ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32137

21
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47735377

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2925

· Dün

3822

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - MOMMET İLE MISDIVANIN YARENLİKLERİ (Acıpayam şivesi)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

MOMMET İLE MISDIVANIN YARENLİKLERİ (Acıpayam şivesi)
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Acıpayam Şivesi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Cum Ağu 19, 2005 12:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mıstıva le mommet bakın agam sitemize akşarlı bi akıdeş geldi adını umudun savascısı deyola kaç gündür atışıyoz harflele o yazıyo ben yazıyon denizmen yazıyo sizle yazıyonuz ayrı bi güzellik gelivedi yav.Teke yöresinin yiğitleri tutuşuvedile acıpayam com un beyaz cimenlenin üstünde.
umudunsavascısı izina ayrılıyomuş.köyde yazık tütene gitcemiş yanıyomuş sararmış yeşil yaprakla. ben cumatesi aşamı yardıma gidiveren dedim.Işılda aldım hazır.İki lambalı gündüz ediyo valla geceyi .Hindi mıstıva decen abee eskiden ışıldak mı vadı. eee ağam artık devir değişti gari eskiden eşele gidiyoladı tütüne hindi arabele. cumatesi günü hazır olun gece ikide ben arıbanın düdünü öttürdümmü çıkın evden yardım ediverem yazık o da izini göze gecisin haden bakam
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
isayildirim
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cum Ağu 19, 2005 1:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

allah sizden ırazı osun nuri hocam. sizde omeseniz cekilmeci gari bu dünya. aşam hanım tomtalı bulgur aşı hurmuş oca . ula dedim köye gitcez deye havaya girme durdun heralda. tomtalı bulgur aşını göresi köy aklıma geliyoda.
Başa dön
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cum Ağu 19, 2005 1:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eveltden dün aşamotu burnuma tomatalı bulgur aşı kokuşu geldiydi..sizin ordan gelibbamış ellem...İsa hemşerim gelibbamış hoş gesin sefalar getirsin gari..Valla hiç tütüne gitmedim emme senin hatırına tütüne bile giderin gari...Görüşmek gunuşmek dileğiyle...gal salıcekle..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
yrenda
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Ağu 20, 2005 12:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Akıdeşle ben fazla anlıman tütünden emme bacınak ge dedimi gelirin.Mıstıvıda bilimi bilmen tütün kırme.o kapariyi iyi biliyo.bizim izinle tütünle geçti bu güne gada.Bacınak yeteki arıbele gesin düt desin ben hazırın bursadan gecen.pilavda ne yeni ama kolalı ellele.Valla ben selilen içinde uyurun ha.Gireniz deresi soğuk olumu bilmem emme ben galın geyen accık. Akşarlı kadeşimize yardım edem sona Bursa'ya
gelin baba zetin toplayam :lol:
Başa dön
isayildirim
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Ağu 20, 2005 10:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tütünnere gırası evin yande gırmandala asarız.Ondan sona anam size inek yağından darı ekme yaleveri. Hepiniz bizim eve sıamısınız bilmen emme. bizim köde ev bi odeydi. duvarı daş duvar galın oluyodu. Bi duvarda ocaklı varıdı.ocaklının iki yanda ırafla varıdı. ıraf dedisem tatıdan bile deli haa, duvarda iki delikdi. Anam herşelere ore gorudu.
Bi yanda eşi gaba, yağ gaba, bi yanda dığan gazan varıdı. Onula oca aş hurardı anam
Bi köşüde dokuma çuvalın icinde darı unu olurudu. Yoğurt govanı varıdı tatıdan. Ocaklının içinde bi sacak bi de sac olurudu. Kenarındıda ısıran, maşa olurudu. Yerdide bi kıl çul olurudu. Tavande bıdakda yoğurt kesesinne bulgur kesesi asılıdı.
Darı ekme ederken gullandımız hamır ilyanı,yasdeç,okla bi de hapaz varıdı
Dışarda bi abdaslık varıdı tatıdan.Irbık,bakır, bi de goca gazan bilen varıdı. Biz mınara suyu gidedik. Anam kirli çapıt yucende dışarı ocak yaka goca gazanda su gızdırıdı. Ocan yalını gıtleşdimi -inde oca biyo ölçeriven baken- deridi. Bubam armıt odununun közünden birinci cigarsını yakardı. Haa du baken.. bide koca tenike ilyan varıdı. anam bizi hafdıda bi yo küllü suyula o tenike ilyanın içinde,dışarda yurudu. Barmaklarımız saçımızın içine girmezidi kirden. Saplı su gabandan tasıla, su dökeridi kafamızdan. Anam bizi yuyası, guş gibi oluveridik,yenilleşiridik. Yundukdan sona anam çoveşde beklen baken guruyası gada, bu bidenlere vamen gari üsdünüze batırcesiniz deridi.Ellerimiz koltumuzun altında sakırda galırdık çoveşde. Çapıtlarıda evelden ilyanın içine ıslarıdıda sonura koca daşın üsdünde tokuçla döveridi. Yudukden sonura küccük çapıtların zıbınların bilen suyunu sıka, ponturlara bize sıkdırıdı. Anam guvatlıdı, ponturları sıkarkan bizim kollarımız doleşi galırdı. Sonura esende gurusun deye harımdaki çalıların üstene sererdi. Ponturlarımız çok kirlise bi yo onları çıkarı az kirli olanları keyerdik. Koltuklarımızın altı ponturlarımızın arası hep sökük olurudu, altında don olmadından sovukda... uleee emme kepramlık haa.
Bubam bi yo bize ilikli babış alıvedidi kelekci bazarından.Sevincimizden tüyü tüyüvedidik agamla. Eveli garalastik babacı keyerdik ayamıza yara ediyodu. İlikli babışla da son modedi haa, oda lasdikdenidi emme hem yumuşadı hem irenklidi. Yumuşak oldundan benim ayama çaydan su atınmadan gelibatırken çöğür gaşdıdı, agamın ayanıda damın üsdünde yarma tatıladan mıh gaşdıdı. Emme yaranlık oldu haa..yok yav ta çokda gıt gımır hatırleyon.
Başa dön
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cmt Ağu 20, 2005 2:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

isa gardeş oguda güze annatmışın ki valla bende o günnere giddim...ne güze günnedi valla...imkanna yoğudu emme herkez mutluydu....gara lastik babış bile bi çocu mutlu etmeye yetedi...şimdi ölemi yaa...

COFFFF ULENNN COFFFFFFFFFFFFFFFFF
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
yrenda
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 30, 2005 10:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mıstıvele mommet siz gezin bakam nuri abesiz ve bensiz.Dadını bulamazsınızya.Bizde Bursa da bi doleştik bi doleştik sormen valla.Keşke siz de burda ve ya bizde orda osedik.Gitmişken isa nın tütünlenede bitirivesediniz bari.Şu an biz de balkonda cofleyoz.Tepemizde yıldızla pırıl pırıl parloyo.onna bize bakıyo biz onlara .Leptopta bizle beraber cofleyo.
burada bi çınar va sormen 598 yaşında on kişi anca kucaklayabiliyor.Şahit için de iresimini gönderdik.Sizleri özleyez burlada.kalın salıcakla
Başa dön
nikferlimusavir
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 31, 2005 7:54 am    Mesaj konusu: pek göze yav Alıntıyla Cevap Ver

ben nikferliyim acıpayam.com sitesini görünce bi gezem dedim. bi baktım forum ve bizim şiveden. çok beğendim. inşallah devam ede gide bu muhabbetimiz. Miraç kandiliniz mübarek osun.
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 31, 2005 10:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yücel abe heçç sitem etcende ureşmen o nuri abylen mısdıva abe vaya onla bene habar etmeden gittile gezdile olara hep siz cofladınız ben boşmu durdum bende gece 00:00 da coflebadım hem ben bi apartıman dairesini balkonunda değil de acıpayam ovasının ortasında cofladım yaaa alın bakam size öle coflanmaz böle coflanı......
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Cum Eyl 02, 2005 7:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet akıdeşle ülkemin zafer ayında gireniz deresinde bensiz buluştunuz. sizle baba olmek çok istedim ama omadı.Ula mommet balığı mıstıvı da mısır ekmene yeken makinaya bakmış.Nuri abemiz baksın deye.baktım içim gitti ya cavırla dedim sanki yeleken bak nuri abe de gibi çektimişle fotorafı.Bene bakıyonuz kıskansın deye emme kıskanmam ben olumadım siz vadınız oda.Siz demek ben demek ben demek siz demek doru demi akdeşle.ben de busada sizle adına geziyon kestane şekeri yeyon bacanakta bi göze bakıyoki bene sormen gari.havalada çok serin buda.
bizim orla gibi.haden gari kalın salıcakla ha unutmadan deyen nikferlimusavir akideş bekleyoz yazılana.
Başa dön
bacanak31
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 10, 2005 3:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

olaaaa aakıdeşle.. dayanamadım yazmeyen diye kendimi çok tuttum. Emme olmeyo covurundu kan çekiyo. taaa ıraklaada olupta ınsan memliketinin gonuşmasını özleveyo. Mommet ile mısdıva gıgamdan kocuman ırabbım ırazı osun. ınsan covur ıcadı alete sameşevecek gibi oluyo, memliket hasretinden. Sitede yer alan cümle aakıdeşlere selam ederin, kendinize iyi bakıven gari, galın saalıcekle
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Eyl 11, 2005 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Vayyyyy mısdıva abe hunu bak ıla bi bacanak31 adınde üye monitöre sameşice gelivemiş ne güze valla isanlara böle şeyle hisseddiribiliyopsek ne mutlu bize valla bacanak31 arkıdeş allah senden razı osun valla yüzümüzde gülücükle açdırıvedin valla haden bakam goca ırabbım korusun gari sizlere...
Başa dön
huseyinkeskin35
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Eyl 25, 2005 2:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar sizler gibi konuşmasını bilemiyorum.Benim baba tarafım Ispartalı anne tarafı Acıpayam merkezdendir. Babamın memur olması nedeniyle sürekli değişik kentlerde büyüdüm. Ancak yaz tatillerinde kısada olsa Acıpayam'a gelir teyzemlerde kalırdım.Teyze oğullarım Nuri Gökgöz,Mehmet Gökgöz,Turgut Okkaya,İsmet Özkan,Mehmet Özkan,Tugrul Okkaya(rahmetlı)ve dayıoglu Hikmet Solak(ettenlerin ziraatçı Hayatİ oglu) o gÜnleri çok özlüyorum.Hiç unutmadığım sıgır önlerine gittigim çay yeri ve boynuzlu camızlar.Hepsinin kendi ahırını bulmasını halen şasırırım.
Hepinize sevgiler bana Acıpayam şivesi ile yazarsanız memnun olurum.
bu sayfa çok hoşune gitti yazamasam da okumak beni çok memnun etti.
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pts Eyl 26, 2005 2:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

üsen akıdeş bu böle omaz hindi önce;alışıp ören abelenden bunu yazmasını konuşmasını örencesiniz ondan sona yazcesin buguda basit bak biz taa sivaslılara bile örettik böle gonuşmasını haden bakam agalar galın salıceklen ırabbım gorusun gözetsin gari size
Başa dön
vurgun
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Ekm 22, 2005 1:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selamun Aleyküm abeler maşalah ne göze yapmısın bureyi yavv..valla bi baken nele yazmışla deye bi gıdım bureye bida cıkmek istimedi canım.ben aydına onyedı yaşımda okume geldim ula her gonuşdum adam sen denizlilimin diye soruyo yav dedim bi gün kendi kendime benim denizlili oldum annımda mı yazılı deye meğersem gonuşmamdan herkesle biliyomuş.bure okume geldim yaşta kız ardeşim vardı memlekte bısuru bure geldik gızla bizi gomiklik ediyo sanıyolamış ben halbusam normal gonuşuyodum onna sanıyomuşla ki bile bile yapıyom..
Ya neyse vala ben sunu örendim he ne olusa olsun bizim acıpayamın ve cıvarının insanı bi başka siteden dah yeni habarım oldu.diğeri vardı www.acipayam.net onu biliyodum ama orasıda kapandı kapancak deken denizmen abe bureye gelsene demez mi hiç durumun gari hemen geldim abele valla iyi ki gemişin ya burası benim üzerimdeki özlemi aldı da götürevedi vallahi..az kaldı bayramda köye gidcen valla doya doya gezcen doya doya ebemin dedemin elini öpcen.
göruyonuz mu özlediğim nerden de belli oluveriyo sıbahtan beri yazıyon bıkmeyon...bıkmamda bundan sonra mısdıva abe,mommet abe,nuri abi,denizmen abi sizle benimde abemsiniz valla ben hep kurtle bir birini tutar diye biliyodum ama helal osun sizlere bizim acıpayam lılarında birbirlerini sevip saydıklarını bida isbatlamışsınız..
hepinize Allah salık mutluluk ve huzur vesin..hepinizde Allah ırazı osun..benim yazıyı okucek olanlara himdiden gole gesinn...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Pzr Ekm 23, 2005 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

adı Vurgun yüreği gubetlerde yorgun okucek deye köyünden aydına gelen gadeşim.Önce hoş gedin baken.Bure yazıla yazmışın okudum seni düşündüm uzun uzun.Çocuklum gelivedi aklıma.Ana hasreti baba hasreti toprak hasreti cukurovanın yazı gibi kavuruvedi içimi.Bizim olan gonuşması pet göze olu ve anlana dediklemizi ve bilile bizlen nereli oldunu.Okuken ödevlen olusa bene yaz budan yetişirin sene.Nede okuyon bi de ben bilen nedesin.kendine eyi bak acıpayamlı omekveya acıpayamlı omeyipte acıpayamı sevmek ayrıcaklıktır.Gözlenden öpüyom seni agacım.Derslene eyi çalış ha çalışmassan gulaklanı çekeriz bak
Başa dön
vurgun
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Ekm 23, 2005 1:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selam abelerim.Nurı abem sağolasın benı düşünüyon ama ben mektebi bitireli epey odu..hindi üç seneden beri sökede lee kot pontör fabrıkasında çalışıyom.ama değişen bişe yok memleket özlemini hem gönümüzde çekıyoz.emme böyunden sora az gadı gari köye gitmeme.ya abelerim sizlere bi fikrim va sizlede bayramda acıpayama gelısenız oralarda hep barba bi gave içsek deyom hem ben bi ellenızden öpem bayremleşelim höle ya bide gönülde gucekleşelim deyom.sizle eniyisini bilisiniz benden teklıf hepinize gocuman saygı ve sevgile...
Başa dön
vurgun
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ekm 25, 2005 5:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Efele nassınız baken eyimisiniz...Valla sitede bazıla va abooo nebçim konuşmıla ediyola çok ayıp..Bunnadı hiç edep haya gamamışmı bimen ya gadeş gadeş gonuşuveseniz birbirimize yardımcı oseniz hepbarabar elel vese biz de sohbet etsek omamı acavurla...Neyse gusura bakmen bu lafımdan doleyı sizleden hindiden özür deleyon.abelem sakın gızmen olumu..
Ya milletin işi göcü yok sitede kız akdeş bulcen deye ureşiyo.ya böle etmen valla üzülüyon yaa.kadın dedin karı kırı dedin nedir ya böyün va yarın yok..Ama arddeşlik dostluk gadeşlik ölemi ya onna bi ömür sürer yaaa...
Ben göccüğün sizleden belki emme benden sölemesi bakın bu ilereyi değildir ona göre haaaa...gulaklanızı cekerin demedi demen
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Sal Ksm 08, 2005 12:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet akıdeşle bu bayramda inanın çok mutlu oldum. Zamanın gıt olmasına ramen Aıpayamda kaldığım 24 saatin 4 saatini Çameli ilçemizin Cumaalanı köyü Yılancık mahallesindeki yaşamları tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş kardeşlere ayırdım. Himmet , Menduh ve dünya tatlısı ailesi ile tanışıp onlala baba coba kaşıkladım.Ceviz ve top tana yedim.Onların gülen yüzleri beni mutlu etti.Bi göseniz o kadar iyileki anlatamam.Bi göz odanın içindeki dünyalarını paylaşmak farklı bi duyğu.Onlarla şakalaştık güldük eylendik. Mıstıva emin ve benim için bayramın en göze günü idi bu gün.Sitedeki akıdeşlen selam ve sevgileni iletivedik ve iliman yanaklandan öpüvedik.Onlarında hepicinize selam ve sevgilene iletiyom.
Başa dön
vurgun
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ksm 08, 2005 6:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Maşallah nurı abeme..Helel osun valla hepicimizden daha duyarlı ve eyi biri..Bakın negözel engelli gadeşlemizi zeyeret etmış onnarınnan oynamış galgımış valla hayran gadım kendısıne.keşke bende bıgun böle duyarlı ınsanladan bırı olabısem...onnara yadım elımı uzattsam...
Neyse akıdeşle ve abele memlekete gettım abooo bı göcenız ılk gun bı kar bı dolu bı yamur ortalık ıpıslak çamur oluvedı ee ama ben akıdeşlem yılmadık ve heksı bayramladık...
Sona ardeşlerınnen kave gıttık bı aşam ben hındı eskere gıtcenya davun olasıcıla hep benınen ureşıp durdula...Ula da ıkı ay önce adam eskerdın aradım aladı durdu ula abe buda dagın basında ınsan gödumuz bılen yok deyı deyı alıyodu bayramda eskerlığini bitimiş gemiş yok ben kıral gıbım yaptım yok ben paşa gorumasıdım deye bı hava bı hava göcenız ...
Neyse ardeşle ben acıktım accık un aşı bulgur aşı bışeler allah ne verdıse yeyen gelen odumu...
Haden böyuklerımın ellerınden ardeşlerımın gözlerınden öpdüm...Allah'a emanet olun..salıcaklan kalın...Aman oğul noluvemış ona bu lafıda yenı duydum nenemden aklıma gedı yazende beraber paylaşalım
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Çrş Ksm 09, 2005 1:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

adı Vurgun yüreği gubetlerde yorgun kadeşim yakında eskere gidiyo gari.Çakı gibi bi esker olcek vatan topraklarını beklecek bizlede rahat uyucez onun nöbetlende.Vurgun kadeşim gibi eskere gitcek olan akıdeşlemizede iyi tezkerele dileyon.Gönlümüz ve ıscecik sevgimiz hep sizinle olcek.Sizlede bizi unutmen.
Başa dön
hulya
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Ksm 09, 2005 7:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sitedeki haberden, sizin orların leblebi ve karahöyük ekmeğini çok meşur olduğunu okudum. Nuri abe bayramda burlara geliken hiç ordan birazcık olsun kadeşime getireyim demezsen ben de burda yazarım işte. Siteye gönül veren kadeşleden askere gidecekle vamış. Hadi hayırlısı olsun bakem, Allahın izniyle sağ salim vatan görevini yerine getirecekler inşallah..., askerlikten sonra bu site yine onlara kollarını açacaktır, onları bekliyor olacağız...
Başa dön
vurgun
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Ksm 10, 2005 4:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Nuri abim ve sevgili kardeşim Hülya...
Sizlerin içi rahat olsun...Sizleri en iyi şekilde şuanki asker arkadaşlarımız kardeşlerimiz koruyor ve bide on gün sonra bayrağı onlardan devr alacağız ve sizleri artık ben ve benim gibi bu vatana gönül vermiş arkadaşlarımız koruyacağız...Sizlerin içi rahat olsun sizler bizleri unutmadıkca bizler de sizleri asla ama asla unutmayız...
Başa dön
mustafasoyluer
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Ksm 11, 2005 2:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

uzun sure giremedidim bu bölüme ne göze şele yazmışınız öle.Aferim size gençle.yılla önce ayrılıp gittiğimiz memleketi yaşatıyonuz.Hem okuyom hem de dalıp gidiyom gecmişe gözlemden yaş akıyo be.Nerde o benim çocukluğum arkıdeşlem.Hepsi hayel oluvedi bizle için.Özleyom hem de çok özleyon.Eskere gitcek olan evlatlamız sizleride öpüyon.Güle güle gidin gelin.
Başa dön
vurgun
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Ksm 12, 2005 5:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoşgedın abey...Sağol bizde senın ellenden öpüyoz...Siz değeli abelemız alamasın hep gülsün deye gitmeyomuz bız eskere...Hem maydonoz gibim gitcez turp gibim gelcez neva bunda..
Abe haklsın valla bureye gıdım mı bende bı gülüyon bi duygulanıyon abazın yourtcu karıları gibi çıkmek bilmeyon...emme gözel oluyo budan kendi şivemızınen yazışmek demi..
Ama bikaç insanın dışında kımse yazmeyo sankı onna bizim dili gonuşmeyo haden baken hepıcnız yazı yazıven burede coşuverelım...
Başa dön
toykan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Ksm 19, 2005 5:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

siteye oyunlar gelince çok sevindim.İsmel abem eskere gitcemiş üzüldüm emme vatan boçu bu dedi bubam sende büyüyünce gitcesin dedi.İsmel abe iyi asker ol emi.Hep 12 den vur hedefleri.Seni özlecez ben o dondurmaları sensiz nasıl yecen gari bilmeyon.Askerlini çabuk bitir ge gari.sana başarıla dileyon.
Başa dön
hazal
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ksm 22, 2005 3:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gadesim gidcenmi garik askere, hayili teskeleler gayri sene. çabuk ge emi sagin oralarda galiveren deme, cenab-i allh'im tez gavustursun sana ailene eyi mi. gendini fazla özledme, arkanda gozu yasli aile birakma eyi mi agam. gidiceven gibi doneve garik. allah'a emanet ol emi.
Başa dön
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Çrş Arl 21, 2005 10:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

artdeşle bure unuduvediniz bakıyom. heç özlümedinizmi yav böle gonuşmeye. hadi beken gonuşu gonuşuven. yarennik edin gari. ırlanın accık artdeşle zaten böyün hava çok sovuk buydum valla....
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Cmt Arl 24, 2005 12:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gosgocaman bir yılı daha arkamızda bırakıp gidiyoz.Her gecen gün saclamız biraz daha beyazleyo çocukla ise büyüyo.Bazı akıdeşle ise eskere gittile.Hindiden özledik onları.Gurbetlede zor oluyo be akıdeşle bayramla valla geçmeyo o günle.Bakıvedim takvime bu gün bayramda geliyo.Memleket tütüyo burnumda.Taşı toprağı suyu insanı bi başka bizim orların.Yurt dışındeki akıdeşle sizlen yerinede gezivecen o topraklada selamınızı iletcen dört bi yana.Yeni yılınızı hindiden kutleyo sağlık ve mutlulukla dileyon hepicinize.
Başa dön
toykan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Arl 26, 2005 4:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bubamın memleketini çok özledim.Kar görmeyi özledim.Alllaaaaahhh bayramda geliyo bizde geliyoz.Yaşasınnnnn Bekle bizi acıpayam
Başa dön
horoztarik
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Arl 26, 2005 10:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

EH GARİ HEPİNİZ EYİSİNİZ GÜZESİNİZ HEŞ BİRİNİZ BENİ TANIMEYOSUNUZ SİZ AÇIPAYAMLISINIZDA BİZ CAVIRPAYAMLIMIZ ULEN.BİZDE GİRENİZ OVESİNDEN ÇIVLADIK GELDİK DENİZLİYE.AÇIPAYAMDA SES YARIŞMASI DÜZENNEVEDİLE BU YAZ BİLYOMUSUNUZ.HABARINIZ VAMI?İŞDE BENDE ORDA TÜRKÜ SÖLEVERCEDİM EMME 5 DAGGA GEŞ GALDIM DEYE KABUL ETMEDİLE,CAVIRLA.Bİ GÖSEYDİNİZ BENİ HÖLE ALAMAYI BEĞENMEDİM YEMİNOLSUN.ÜLEN Bİ ZORUMA GİTTİ ARKIDEŞLE ELİN CAVIRLARI TA FETİYEDEN BURDURLADAN GELVEMİŞ HEPİCİNİ ALDILADA BENİ ALMADILA GIRAN GİRESİCİLE. EMME GELCEK SENE AK KOYUN GARA GOYUN BELLİ OLCEK ÖTTÜRCEN O GİDENNERİ.E HİNCİ GARİ YATAĞAN KILSARA BALANDI DEYE BİZ AÇIPAYAMLI OLMEYOMUZ GARİ.ÜLEN HEP NERELİSİN DEYE SORANNERE AÇIPAYAMLIYIM DEYON VALLA BİLLA YAV.EEEEE BEN ZATEN ORDA DOĞMUŞUM.BENE DESDEKLENİZİ ESİRGEMEN EMİ İSANIN ÖLE MORALİ BOZULYOKİ SORMAN GARİ.SİZLEN DESDEK MESAJLANIZI BEKLEYON CAN CİĞER ARKIDEŞLE,GARDEŞLE.SİZE MSN Mİ VERYON BENE DESDEK OLUSANIZ ÇOK SEVİNCEN GARİ.HEPİNİZİ ÇOK SEVYON ALLAH GÖNÜNÜZE GÖRE VESİN.HİNCİLİK HOŞCE KALVERİN GARİ.....tarikcelikturk@hotmail.com
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Çrş Arl 28, 2005 12:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yöremizin değerli sesi senin o güzel sesini en kısa sürede dinlemek isteyon.Senin elinden tutmak bize düşen görevdir.Elimizden ne geliyosa yapcez.Yarışme almadıla deye üzülme ve sitem etme.Acıpayamda biliyozki halk müziğinde önemli bi yer tutmakta.Onu vitrine çıkacek olan sizlesiniz.Gözlenden öpüyo başarıla dileyon.
Başa dön
eacan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Arl 29, 2005 11:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar sizin yarenliğinize bende Samsun konuşmasıyla katılmak istiyorum. Gerçi bizim şivemiz sizinki kadar ilginç değil. Sizin konuşmalarınız çok güzel. Kendimi rahmetli Özay GÖNLÜMÜ dinliyormuş gibi hissediyorum. Sağolsun Nuri Abimiz bu şiveyi bize hiç unutturmuyor. HEPİNİZE SELAMLAR SAYGILAR SUNUYORUM. Gendinize eyi bakıven gari
Başa dön
RamazanAdiguzel
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Cum Arl 30, 2005 9:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Samsun'dan da gelenler omuş bakıven gari. Hoş geldin bakam samsunlu arkadaş.Vallahi benim dilimde dönmeye başleyo azcık azcık.Ula bu acıpayamlıla çok sıcak insanlar.Yeni yılınızı kutleyon akıdeşle.Mutlulukla dileyon hepinize
eacan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Oca 05, 2006 1:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar. Ben sizin sobetiniz hoşuma gidiyo diye üye oluvedim ama bakeyomda susuvediniz gari. Mommet!... Musdıva! sesiniz çıkmeyo. Hele gökgözlen Noriye ne demeli beni o üye etti buraya ama heç kıpranmeyo. hade konuşuven gari. Yazmeceseniz bayramda görüşürüz valla gelirim oraya öpüveririm elinizi bayram harçlığımıda alırım görürsünüz. hepinize iyi bayramlar görüşmek üzere. HOŞÇA VE SAĞLIKLI KALIN :lol:
Başa dön
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cum Oca 06, 2006 8:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Susdumuzdan deyil ya eacan artdeş... Hep biz gonuşusek olumu bütün artdeşle gonuşuvesin deye beklebbaz emme ardeşle untanıbbala ellem. pek böle gonuşmasını semeyolamı yosam sadece okumasını dinnemesimi seviyolla bilmen gari.
Valla onu bunu bilmen emme bayramda acıpayama girdinmiydi bu konuşma dilinize otamatik olarak giriveriyo. Annemeyosunuz bile..Bayramda herkes atasını untmasın gari böyüklenin ellenden öpüvesin. onnan hallarını soruvesin. Gücüük çoşları sevindirivesin. Gurbanını kesip ihtiyacı olannara da dağıtmeye ve fakir fukaranın da gönlünü almeye unutmasın.

Bayramla bizim için çok möhüm zamanna arkıdeşle. bu bayramlan gıymetini bilelim. Kendi örfümüzü anannemizi unutmeyelim. Herkes kendi çoşlana bu kültürü örfü ve adedi annadsın. Çoşlarını köyüne götürsün. Çoşla ilerde toprana unutmasın... Biz sitemizde bunun için ureşiyoz. Birçok avrupa ülkesinin toplam kültüründen daha böyük bir kültür birikimine sahıp olan ACIPAYAM yöremizi annadalım herkese... GURUR DUYALIM ACIPAYAMLI OLMEK İLE...

HERKESCİKLEN GURBAN BAYRAMLARI MÜBAREK OSUN ..GALIN SALICEKLE...
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 06, 2006 11:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bi bayram daha gelipba akıdeşle gubetteki çoklamız yollara düştü geliyola.kimi hediye amış yakınlana vemek için kimi de çiçek almış kabristana götümek için.Otobüslede yok eskisi gibi kimi dolmuşla kimi taksile geliyo.Yollada allah kaza bela vemesin gari.Sizlede dikkatli sürün şöför akıdeşle.eacan gadeşimiz sitem ediyo bakın.Neden yazmeyosunuz deye.Emme genede siz bilisiniz gari.Bende geliyon gözümde tüten memleketime.Özledim orları.Böreklene çöreklene insanlana.Cankurtarana gelivedim mi bi başka esiveyo ürüzgar.Buram buram kokusu geliyo sılamın.Alettini görüvedim mi sevincim bi gat daha artıyo sona kırca ve oğuz varıyon deyon gari.Gazıda kesiyon ayamla agır agır sindire sindire gidiyon yolda.Offffffff ulan acıpayam offfffffff.Seni çok özledim.
Başa dön
cagdasemlak
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Oca 09, 2006 10:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamın aleyküm akıdeşle.Ben memet çameliden.Yani dağ içi yandan.Bureye okudum pet hoşuma gitti.Önceden gömediydim.Bundan sona yazarın gari.Emlak işleniz olusa bene haber verin.Size yardım ederin akıdeşle.NURİ HOCAM SAĞOSUN BAZI SORUNLAMI DÜZELDİVEDİ.Hem de onu tanımış odum.Bu site çok göze omuş.Mıstıva akideş senlede tanışmak isteyon.bi gün işallah oda olu.Hepicinizin bayramını kutleyon.
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 20, 2006 1:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eh gari be bizim alamanya fuarina is yeteisdircez deye meydan bos gamis herhalde vayy neslebaniz ahali ne edivedibniz ben gimeyeli foruma masallah taaa neleden misafilemiz gemis hos gemisle sefa getimisle he bide horoztarik akides sen turku cigirmeye devam et gari ben yakinda produktorluk yapmeye baslecen o ziman bi klibini cekerim gari ayip ettin bizle acipayamlila olurek bibirimize destek omamiz ilazim haden goca irabbim sizleri gorusun gari sindilik ben gidiban

En son MuhammetAK tarafından Cmt Oca 21, 2006 7:32 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
ibobaba93
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Oca 21, 2006 6:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yaw Ben Bişi Anlamadım :D :D :D :D :D
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
hazal
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Oca 22, 2006 9:15 pm    Mesaj konusu: acipayam svesiyle konusma Alıntıyla Cevap Ver

eee eyi gunle hepinise yini yil, baryam derken 2006 girivedik iste. simdide bizim gebi gurbetcilere izin zamanini sayiklepaz garik ah ah gelivese su 7'ince ve 8'e aylari da gidivesek ezine, gavusvesek elaleme demi ya. anami, bubami, bi goruvesem, bi koglayavesem gayri o gidenlede, denizliye geripde, acipayam yoluna dutuvesek gayri ne olu ya, o guze koyumu goruvesem ne olu ya degel mi? bi deven bene gayrik bene "gozden irak, gonulden irak " derler eme heçde ole olmayo iste burnunda tutuveyo iste be. allah buyug tur demi gun dogmadan nele dogar derler demi hadin garik galiven saglicakla, buyuklemin elinden, gucuklemin gozlenden opiveren garik.hasretle
Başa dön
horoztarik
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Şub 10, 2006 10:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

:P selamalekim.nuri aga.mommet gardeş.ünal aga ve adını sayemedim arkıdeşlen hepsi.nassınız baken eyimisiniz gari.böyün cuma muberek gün deye halınızı hatrınızı sorveren dedim accık gari.nuri agamın acı gavesinden epeydir içemebbarız gari gavesimi biddi ne.he nuri aga gave biddiyse yolleveren ben burdan aga.en acı yerinden.bol bol köpük yapcek eyi gaveden.eee nuri aga nişlebbasınız selçukda işlen yolundamı işallah bi sıkıntı yokdur. allah hepinizin yüzünü güldürsün ocağı tütesicele.bende dün işten izin aldım.bizim köyden hacı ibicilen ıramadlık addıramanın olu ırmızan tokdura çıkcen deye denizliye gelmiş yanıma aga ben sağı solu bilmeyon tokdura çıkcen bene yardımcı olvercemin deye.agam sen ne debban dedim olmemin ulen hadi baken düş önüme dedim.aldım varvedim hasdaneye.tanıdık bi tokdur vadı tokdurum nassın eyimin deye accık hal hatır sorvedim.sona benim köyden bi hasdam va dedim.hani nerde hemen eberve bakveren dedi.yanıma bakdım kimse yok ırmızan ırmızan deye çığır çığırvedim goca hasdanenin içinde ulen bizim ırmızan gayıp.töbe töbe nire giddi bu çocuk yav.aşşa bakdım yok yokarı bakdım yok nire gide bu çocuk.ana bi bakdım arkama bizim ırmızan aleb duru goşdurvedim o yanna doru noldu agam sen ne aleb durun deye sorvedim.sancıları çoğalmış çocun.hadi hemen tokdurun yanna dedim assılvedim elinden doru tokdurun yanna.içeri girdile epey çıkmadıla uzun uzun mayene edvemiş gari benim hatrıma tokdur.neyse kısa dutam filimle tahlille yapdırdık toktur ilaçlanı yazvedi köye yollaDIM GARİ IRMIZANI.ANA Bİ DUALA EDVEDİ Bİ DUALA EDVEDİ ALLAHIM HEÇ O GADA GÖZE DUA DUYMADIYDIM.EEEE AGAM DEDİM BENİM VAZİFEM SENE BAKMAK DEYE ACCIK GÖNLÜNÜ Avedim bindirvedim köyün arabasına yolladım..iŞDE BÖLE ARKIDEŞLE HERKEZ ELİNDEN GELDİNCE BİBİRİNE YARDIMCI OLVESİN GARİ.DA SONA GÖRUŞMEK ÜZERE HOŞCA GALVERİN GARİ HEPİNİZE SELAM OLSUN..YATIGANNI TARIK...
Başa dön
yonetim
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cmt Şub 11, 2006 5:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

VALLA ARKIDEŞLE FORUMUN SADECE BU BÖLÜMÜNDEN BİLE GÜZE Bİ KİTAP ÇIKA. ŞİVEMİZE VE KÜLTÜRÜMÜZE SAHİM ÇIKALIM. YAŞATALIM. KONUŞALIM.
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Mar 09, 2006 6:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar bu konuda çok hassas olmamız gerekiyor herkez şivemile ilgili alanlara lütfen iştirak etsinler ki özümüzü hiç unutmayalım
Başa dön
yonetim
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cum Nis 14, 2006 4:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lütfen böyle konulara ilgi gösterelim...
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Nis 30, 2006 9:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Vayyyyyyy akıdeşle neşlebanız be uğrumevesek yok bişey yazceniz ula akıdeşle abıla agıla yazı yazıverinbakambi hiçmi 2 beşlik bozam demeyoısunuza siz anaaaaaa hunları bak haden bakem klavyenin başına
Başa dön
chaos_in_heaven
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts May 22, 2006 4:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

akıdeşle ne güzel yazıvedigiz öle ben siz gibi deyimeyom ama kusura kalmayın gari
Başa dön
celin33
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2006 7:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhabalar ben fransada oturuyorum.ama her gun sizinle beraberim.biraz once yarenlik kosesinden ciktim.ve o kadar cok gulduk ki anlatamam.CALISMALARINIZDA USTUN BASARILAR DILERIM. :lol:
Başa dön
celin33
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2006 7:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abiler bende sizin gibi gonusmek isdedim;emme seneler once bubam franseye geldik gari ;gari demiyem gari dedi.ondan beri gari demeyoz gari.HADEN SALICEKLEN GALIN;
Başa dön
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cum Hzr 09, 2006 9:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

anna hunnara bak gari... biz burlara boş bırakalı burla unuduluvemiş...bizim bu güzel gonuşmamızı bilmeyennere biz örediriz artdeşle.siz heç merak etmen.yalınız accık meraklı oluverişseniz bişecikle yazıveriseniz bet güze olcek. accık ırlanın baken kapıyı görekleyenmi va size haden baken tırkıyı açın giriven gari... ulaaa mommetttt nerdesin len kıran girmeyesici seni. ula mıhtarmı oluvedinde burlara urameyon baken...senne aireten bi gonuşme yapcen zatennn.. gızdırma bene....

ÇEVİRİSİ:...

ANNECİĞİM ŞUNLARA BAK GAYRI BİZ BURALARI BOŞ BIRAKALI BURALAR UNUTULMUŞ. BİZİM BU GÜZEL KONUŞMAMIZI BİLMEYENLERE BİZ ÖĞRETİRİZ ARKADAŞLAR.SİZ HİÇ MERAK ETMEYİN.ANCAK AZICIK MERAKLI OLURSANIZ VE BİRŞEYLER YAZARSANIZ ÇOK GÜZEL OLACAK.BİRAZ HIZLANIN KENDİNİZE GELİN ARTIK. KAPIYI KİLİTLEYEN Mİ VAR SİZE. HAYDİ BAKALIM ANAHTARI AÇIN GİRİVERİN GAYRI. MOMMET NERDESİN "KIRAN GİRMEYESİCİ" (deyim)(bulaşıcı hastalık olma emi anlamında) . MUHTARMI OLDUN BURLARA UĞRAMIYORSUN BAKAYIM. SENİNLE AYRICA BİR GÖRÜŞME YAPACAĞIM ZATEN. KIZDIRMA BENİ...
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 10, 2006 4:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Neyiii laaaaaaa ormancının mısdıva ne depdurun uremen tabi sen gızıyon bene hem ayrıyete gonuşcez demişin işti ya gonuşam gari ne edem

mir demiri kese gocuman patrnnukta sen bizden gıdemlisin gari hindi ne deyem sene neyise ula akıdeşle huları boşbırakamayın laaa a nesibetsizle yazı yazıverin bakem haden goca ırabbım gorusun gari sizeee
Başa dön
celin33
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 10, 2006 7:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mommet abe nerledesin?misdiva abem sene cok giziyo emme hakli;nezmandan beri bakiyon herkez gayboluvedi.haden ardtdesleni de cagir surda accik lavleverem de gitcem ben.haden galin saliceklen. :lol:
Başa dön
RamazanAdiguzel
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 11, 2006 10:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mommet kayıplara karışıvedi gari bizde özledik.Arada takılıyom bu yazılara dilimi çevirmeye çalışıyon oluyomu belemeyon gari.Gariyi kavradım.Sizinle konuşmak güzel oluyo buda.Benden bu kada akıdeşle selamleyon size
celin33
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 19, 2006 8:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mistiva abe mommet abe nerledesigiz gayiplara garisivedigiz bizi ole orte yerde birakavedigiz ne isle gorupbasiniz islegiz bet cok yalim den gari eligize oynadin accik bu kose benden keri giren çikan yok ben gittimmi gemen haden galin saliseklen.
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 19, 2006 10:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Celin33 gadeşimiz haklı valla.Yazme bırakıvedik bure.Gubet ellede konuşmede unutcez burası omassa.Yaz gelivedi yavaş yavaş izinlere gemelede başladı.Gurbetteki bizler yamur damlası gibi düşme başlarız gari sılanın ıscecik koynuna.Tütün talaları bostan talaları bizi bekle.Offffff offfffffffff memleketim özledik seni çok özledik.Akideşle gönül dostları can gadeşler sizleri çok özledim.Hepicinizi selamlıyon.
Başa dön
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2006 7:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

"HUNU HURE GOO"

bu nedemek cevabı yarın....
Başa dön
MuhammetAK
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2006 9:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ole vayyyyyy sahapsız bırakımın ben bu yazıyı benim çocum gibi olcu ya canım kaç senedi var heç unuduveriyonuz arada emme ne edem dünya meşgalesi be akıdeşler olucek gari acık öle haden hindilik galın salıceklen
Başa dön
denizcideniz
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 25, 2006 6:30 am    Mesaj konusu: Acıpayam Şivesi ile konuşma Alıntıyla Cevap Ver

"HUNU HURE GOO"

DEMEK;

"BUNU ŞURAYA KOY" yada "ŞUNU BURAYA KOY"

DEMEK.
celin33
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 26, 2006 3:25 pm    Mesaj konusu: ACIPAYAM SIFRESIYLE KONUSMA Alıntıyla Cevap Ver

Merabila nede bu millet iyi valla hunu hure go bunu bure go dep dep gidiyosuguz.neyse ben yakinda geliyon.izinime az galdi ondan sora çok arasigiz beni burda iki laf edivecek deye;acpayama geliyon acipayama;ole demen memletime çok ozledim;memliket gibisi vami;hava si suyu bi baska;bu gevur memleketi benim memleketimin yerini tudmeyo hele ya acpayam o insanlari offffff offfff;neyise nasip olusa yakinda orladeyin hazirlemeye bilen durdum;keseme torbama goydum;haden galin saliceklen.
Başa dön
celin33
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 26, 2006 4:21 pm    Mesaj konusu: acipayam sifresiyle konusma Alıntıyla Cevap Ver

tabiiii çok ozlumemin dort gozle bir ay izine bekleyon;kelekciyede çok goze gosen bayilisin deyosun;orede gelcen acpayama gada gelirinde ore gememin kelekcide baya tanislam va gari;haden galin saliceklen
Başa dön
orkinos
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Hzr 30, 2006 4:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ULEEEE BU NE ILA... VALLA EN BŞINDAN BAŞLADIM OKUME EMME 3 SAYFEYE GEMEDEN GÖBEM ACIME BAŞLADI GÜLMEKTEN.. VALLA SÜPER YAAA... HADENDİ SİZİ NİŞLEMİŞİNİZ SİZ... :D :P :lol:
Başa dön
topraginsesi
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Hzr 30, 2006 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

her gün üç sayfe okucen bi kilo pirzola yemiş olcen.Bu ak sayfıla gıdıkleyo insanı.yazaken bile gülüyo kendi kendine insan.Gülme çok ihtiyacımız va aslında.hepicinize selam ediyon akıdeşle.
Başa dön
gelincik20
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Tem 01, 2006 8:36 pm    Mesaj konusu: acipayam sifresiyle konusma Alıntıyla Cevap Ver

merhabila ben arenize yeni giribban giresiye eveli bure ilgime cekivedi evelden OZAY GONLUM iramatli oldu sindiCENNET MEKANI OLSUN onu çok dinledik aççik orladan bilgim va; tabi ben sizin gada gonusumusmda bi baken dedim.bakasin hepinizden becerikli çikiverin demiii; olumu olu dunyada omadik is'mi va hindi.hele internet debbatiklari illet her yere ayani getiribba baksene.taa nelee nelee aman annatmeyen;neyse ben açcikta uresen;bu gonusma bi'se bezimebba.hoscugolin.
Başa dön
yonetim
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Prş Tem 27, 2006 9:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lütfen bu tür başlıklara da ilgi gösterelim can dostlar.
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Tem 27, 2006 9:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mısdıva abe ben yeni gödüm daha bunu. valla özlevemişim böle gonuşmuları ben. siz mummetle başka kisile bizim gonuşmamızı annımaz deyeguz emme bak herkesle annayo yalım. burlada bile annayanna va. demek bizim oranıg insanları hertaraflara yayılmış yalım demi. ee bunnada gurur duymek lazım. demekki heryerlede bi degizlili va. hadi galın salicekle. ha mummetde selem söleve gari
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Cmt Tem 29, 2006 3:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mısva abey ben netcem gari bilmen ginez yazem be abey on sene olmuş gari gaysadan gideli emme hekez deyyo buda senin konuşmen bize benzemeyyo abey öle olunce ben güveniyom ben de odanım deye gaysa gibi yok adeşle gendinize iyi baken gari sevyom ben memleketi adeşle
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Cmt Tem 29, 2006 9:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoş gelivediniz akıdeşle bakam.Bu sayfada bet çok gözellikle va emme akıdeşle nedense yazmeyo.Bizim memleketin tadı bi başka.Her biri yeri başka göze kokuyo.İzine gidiyoz doyamadan geri dönüyoz.Bu sene Apa Taraş-Karayük-Ve Gireniz deresini doya doya gezdim.Dağlarında doleştim.Kar kuyulanın içinde kar kestim.Pekmeze karıştırıp yedim.Seneye bida deyerek döndümgene gurbet ellere.
HEPİCİNİZE SELAM EDİYOM GALIN SALICAKLA.
Başa dön
yonetim
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Sal Ağu 01, 2006 7:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

memeeeet alpaslan.... gençleee bure gelin baken.. yazmeye ogada meraklısın emme... güdük güdük yazmen döşen baken bure de gören size.. öle kısecik yazıp atışmeylen omeyooo.. haden baken.. :D
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 01, 2006 7:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MISDIVA ABE BEN ELİMDEN GELDİKÇE YAZCEN GARİ BUREYA. EMME BAZEN ŞİVEYE TUTURUMEYON YALIM.EE KUSURUMA BAKMEN GARİ. İNSAN MEMLİKETİNDEN UZAKLEŞİNCE UNUDUVERİYO BAZI ŞEYLERE . NE YAPCEN ELİMİZDEN BİŞELE GELMEYO. İYİKİ VASIGIZ YA. TA DİYABAKIRLADAN MEMLEKETİMİN ÖZLEMİNİ SİZİG SAYEGİZDE GİDERİYOZ GARİ. BAKALIM İNŞALLAH GELCEZ GARİ YAKINDA. ÖZLEDİK YAW ORLARI.VALLA GÖZÜMDE TÜTÜVEME BAŞLADI ORLA. İNŞALLAH YANIGIZIDA URARIZ GARİ. TABİ SİZLE MİSAFİR GABUL EDESEGİZ. HA BURLADAN Bİ İSTEGİZ VARISA SÖLEG ÇEKİNMEG.
Başa dön
yonetim
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Sal Ağu 01, 2006 7:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ULE ALPASLAN BET GÜZE GONUŞŞABBASINYA AYOLUM... VALLA ALLAH SİZLEDEN IRAZI OSUN SAĞOLUN VAROLUN SİZLEN SAYASİNDE BURLADA IRAT IRAT OTURUYOZ BİZİOLAN... İZİNE GELDİNDE BEKLERİN TABİİ GEL YANIMA İKİ BEŞLİK BOZARIZ GARİ.. ÖNÜMÜZDE AYLADA BENDE OREYE GELCEN EMME İŞ İÇİN GARİ HAYIRLISI BAKAM.. HADİ HAYIRLI GÖREVLE...
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Ağu 05, 2006 7:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MISDIVA ABE MEMET NERDESİGİZ YAW. YOKSUGUZ YİNE. BURLA ÇOK ISCAK YA. VALLA CEHENNEM ISCAKLARI GİBİ. BİZİM ORLA ŞİMDİ ÜFÜL ÜFÜLDÜR DEMİ.ÖZLEDİK GARİ ORILARI. SİTEDEKİ ARKIDEŞLE BUREYE BİŞE YAZMEYOLA BAKSEGİZYA ABE. HERHELDA ARKIDEŞLE BÖYLE KONUŞMULARIMI UNUDDULA YOĞUSAM. BEN BURDEKİ ARKIDAŞLERE OKUDUYOM BAZEN VALLA GIRILIYOLA GÜLMEKTEN.ANNEMEYOLA BAZEN. BEN TECRÜBE EDİVERİYON ONLARA. HADİG BAKEN ABE İYİ BAKIG KENDİGİZE BEN GİNE YAZARIN BUREYA.
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Ağu 06, 2006 8:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MEMED KARDEŞ DEDİM GİBİ ISCAK BURLA. ORLADA ISCAKDIR DEMİ. EMME EN AZINDAN HONAZ SERİNDİR. BAKALIM GARİ EYLÜLDE GELCEN İNŞALLAH MEMLEKETE. İNSAN BURLADAN SONRA ANNEYON MEMLEKETİN DEĞERİNİ. ORLA ŞİMDİ YEMYEŞİLDİR DEMİ. BURLA GURAK YA. TAM Bİ ÇÖL VALLA. HADİ BAKAM GÖRÜŞÜRÜZ.
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Ağu 06, 2006 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

SİTE SAKİNNERİ BURLARA PEK URUMEYOLA YALIM. HEÇ YORUM YAZAN YOK BAKSAGIZYA. YOKSA UNUDUMUVEDİLE ŞİVEMİZİ.HADİG BAKEN ACCIK BURLARA YAZIG.
Başa dön
Ozie
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Ağu 07, 2006 5:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Akedesler bende hure accik bisele yazeveren gari dedim! Ne va ne yok orulada bizim burala gari accik sogudu. Akedesler budan yazisme devam edem. Bak abele ne güzele bizi bulustumek icin bu site acivemisle!
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pts Ağu 07, 2006 6:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MEMED KARDEŞİM NE GÜZE YAZMIŞSIG. BAK BAZI ARKIDEŞLA YAZME BAŞLAMIŞLA BUREYA DEMİ. İSAN ACIK YAZMALI ARKIDEŞ. NASIL KARADEGİZLİ KARDEŞLEMİZ ŞİVİLENİ UNUTMEYOLASA BİZDE UNUTMAYALIM. HADEG BAKEM YAZI YAZIVERİG ACIPAYAMLILA.
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 9:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

memed akıdeş bizden başka yazan yokyalım bureya. olsun vasın nedem. Bizde ikimiz yazalım gari.Sen nişlep durug ya. Annedive accık bakem.Bi tanışıverem senile.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkıdeş sen benden böyüksün bi yaş ginez mutlu abey tanışem senne nelede iştutuyon deyve bakem kızme abey dedi deye akıdeş böle gödüm ben
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 9:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AMAD GARDEŞİM BEN DİYARBIRLADA ÇALIŞIYON GARİ. VALLA BU ISCAKLA BİTİRDİ BİZİ YA. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN. AZDA OLSU GARİ BİRBİRİMİZİ TANIYOZ DEMİ YAZILAMIZDAN. SİZİG ORLA SERİNDİR DEMİ. SEN İSTİMEYEMUG TAYİN BİZİM ORLARA YA. DA BENİM 2 YILIM VA BURDA BAKALIM.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 9:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Olmeyyo tayin abey netcez bilmen gari allah böyük be vatan deyyoz şükrolsun heyye aynı bula soğuk gine olara göre emme üç gündür kavurdu be nedipban gari gece gece
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 9:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

VALLA GARDAŞIM NEDEN GECE GECE. DEMİNDEN GELDİM İŞTEN. İŞLE ACCIK YOĞUNDU BUGÜN. HAVALADA BAYA ISCAK. UYUNMEYO GECİLERİ.SEN SAĞLIK MEMURUMUG ORLADA. DE BAKEN BENE NİDEN ÇIKMEYOMUŞ SENİN TAYİN.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 10:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abey demeyen gari sana arkıdeş şaka dedim abey lafını zor iş sağlık sağlıkdayız da emme ;ıscakdı ola emme yapcek bişey yok nedem gari toprak böle bizim aynı deyyoz emme batı doğu değişir demi inşallah gecelede bite be sabah olu
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 10:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

GARDAŞIM BENİM. DOĞU ACCIK FARKLI TABİ ORLADAN. BURLADA SIRTIGI KİMSE DÖNÜMEYOG. KİMİG NE OLDU BELLİ DEĞİL. HERKESİ SUŞLUMAMAK İLAZIM EMME VATAN HAİNLERİ ÇOK BURLADA. EKMEK YEDİĞİ KABI PİSLEYENDEN İHANET EDENDEN HAYIR GELMEZ GARİ. EE BİZLEDE BU TOPRAKLARI KİMSELERE VECEK DEĞİLİZ. BU VATANIN TÜM SINIRLARINI GORUMAK İÇİN NAMUSUMUZ VE ŞEREFİMİZ ÜZERİNE AND İÇTİK BİZ MEZUN OLUKEN. OSUN BE GARDEŞİM BU ZAMANNADA GECCEK. KADERDE NE VARISA O OLU DEMİ. EYLÜLDE İZNE AYRILCEN GARİ BEN.
Başa dön
topraginsesi
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 10:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Topramın kara yağız evlatları selamla bakam hepicinizin gözlenden öpüyom.Bu toprak rengi sayfada sizlen kokusunu duymak bi başka oluyo valla.Alpaslan kardeşimiz seni de ayrıca kutleyon.Yüreğin gibi kaleminde pet göze.Memetle ne göze yaşışıyonuz okuyup durup sizi.Haden bakam yazı yazıven.Kendinize dikkat edin galın salıcakla.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 10:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İşallah allah sağ selim gelmeyi nasip etsin gari vemeyem tabi buları kimseye bula bizim be vamı alcek bizden gesin bakem bu yanna oda aslan olmasinne köppekle demi korkmeyyozki biz onnadan bilmeyolamı sen deyve bizim ola öle de heşey allahtan arkıdeş ömür böle be yapcek bişey yok
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 10:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

BUNNA YAVEŞ YAVEŞ TÜKENİYOLADA İŞTE DIŞADAN BUNNARA YARDIM EDİYOLA GARDEŞİM. BİZ ONNARA GÜNNENE GÖSTECEZDE İŞTE BAZILARI ELİMİZİ KOLUMUZU BALEYO. HİNDİ BURDA SÖLEMECEN KUSURA BAKMA OLUMU.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 10:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Boş ve be onnada biliyo emme ;vaktı zamanı vadır heşeyin kal salıcakla kardaş saat 01.40 gine yazem ikimiz bureye azcık unuduvemişiz be şiveyi site bize hayat vedi gari onnadanda allah ırazı olsun gari iyi gecele
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 10:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TAMAM GARDEŞİM SONA YAZARIZ GİNE İKİMİZ. HADİ ALLAH IRAHATLIK VESİN SENE. İYİ GECİLE.
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 09, 2006 6:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MEMED GARDAŞIM DOĞRU DEYEG VALLA. HER TARAFLARA DAĞILMIŞIZ EMME İŞTE BU SİTE SAYESİNDE BİRİZ DEMİ. BİZLEDE TANIŞMAK İSTERİZ TABİ. İNŞAALLAH YAKINNADA TANIŞIRIZ. GELCEZ GARİ YAKINNADA MEMLİKETİMİZE.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 09, 2006 6:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yazcez gari akıdeş yazmeyemde nere yazem dura dura yete be gurbet bitmeyyo çeke çeke nere gada bizim olan be bıkıyoz emme yapcek bişey yok be ginede vatan topra bunnanda hizmete ihtiyacı va be topram allah devlete millete zeval vemesin ne amadla ne memetle geçebe bu topraktan
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 09, 2006 6:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AMAD GARDAŞIMDA YAZIPBA BAK MEMED. AMAD ARKIDEŞ NİŞLEBBASIG YA. İYİMİG. NASIL BOLU TARAFLARI. GÜZEDİR DEMİ.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 09, 2006 6:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

BULA GÖZEL YA ALLAH VEMİŞ AGEÇİ ORMANI YEŞİLİ BE YAZA TABİ AMAD MUTLU MUTLU OSUN DEYE OLADAN CANI SIKILMASIN DEYE IRAKLADAN BÖLE VAKİT GEÇSİN DEYE YAPCEK BİŞEY YOK BE BULADA
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 09, 2006 6:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AMAD AKIDEŞ SEN İZNE AYRILMEYOGMU. BEN EYLÜLDE AYRILCEN. MEMLİKETE GEZEN ACIK DEMİ. HADİ GELDE SENDE GEZ AÇCIK.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 09, 2006 7:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şindi ben gaccen gari neye desen hasta vamış be osun da mühim deil izin işi zor biyil emme nedem cekcez burları arkıdeş öteyıl görüşem işallah salık osun bakem işlerimizi edemde millet memnuyon osun
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 09, 2006 7:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ÜZÜLME BE AKIDEŞ. SENDE GİDESİN SENE NE OLCEMİŞ. BAK SENİ BELEYEN HASTILA VA ORLADA. ALLAH GOLELİK VESİN.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Prş Ağu 10, 2006 10:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Neledesin akıdeş ya iki konuşuverem gari neva neyok deyve bakem
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Ağu 10, 2006 11:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AKIDEŞ BEN BULADAYIN. İŞTE NEDEM İŞ GÜÇ ÇALIŞIYOZ. VALLA HAVILADA Bİ ISCAK Bİ ISCAK. CEHENNEM ISCAKLARI GİBİ. SEN NİŞLEB DURUG BAKEN.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Prş Ağu 10, 2006 11:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çalışıpbarız arkıdeşim buyanna serin oları bilmen emme iş güç senin sınıfınne gardeş
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Ağu 10, 2006 12:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AKIDEŞ DIŞARDA ŞUAN ISCAKLIK 45 DERİCE. BUNA BİDE YERİN ISCAKLINI EKLE.GERİSİNİ VA SEN DÜŞÜN. ALLAHTAN ODAMDA KLİMA VA. KLİMAYA IRAMEN TERLEYOZ BE BURDA.
Başa dön
mav
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Ağu 10, 2006 2:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bırakın gari şu muhammeti mustafayı ya
Başa dön
malpaslan1
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Ağu 10, 2006 7:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

NOLDU AKIDEŞ DENİZLİ ŞİVESİYLE GONUŞMAMIZ ZORUGAMI GİTTİ. DE BAKEN HELE. NİDE BIRAKCEMİŞİZ MISDIVAYLA MUMETTİ. SEN İSDİMEYOSAG YAZMA. YAZAMEK ZORUNDADA DEĞİLSİN. BUNU SENDE BİLİYOG BİZDEN DAHA İYİ.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Prş Ağu 10, 2006 8:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

uğreşme akıdeş ya bende gızdım bunnara yozleştik yav gurbette biz konuşmecezde kim konuşcek şiveyi neye bırakcemişiz biz özümüzü bırakmecez gari inadına konuşcez be sevyoz konuşmemizi
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Acıpayam Şivesi Tüm saatler GMT
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız