: 392


MesajTarih: Sal Ekm 12, 2010 8:20 pm    Mesaj konusu: KALKINMA İÇİN TEŞVİK VE ÖNERİ Alıntıyla Cevap Ver

KALKINMA İÇİN TEŞVİK VE ÖNERİ


Bir memleketin kalkınması için yerel yönetim vasfı taşıyan yetkililerimizin üretken olması gerekir.
Akıl, ilim, bilim, teknik ve teknolajik istikrar istişare sabır olmassa olmaz konumdadır.

Memleketimizde yok yok olabileceklerden birkaçını sıralamaya çalışalımmı;

1. Tarhana; Toz yada tezek bunu pazarı hiç biryerde yok hele kahvaltıda yumuşak tarhana çayla mükemmel bir agız tadıdır yanında çeviz azda kuru üzüm olur pakenlenir pazarı oluşturulursa iş istikdamı elde etmiş olunmazmı toz tarhana pazarı oluşturulsa ne kaybedilirki

2. Erik ekşisi ;Bugün çeşitli market ve bakkallarda nar ekşisi olabiliyorda bizim Acıpayam yörsinin neden erik ekşisi olmazki sulu yemek ve salatalarda limon yerine kullanılabilen bir ürün gıda test çalışması yapıldığında bilmeliyizki antibiyotik degeri taşımaktadır bunuda marketlerde farlarda oluşması için yukardaki şıklar kesinlikle olmalıdır teşvik üretken bir toplumdeğilmiyiz bunuda ürete biliriz

3.Tarımda okadar zengin bir topraklarımız varki adam diksek yetişecektir öyleyse bir soğuk hava tesisi kacınılmaz ve üretilen biber salatalık vb turşu nesnelerinden turşu imal edilip pazarını oluşturmalıyız kaldıki bugünün köylerinde yeni kuşak göç vermekte bu göç zaman zaman olumsuz sonuçları beraberinde getirmekte olduğunu görmemezlikten gelmek cok acı değilmidir .

Evet üretken bir toplum olduğumuzu demiştim evvet üretmek elbette var pazar oluşturadıktan sonra üretsek neye yararki pazarlamacılar elde edilmeli istikdamı katkı saglanılmalıdır dahası bu konu yada konularda fikir beyan edmeliyiz duygularımızı düşüncelerimizi köylerimizi entekre alternatif sunmalıyız kasabalarımızın bir birine olan alış veriş baglarını güçlendirmeliyiz kaldıki bunları yapamıyan köy yada kasabalarımızda bilinmelidirki ileri gelecekte ata topraklarımızda biz insanlardan geri olmadık mahlukatlar barınacagını bilmemiz gerekir bu benim düşüncelerime okuyanlardan da köy yada kasabalarının hakkında bir kaç örnek sizlerde yazmanızı diler saygılarımla sabit kızılhan sizlerden gelen yorumlara endeksli bende devam edecem alternatif duyguve düşüncelerimi.
[/b]
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
MUKO
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE


Kayıt: Jun 27, 2007
Mesajlar: 653


MesajTarih: Sal Ekm 12, 2010 8:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bunlar güzel düşünceler Sabit kardeş.Neden olmasın.Olması için,birlik beraberlik şart,güven duygusu şart.Bunlardan başka,Soğan bu kış 3 liraya kadar çıkacak diyorlar..Apa ovası ve civarına komple soğan ekilip,organize edlise ne güzel olur..Kastamonu sarmısağı Millet Meclisine kadar giriyor da,Apa soğanı da girse olmaz mı.Olur.

Hayvancılık gelecek için çok önemli.Üstüne düşen yok.Organize olup büyükbaş hayvancılık geliştirilmeli.

Bebelere içirilecek süt bile yurt dışından gelecek Resmi gazete de yayınlandı.Kesilmiş et yurt dışından..Aslında bizde her şey var..Biz de iş yok.

İstemeyenler var.Kim olduklarını uzun,uzun yazmaya gerek yok..herkes az çok biliyor zaten.

Market zincirlerinden biri Konya Ovasında bu yıl çıkacak Buğdayın 815 bin ton tahmini rakam..Daha tarladayken tamamına yakınını satın almış.
Bu ne demek biliyormusun? Kışın ekmeği en az 1 liraya yiyecek vatandaş.
Mecburen gidip ordan alacaksın..Ekmek bu,başka bişeye benzemez.

Küresel ısınmadan dolayı kuraklık söz konusu..

Selamlar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
SULEYMANKURBAN
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE


Kayıt: Feb 21, 2007
Mesajlar: 61


MesajTarih: Prş Ekm 14, 2010 1:15 pm    Mesaj konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

BAZI KONULARDA HAKLISIN SABIT AGA,
ESKI DEYIMLE KARBI KARAAGAC'I KIZILHISAR DAN BASLAYIP , AKSU YA KADAR HATTA DAHA OTESI NE,
YESILOVADAN BASLAYIP TUM GIRENIZ VADISINDEN DALAMANA , CAMELININ HEPSINI KAPSAYACAK COGRAFYAYI , KURTARACAK TEK PROJE HAYVANCILIKTIR. BILHASSA KUCUKBAŞ HAYVANCILIKTIR.
BILHASSA NESLI TUKETILEN KIL KECISI VE YERLI KOYUNDUR. HIC KIMSE DEMESIN KIL KECISI ORMANA ZARAR VERIYOR DIYE, ORMANA ZARAR VEREN INSANDIR.
ORMANIN ASIL BEKCISI COBANLARDIR. ORMANDA KIM NE YAPIYOR, KIM NEZAMAN ORMANA GIRDI, KIM ORMANDAN CIKTI, ORMANDA NE HALT YEDI BILGILERINI BILEN SADECE O BOLGEDEKI COBANLARDIR. 15 YIL VE DAHA ONCESI KORUMAYA ALINAN TUM ORMANLARDA KUCUKBAS HAYVAN OTLATILMASINA IZIN VERILMESI GEREKIR. KUCUKBAS HAYVAN NUFUSU ARTMADIKCA BU ETFIYATLARI KESINLIKLE DUSMEZ. KAFASI CALISAN !!!! HUKUMETIN DISARIDAN ET VE SUT ITHAL EDECEGINE ACIL TARAFINDAN URETIME DESTEKLEMESI GEREKIR. SU ANDA YAPILAN BUYUKBAS HAYVANCILIK TA HERSEY HAYVANIN ONUNE HAZIR YIYECEK OLARAK GELDIGINDEN DOLAYI GIDERLER COK YUKSEK OLMAKTADIR. BU HUKUMETIN MAZOT, YEM, KDV GIBI GIRDILERI AZALTMAYACAGINA GORE URETICI ZARAR ETMEMEK ICIN YUKSEK FIYATTAN SATACAKTIR. KUCUKBAS HAYVAN DIGERINE GORE DAHA AZ GIDERE SAHIPTIR. DIGER TARAFTAN DOGAL HAYATIN DUZGUN SEKILDE DEVAM ETMESI , ORMANDA YASAYAN TILKI, KURT, CAKAL VS. GIBI HAYVANLARIN NESLINI SURDURMESI ICINDE GEREKLIDIR.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Girenizdernek
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE


Kayıt: Sep 01, 2005
Mesajlar: 392


MesajTarih: Cum Ekm 15, 2010 3:32 am    Mesaj konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

memleketimin ortak sorunları okadarcokki yerinde görmedkce burdan nekadar ahkam kessek çözüm üretsek inanınki çok zor başlı başına küçük baş serbest brakılmalı alternetif secenekler sunulmalı tarımda bilinçli tarıma dönülmeli biri şunu yaptı diye herkezde onu yapmamalı söz konusu söz sahiplerimiz birimince yeni yada eski kuşalarla istişareler kurmalıdırlar misalen tarım bitirmiş muhendislerimizi harekete gecirmelidirler üretken bir toplum olmamız için şerketler misali pazarlamacılar elde edilmelidir üretileni pazarını oluşturulmalı kısa vadede döngüler hareketlilik saglayacaktır büyük baş teşviklerinde halk dogru bilinçlendirilmelidirler kısacası görevi başındaki tüm görevlilerimiz insanlığa degervermesine bir dayanışma torpil degil milli dayanışma saglanmalıdır sırasınca devam edecez yazmaya
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Girenizdernek
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE


Kayıt: Sep 01, 2005
Mesajlar: 392


MesajTarih: Çrş Ekm 20, 2010 9:30 am    Mesaj konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bir memleketin kalkınması için 7 şıkla mücadele etmeliyiz ilim bilim teknoloji istişare sabır ve irade
akıl ile yol alırsak gördüklerimizi duyduklarımızı memleket için degerlendire bileceğimiz her şeyi teknoloji ile birlikte teşvik etmeliyiz mücadele kacınılmaz olmalıdır boşver bu insanlara ne yapsan faydası yok şeklindeki boşvermişlikleri silip atmalıyız sabır ile sukuneti birleştirmeli memleketimizde 1000 lerce herdaldan okumuş boşta ögrencilerimiz var onlarla bir oturup konuşmalı herkez bir konu bulacaktır istişaekurmalı kurulan istişarelerle harekete gecilecek toplum adına ne cıkarsa harekete geçmeliyiz iş yok diyoruz memleketimizde iş istikdamı bulmak için alternatifler üretmeliyiz siyaseti bırakmalı ankaradakiler yapmalıdır bizlerin siyaseti tarafsız menfeatsiz ve memlekette olması gerekeni birlikte hazırlamlıyız yörük kecisi ile sıkıntı yaşıyorsa çözünürlüğü birlikte bulmalıyız tarımda mahsul para etmiyorsa başka secenekler alternatif ürünler ne ise beraber çözmeliyiz birlikte acıpayam geneli birlikte atılacak her adım inanıyorumki bir güç olacaktır bu gücün karşısında zorlama dayatma olmadan kesinlikle bir çözünürlük üretilir toplumda kayda deger bir çok degerler vb durumlar ortaya cıkacaktır memleketimizi karış karış gezdim gördüğüm manzara genç kusaklar köylerimizde yok inanınki yok bu göclerin önlene bilmesi için tek kurtuluş siyasi degil bir bütünlükten gecer muhakkakki bunu başarmalıyız bütünlüğün temel taşları için gerekli adımlar atılmalıdır
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Girenizdernek
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE


Kayıt: Sep 01, 2005
Mesajlar: 392


MesajTarih: Prş Ekm 21, 2010 8:46 pm    Mesaj konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.aymaksan.com/ bu gün bu siteye inceledim irdeledim vardığım kanı iş istikdamı oldu toz tarhana makinesi td 1001 kotlu makina ld 1001 kotlu makina ve etiket makinası araştırdım 20 22 15 7 milyar şimdi para ile milyon bir köytür tarhana tesisi ve erik ekşisi tesisi dahası turşu fabrikası daha sı aklına gelebilecek sıvı ve toz üretiminde etin bir oluşum işte bizim üretmekten başka hiç bir alternatifimiz yok arkadaşlar sadece üretim bu olsa en az 10 genç iş istikdamı sağlıyacak nekadar basit demi yerel yönetimler bilmeli araştırmalıdırlar köylerdeki boşalan gençlüğün önüne gecilmelidir
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Serbest köşe Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB GroupCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.