ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32145

60
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47753356

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

7149

· Dün

4579

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - BIR KOY ÜC AL
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

BIR KOY ÜC AL

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Edebiyat Şiir Mani
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
evaslani
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2009 2:26 pm    Mesaj konusu: BIR KOY ÜC AL Alıntıyla Cevap Ver

selamlar, küsmüstüm ama hasret galip geldi. Hikaye modülünüz bakimdaymis, BIR KOY ÜC AL adli öykümü begenirseniz, uygun bir kösede verirseniz sevinirim.

BIR KOY ÜC AL

Evet hakim bey, sikayetciyim, dolandirildim!.
……..
Nasil mi oldu? Bir günde üc ayri dilenci tarafindan donuma kadar soyuldum..
……..
Özür dilerim efendim, donum sizi tabii ki ilgilendirmez de , üstte basta ne varsa kaptirdik..
……..
Adim mi? YÜZDE
……..
Hayir efendim, keske öyle olsaydi. GÖZDE degil; YÜZDE,
Inanmayacaksiniz ama soyadim da ELLIÜC.
……..
Dalga gecer miyim hakim bey, nüfus kütügünden, secim listesinden tasdikli kimligim burada buyrun, bakin, YÜZDE ELLIÜC!
……..
Tabii adres yerinde Bremen yazacak hakim bey, orada yasiyorum ben.
……..
Acipayam“a akrabalari ziyarete geldim hakim bey, asagi mahallede oturur ELLIÜC ler, KIRKYEDI lerin yanindaki ev, hani nam-I diger uykucular. Tesadüfe bakin onlarin akrabasi adasim YÜZDE KIRKYEDI de Bremende komsum, onlarda uykuda devamli.
……..
Sadede geliyorum efendim, dedigim gibi bir gün icinde üc defa dolandirildim, sikayetciyim.
……..
Tamam efendim, ben sadece olani anlatayim, efendim. Sabaha karsiydi, kapi calindi, actim, FET JADIL mis adi, karli bir is icin yatirimcilar ariyoruz dedi, bir koyup üc aliyorsun dedi. Bir sevindik bir sevindik, üc verdik, birini bile göstermeden toz oldu gitti.
……..
Yok tanimiyorum da adini duymustum, Siirt te milletvekili miydi neydi, hatta TECEP RAYYIP IVEDIK cezaliyken birseyler olduydu da istifa, yedek sandalye, takiye falan bu sirra kadem basti, digeri baskan olduydu, simdi de Padisah, hatirladiniz mi?
……..
Özür dilerim efendim, tabii ki ilgilendirmez beni sizin hafizaniz, ben devam edeyim en iyisi, ögleyin eve geldi ikinci dilenci. BOKMASAN sirketiymis, vatan millet sakaryanin bize ihtiyaci varmis Yozgat ta cok katli fabrikalar yapilacakmis, hem de bir katini ödeyip, ücünün sahibi olacakmisiz. Bir sevindik, bir sevindik hakim bey, Benim arabayi, hanimin bileziklerini, kizin ceyizlerini hatta oglanin sünnet saatini bile verdik, gidis o gidis.
……..
Evet, Alaman karakoluna gittik, ama birsey cikmadi hakim bey. Onlarin da cani yanmasin diye komsulari ikaz etmek istedik ama uyuyorlardi uyandiramadik.
Neyse aksam oldu bu arada ellerinde fener, kara sakalli nur yüzlü adamlar geldi bu sefer. Din iman fitre yardim dediler, ne verirsek elimizle o gidermis bizimle. Üstelik burada verdigimiz bir sey öbür tarafta üc dönüm cennet bahcesi edermis. Bir sevindik, bir sevindik donumuza kadar verdik. Bu fenerler ne dedim bu arada; KERIZ FENERI dediler cikarken, anlayamadim ama icim bir tuhaf oldu.
Eve incir agaci dikildi dedim hanima; ne sandin kerevizcim, hic degilse yapraklariyla örtündük kötü mü oldu derken geri geldiler. Tamtakir kurubakir kalmis evdeki son esya olan baba yadigari fotograf makinasini farketmis biri istemek icin dönmüsler. Ne olacak o dedim sonra anlarsin dediler, daha bir tuhaf oldum, beynime donk etti, YÜZDE KIRKYEDI lere kostum can havliyle, nerdee hakim bey hala uyuyorlar.

……..
Gitmez miyim efendim, dogru Alaman karakoluna, Nerde kaldiniz dediler. Meger hersey ortaya cikmis, organize islermis bunlar, asil büyük dolandiricilar Türkiye deymis. Ben Alaman karakolunun yalancisiyim hakim bey.
……..
Haa, bizim emektar fotograf makinasi mi, onunla da profösörlere, askerlere, aydinlara kara calip düzen-i ilahiyeyi getirmek icin YANAL KEDI diye bir televiyon kanali kurmuslar, hatta ZANIT AHMAK diye bir ahbaplarini su kanallarinin basina gecirmisler.

IVEDIK, GÜLLÜ APO, NABAN SISLI, MELIH KÖCEK, ve daha nice yigitler bizim paralarla AKSIRKET diye bir parti kurmuslar, ABEDEden, GETFULLAH FÜLEN adli bir seyhden de icazet alarak her postu ele gecirmisler, es-dostlarina gemiler,arsalar, hatta ayaktopu kulüpleri hediye etmisler, sirketler, firmalar kurup vatani hamuduyla hortumlamaya baslamislar, hem de hazmede ede, hazmettire ettire. Kafasini kaldirani da seni gidi ERGENESONcu deyip iceri atiyor, beceremedigini de vergi cezasiyla sindirmeye calisiyormus. Bunlar hem herkesi dinlermis, hem de hickimseyi dinlemezmis hakim bey.
……..
Sizi dinlerler mi? Hangi anlamda söylüyorsunuz hakim bey?
……..
Tamam, tamam hakim bey, sorulari siz sorarsiniz burada, hukukun üstünlügü tartisilmaz da, su komsular bir uyansaydi da artik, donumuzu, onurumuzu ve cumhuriyetimizi kurtarsaydik.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
SULEYMANKURBAN
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Çrş Arl 02, 2009 9:43 pm    Mesaj konusu: Re: BIR KOY ÜC AL Alıntıyla Cevap Ver

bır koyup uc alamazsak ucun bırını mı alacagız ......)))))
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Edebiyat Şiir Mani Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız