ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
31971

73
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

46545427

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 03-04-2004

HİT
· Bugün

12281

· Dün

7137

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - DEDEBAĞI
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

DEDEBAĞI

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Darıveren-Dedebağı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Mahmutkarci
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Tem 21, 2005 12:07 pm    Mesaj konusu: DEDEBAĞI Alıntıyla Cevap Ver

DEDEBAĞI ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİ

Kayıtların incelemesinden okulumuzun Dedesil İlkokulu adıyla 1927 yılında eğitim ve öğretime başladığı, ilk mezunlarını 1930 yılında 3. sınıftan verdiği görülmüştür.1927 yılında öğretime başlayan okulumuzda Darıveren, Bedirbey ve Köke Köylerinden öğrenciler eğitim görmüş olup 3. yıl sonunda belge aldıkları görülmüştür.Bundan da anlaşılıyor ki okulumuz çevrede en eski eğitim kurumlarından birisidir.Eski binanın yerine 1972 yılında 5 derslikli şimdiki ana bina yapılmıştır.

Bu arada 1966 yılında kasabamızın Köyiçi mahallesinde 3 derslik bir bina yapılmış olup, 1976 yılından itibaren geçici olarak ortaokul binası yapılıncaya kadar ortaokul öğrencilerine hizmet verilmiştir.Ortaokul binası kasabanın kendi imkanlarıyla 1984 yılında yapılınca köy içindeki binamız tekrar M.AKİF ERSOY İlkokulu adıyla eğitim ve öğretime devam etmiştir.

1995 yılında M.AKİF ERSOY İlkokulu, Dedebağı Atatürk İlkokulu İle birleştirilmiştir.

1996 yılında ise Dedebağı Atatürk ilkokulu ile Dedebağı Ortaokulu birleşerek Dedebağı Atatürk İlköğretim Okulu adıyla eğitim öğretime devam etmiştir.Şu anda 3 ayrı binada eğitim- öğretim sürdürülmektedir.Okulumuzun açılışından beri çok sayıda öğrenci mezun olup çeşitli öğretim kurumlarında eğitim görerek mezun oldukları okulda görev almışlardır.Bunlara örnek;Ramazan GÜNER,H.Ali ÜNSAL,Akif ASLAN öğretmen olarak görev yapmışlardır.Daha sonra Isparta İmam Hatip Lisesine bir çok öğrenci giderek eğitimini tamamlamış, bunların içerisinde Sami ASLAN Denizli İl müftülüğüne daha sonrada Denizli milletvekili olarak TBMM’ye girmiş ve iki dönem Milletvekilliği yapmıştır..Halen yüksek ziraat mühendisi olup Türkiye Şeker Fabrikaları genel müfettişliğine kadar yükselen HasanASLAN okulumuz mezunlarındandır.Eğitim ve öğretimin yaygınlaştığı son dönemlerde bir çok öğrenci Okulumuzdan mezun olmuş öğrenimlerini devam ettirerek üniversitelere girmiş ve topluma hizmet vermektedir.Bunlardan Reşat DEMİRKAYAKurmay Yarbay, Şeref DEMİRKAYA TabipKıdemli Binbaşı, Mahmut ARGÜNProf. Dr., Ziya ARGÜNProf Dr. Olarak halen görev yapmaktadırlar.Son dönemde (1999-2003) Denizli milletvekili olarak görev yapmış olan Av. Beyhan ASLAN Kasabamızın önemli ve ünlü simalarındandır.
Mahmut KARCI
Okul Müdürü
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
aydinakmut
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Tem 21, 2005 5:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın hocam, eskileri sayıyoruz tamam bizim köyden böyle isimlerin çıkması çok güzel daha da orada yazmadığınız birçok kişi vardır herhalde.
Yeni neslin de başarılı olmasını gönlümce diliyorum.

Saygılar
Başa dön
Dedebagli
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Eyl 25, 2005 12:39 am    Mesaj konusu: dedebagin gelmis gecmisi Alıntıyla Cevap Ver

Mahmut Hocam,ben 1968 Dedebag dogumluyum yani köyümüzün Belediye oldugu sene ama köyümüz ben bildi bileli ayni kalmistir.Bence Kasabamizi Köy statüsünden cikarmak icin calisilmasi lazim.Almanyadan saygi selamlar.Ha Sayin Baskan Mehmet Zoylanada selamlar
Başa dön
huseyinsevgi
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2005 10:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sayın dedebağlı üyemiz bende bir dedebağlı olarak fikrinize katılıyorum dedebağı hala bir köy statüsünde devam ediyor yeni yönetimin hala bir çalışması yok ne yapıldısa kasabamıza bundan önceki başkan yaptı biraz çehresini o değiştirdi başkada bir şey yok yeni başkanın sanırım bir projeside yokki bir şey yapmıyor bir an önce kolları sıvayıp çalışmalarda bulunmasını bekliyoruz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Dedebagli
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2005 2:08 pm    Mesaj konusu: hüseyin sen kimlerdensin Alıntıyla Cevap Ver

ben bizim Köyde sevgi soyadinda kimseyi tanimiyom.Almanyadan selamlar
Başa dön
huseyinsevgi
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2005 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dedebağlı üyemiz bende zaten köyde sevgi soyadında tekim ben argüz ve demirkaya soyadını taşıyan sülalenin yeğeniyim. :lol: :lol:
Başa dön
aydinakmut
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Eyl 28, 2005 12:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

demirkaya sülalesinden kimin yeğenisiniz???
Başa dön
drmehmetakyol
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Ksm 21, 2005 3:49 pm    Mesaj konusu: Re: DEDEBAĞI Alıntıyla Cevap Ver

Methaba Hocam;

Ben 1966 yılında Dedebağ'da doğdum. ilk ve orta okulu köyümde ve liseyi Acıpayam lisesinde bitirdim. 1987 yılında üniversiteyi bitirerek DİE'de göreve başladım. İstatistik dalında, Hacettepe Üniversitesinde mastır ve Ankakara üniversitesinde doktora yaptım. DİE'de istatistikçi, DİE uzmanı ve Eğitim Merkezi koordinatörlüğü ve Denizli İstatistik Bölge Müdürü görevlerini yürütüm. Sağlık Bakanlığı Gevher Nesibede Öğretim Görevlisi olarak derslere girdim. 2003 yılından beri DİE Manisa Bölge Müdürülüğü görevini yürütmekteyim.

Bende bahsettiğin okulları bitirdim. Belirtmek isterim.

Dr. Mehmet AKYOL
Manisa Bölge Müdürü

Tel:236 211 49 94-95-96
E-Mail: mehmetakyol@die.gov.tr
diemanisa@die.gov.tr
Başa dön
ihsangurur
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 23, 2006 10:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

:P :D

En son ihsangurur tarafından Prş Tem 16, 2009 9:20 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
kizilelma10
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Oca 13, 2007 7:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DEDEBAĞLI ARKADAŞLAR,BEN MEHMET KAYA BALIKESİR SINDIRGILIYIM.
DEDEBAĞLI YÜKSEL ARGÜL İSMİNDE ÜNİVERSİTEDE EV ARKADAŞIM VARDI.ÇANAKKALE EĞİTİM YÜKSEK OKULUNDAN.TANIYAN VE BİLEN VARSA BANA YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM.BEN ACIPAYAM. COM DA KİZİLELMA10 ADLI ÜYEYİM.MESAJ ATABİLİRSİNİZ.BEN ŞİMDİ İZMİRİN SELÇUK İLÇESİNDE ÖĞRETMENLİK YAPMAKTAYIM.
MEHMET KAYA
OGRTKYA@EKOLAY.NET :( :( :( :( :( :(
Başa dön
horoz-im
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Hzr 21, 2007 8:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tahir hafızoğlunu tanıyan varmı?
Başa dön
tahirhafizoglu
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 30, 2007 7:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yüksel argül ü ben tanıyorum şu anda akalan kasabasında öğretmenlik yapıyor kendisi akrabamdır
Başa dön
_SaLim
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş May 01, 2008 11:59 am    Mesaj konusu: selam Alıntıyla Cevap Ver

ee kimin okulu 8 yıl dirsek cürüttük
Başa dön
belediye
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Şub 28, 2012 1:53 pm    Mesaj konusu: Re: selam Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar sitede dikkatimi çekti Dedebağı Darıverenin mahallesimide ana sayfada Darıverenin arkasından yazılıyor
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Darıveren-Dedebağı Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız