ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32145

57
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47753458

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

7251

· Dün

4579

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - Receep gel bak seker veecem!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

Receep gel bak seker veecem!

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Edebiyat Şiir Mani
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
evaslani
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Ksm 30, 2009 8:27 pm    Mesaj konusu: Receep gel bak seker veecem! Alıntıyla Cevap Ver

RECEEP GEL BAK SCHEKER VEECEM!

Receep gel bak scheker veecem!
Kandiriyon, igne vurdurcen dee mi?
Oolum iine deel, aschi bu aschi!
Ne aschisi, armut agaci miyim ben? Bal gibi igne ischte, vurdurmam!
Bak oolum, Receb emmin senin icin gelmisch, hem scheker veecem bak!
Kendine vurdursun igneyi benim Recep emmim!
Vurdurmusch o kendine gözel oolum, gelen vuruyo, giden vuruyu deeyo. Baattirma beni gonu gomschuya garschi, Gel deeyom!
Gelemem Deniz“e gidiyom ben schimdi atschilcem biraz.
Oolum arkideschlerinnen git bari yanliz boguluusun!
Yok ben yanliz gidicem
Ne deyem ben sana! eh o zaman cok atschilma oluu mu oolum, boguluu moguluusun bak!
Merak etme sen ana bogulmam, Denizde kamera var.
Oolum söz dinle gel bak scheker veecem!
Ben söz möz dinlemem ana, dinlettiririm!
O nasil söz oolum, kime dinnetiriimischin bakem!
Tib“e
Tib de neyimisch ki?
Tayibe inananlar birligi.
Baschladin gene böyümüsch de güccülmüschler gibi gonuschmeye!
Kücülmüschler ne demek ana, ben hala kirkyediyim!
Sen ööle zannet bakalim! Bunu bi hoceye okutturem ben baari
Ana bee!
Nevaa oolum?
Bischey istiyom
Ne isteyon?
Antalyayi istiyom.
Nerden buleem ben Antalyayi schimdi, hem sosyal demokrat gaynar orasi,
istemeyle olmaz.
Isteyenin bir yüzü kara, vermeyen ergenesoncu
Senin alnin da kara olmusch oolum, nerden oldu bu?
Deniz fenerinden ana!
Nasi yaani?
Denizin arkadaschlari ellerinde fenerle geldi, alnima kara ctschaldi ana.
Sen takdin bu Denize.
Onlar bana takti ana!
Onnarla gonuschurum ben oolum, tasalanma sen, beni dinnerler.
Onlar seni dinlemez ana, baschkalari belki dinler de.
Ne demeye geliyo schimdi bu?
Yani diyorum seni dinlerler, bak beni de dinliyorlar.
Birak yalan yannisch gonuschmeyi de gel bureye bak ne veecem!
Gelmem kandiriyon.
Gel bak suyun isindi senin, legen hazir, bi sabun yikayiverem de alnin ak yüzün pak oluveesin, gel!
Gelmem, iceriye tikicen degil mi?
Yok valla oolum sadece yikeecem biraz, gel hem bak ne veecem!
Waschington weecem,Antalya yerine al bunnan idare et gaari, al!
One minit geliyom! Sagol ana
Minciklama oolum, suyunu cikardin ondan da olceen schindi!
Bischey olmaz ana, benim Portakalim!, benim Waschingtonum!
Ey böyük Allahim, sen mukayyet ol EGO SCHISCHMESI oldu Oolum!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
SULEYMANKURBAN
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Sal Arl 01, 2009 8:50 pm    Mesaj konusu: Re: Receep gel bak seker veecem! Alıntıyla Cevap Ver

GERCEK TURKCE ILE YAZILSA IYI BIR YAZIYA BENZIYOR,
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
özhoroz
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Arl 15, 2009 6:57 pm    Mesaj konusu: Re: Receep gel bak seker veecem! Alıntıyla Cevap Ver

RECEP VE ARKADAŞLARI ,GELECEK YIL YAPILACAK SEÇİMLERDEN KAÇIYO ABE.İĞNEDEN DE KORKUYO TABİ.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
evaslani
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Arl 15, 2009 7:23 pm    Mesaj konusu: Re: Receep gel bak seker veecem! Alıntıyla Cevap Ver

[quote="özhoroz"]RECEP VE ARKADAŞLARI ,GELECEK YIL YAPILACAK SEÇİMLERDEN KAÇIYO ABE.İĞNEDEN DE KORKUYO TABİ.

Allaam! hamdü senalar olsun sene! muradima erdim! insannar annameye baschladi gaari neying ne olduuna!
Bunna gitsin gari ischin bo.. cikmadan. Hem kendileri, hem de baschgalari telef olmadan.. Baksenyaa! herkeslee biribirini öldürmeye baschladi. Eyy gözel Allaam, sen biliising garii!!

gercek hikayenin Acipayam`li yazari Cüneyt Tekin- Evaslani
Başa dön
antikpatik
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Cum Arl 25, 2009 12:14 pm    Mesaj konusu: Re: Receep gel bak seker veecem! Alıntıyla Cevap Ver

"SCH" yerine bir harf bulmuschlar "Ş" diye. "3 in 1" yani.. O yüzden bunu kullansak klavyemiz daha az yorulur, daha kolay okunur, AB sürecindeki ülkemizde güller açar, işsizlik çözülür belki.
Hatta uslu bir çocuk olursak şirinleri bile görebiliriz sayın ev aslanı, çöl kaplanı, savan kurdu, çayır tilkisi, berlin panteri.
Başa dön
evaslani
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Arl 25, 2009 3:44 pm    Mesaj konusu: Re: Receep gel bak seker veecem! Alıntıyla Cevap Ver

antikpatik demiş ki:
"SCH" yerine bir harf bulmuschlar "Ş" diye. "3 in 1" yani.. O yüzden bunu kullansak klavyemiz daha az yorulur, daha kolay okunur, AB sürecindeki ülkemizde güller açar, işsizlik çözülür belki.
Hatta uslu bir çocuk olursak şirinleri bile görebiliriz sayın ev aslanı, çöl kaplanı, savan kurdu, çayır tilkisi, berlin panteri.

Selam cokbilmisch cahil!
AB sürecinde ülkemizde senin gibi schekilciler oldukca nah gireriz AB ye! Ya yazinin icerigi hakkinda yorum belirt, ya bir teknik alternatif cözüm göster, ya da gölge etme! Sonra ne o cöl kaplani falan filan! Evaslani Kedi demektir! Senin hakkinda Acipayam sayfasinda tek kelime bilgi bulamadim, hakkinda bir fikir edinebilmek icin. Ayrica 3 in 1yazilmaz; Ücün biri yazilir,Antikpatik diye bir sozcük olamaz sadece senin gibi antipatik olur! Cevabini hasretle bekliyorum cokbilmisch cahil!
Evaslani!
Başa dön
antikpatik
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Cum Arl 25, 2009 4:33 pm    Mesaj konusu: Re: Receep gel bak seker veecem! Alıntıyla Cevap Ver

Ben teker teker açıklayayım;

AB: Hep laflar olur "AB sürecine giren ülkemizde bilmem ne" diye başlar, devam eder. Ona gönderme yapan bir esprimsi. AB ile ilgili bir durum değil.

3 in 1: Bildiğin "üçü bir arada" yahu bu. Kahvesi filan da var hatta.

çöl kaplanı, berlin panteri...vs: "Aslanım benim" denir ya Türkçede. Biz biraz aralığı geniş tutup öyle yazmışız espri babında.

antikpatik: bir sıfat tamlaması malum.
antik: eski
patik: bildiğimiz patik
Serbest Çağrışım gibi düşünülebilir.

Cahillik: Takdirinizdir.

Espri anlayışımız uyuşmadığı için (ki çok doğaldır) bazı yanlış anlamalar oluşmuş gibi görünüyor. Türkçemize biraz daha dikkat etsek demek istemiştik. Hayırlısı...

Verdiğimiz rahatsızlık için tüm site sakinlerinden özür diliyoruz;)
Belediye
Başa dön
evaslani
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Arl 25, 2009 5:07 pm    Mesaj konusu: Re: Receep gel bak seker veecem! Alıntıyla Cevap Ver

antikpatik demiş ki:
Ben teker teker açıklayayım;

AB: Hep laflar olur "AB sürecine giren ülkemizde bilmem ne" diye başlar, devam eder. Ona gönderme yapan bir esprimsi. AB ile ilgili bir durum değil.

3 in 1: Bildiğin "üçü bir arada" yahu bu. Kahvesi filan da var hatta.

çöl kaplanı, berlin panteri...vs: "Aslanım benim" denir ya Türkçede. Biz biraz aralığı geniş tutup öyle yazmışız espri babında.

antikpatik: bir sıfat tamlaması malum.
antik: eski
patik: bildiğimiz patik
Serbest Çağrışım gibi düşünülebilir.

Cahillik: Takdirinizdir.

Espri anlayışımız uyuşmadığı için (ki çok doğaldır) bazı yanlış anlamalar oluşmuş gibi görünüyor. Türkçemize biraz daha dikkat etsek demek istemiştik. Hayırlısı...

Verdiğimiz rahatsızlık için tüm site sakinlerinden özür diliyoruz;)
Belediye

Tekrar aciklama rahatlatici degil! Öncelikle özür ve teknik cözüm önerisi, yazinin özünde elestiri ya da politik yorum bekliyorum. Kellesini koltuga almisch insanlarin laf kalabaligina ihtiyaci yoktur! Ben öyle herkese hakaret eden bir Yazar degilim ama biri ischi saptirmaya kalkarsa ülkemin gelecegi adina kanimin son damlasina kadar savaschirim!
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Edebiyat Şiir Mani Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız