ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
31320

25
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

44363519

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 03-04-2004

HİT
· Bugün

7482

· Dün

13340

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - AMADALI PEHLİVAN VE DİĞERLERİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

AMADALI PEHLİVAN VE DİĞERLERİ

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Büyüklerimiz
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Cmt Ksm 20, 2004 3:05 pm    Mesaj konusu: AMADALI PEHLİVAN VE DİĞERLERİ Alıntıyla Cevap Ver

Tavas lılar Efelikte
Çal lılar Zeybeklikte
Acıpayamlı larda Pehlivanlıkta nam salmışlardır.

Dodurgalı Amadalı,Dereköylü Bayram ali Satırlarlı Nuri ,Arif ve Mustafa Karahüyüklü Hüseyin Dedesilli Apti Apalı Bayram Ali Yazırlı Recep Karahüyükavşarlı Tosun Ağa,Kara Halil,Molla Halil,Topcu Süleyman,Gençalili Hasan İlçemizin adını duyuran ve yukarıda yazdığım Acıpayam Pehlivanları ile nam salmış sözünü Türkiye ye duyuran kahramlarımız.Bunlardan bir çoğumuzun haberi yok.Sadece Dodurga lıların sahip çıktığı ve geçte olsa heykelini dikerek günümüze taşıdığı Amadalı Pehlivanı biliyoruz.Ben Dodurgalı duyarlı yöneticilerini Amadalı Pehlivan için yaptıklarını kutluyor ayakta alkışlıyorum. Bu pehlivanları Acıpayama hediye eden köylerimiz ve kasabalarımızdaki gençlerimiz.Bu pehlivanları araştırıp bu köşede tanıtalım.Hiç olmazsa onları görmeselerde sevindirerek hatırlamış ve hatırlatmış oluruz.BU GÖREV BİZLERE DÜŞÜYOR.Mutlaka bunlarla ilgili büyüklerimizin hafızalarında bir şeyler kalmıştır.Kalemlerimiz bunları yazsın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
egepil
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Ksm 25, 2004 1:56 pm    Mesaj konusu: pehlivanlar Alıntıyla Cevap Ver

geçmişi hatırlatmışsın.Bunlardan Amadali dışındakilerini duymamıştım.Bayram Şit ve Hasan Güngör ü unutmuşsun.Onlar hakkında bilgilendirebilirmisin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Cum Ksm 26, 2004 7:18 pm    Mesaj konusu: pehlivanlarımız Alıntıyla Cevap Ver

onları unutmadım aslında mustafa abi.Okuyucularımız hatırlar mı acaba diye düşünmüştüm.
Bayram Şit Acıpayamın çıkardığı ilk minder güreşcilerindir.1951 yılında yapılan ilk Akdeniz Oyunlarında altın 1952 yılında Helsinki Olimpiyatlarında altın 1954 yılında tokyoda gümüş madalya alan şampiyonu güreşcimizdir.
Hasan GÜNGÖR 1957 yılında İstanbulda altın,1960yılında Roma Olimpiyatlarında altın,1962 Amerika Toledo kentinde yapılan dünya şampiyonasında altın,1963 yılında 4.Akdeniz oyunlarında altın, 1964 Tokyo olimpiyatlarında gümüş, madalya alan ünlü pehlivanlarımızdır.
Başa dön
aydinakmut
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ksm 30, 2004 7:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba nuri bey Dedesilli Apti Apalı ve Bayram Ali Yazırlı hangi yıllarda gureşmişlerdir acaba bi bilginiz var mı? tesekkurler
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Prş Arl 02, 2004 11:50 am    Mesaj konusu: pehlivanlarmız Alıntıyla Cevap Ver

Bayram Şit ve Hasan Güngör dışındaki adı geçen pehlivanlarımız 1331 tarihinden yani 1915 tarihinden önceki yıllara ait olan Osmanlı Devrinin pehlivanlarıdır.Onlar hakkında geniş bilgileri derlemenin sonucunda ulaşırız.Bunu hep birlikte yapmamız gerekiyor.
Başa dön
abdullah
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Ekm 16, 2005 12:24 pm    Mesaj konusu: güreşçilerimiz Alıntıyla Cevap Ver

merhaba nuri bey artık sitede birbirimizi tanımak kolaylaşmış gibi görüyorum kendimi acıpayamlılar güreşle ün salmışlar doğrudur.yeni güreşçiler çıkmıyor diyoruz.ama araştırmadığımızdan bilgimiz yak siteye yeni haber ekleme bölümüne haber niteliğinde mesaj göndermiştim yalnız eksik gönderdiğimi fark ettim denizli server gazi lisesi ögrencilerinden FERHAT TEKİN acıpayam yumrutaş kasabasından olup okulla birlikte yeni hedefi grekoremende avrupa şampiyonluğu almiş ve dünya şampiyonluğuna hazırlanan yeniyumrutaşlı güreşçiler yetişmektedir daha yaşları küçük olmasına raŞampiyon Güreşçiye Altın...
Eklenme Tarihi : 20 Temmuz 2005 Çarşamba Hit : 270
<< Önceki Heber Sonraki Heber>>
--------------------------------------------------------------------------------

Arnavutluk’un Tiran şehrinde yapılan Avrupa Greko –Romen Güreş Şampiyonasında 42 kiloda birinciliği elde edip Ülkemize Yıldızlarda Avrupa Şampiyonluğu kazandıran Ferhat Tekin Denizli Belediye Başkanı Nihat ZEYBEKCİ tarafından altın takılarak ödüllendirildi.Makama Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Necdet Ayaz, Güreş İl Temsilcisi Alaattin Yavaşlar ile Denizli Belediyespor Kulüp Başkanı Namık Kemal Eraslan ile birlikte gelen Yıldız güreşçi Ferhat Tekin kendisini ödüllendiren Başkan Nihat ZEYBEKCİ’ye daha birçok altın madalyalar kazanma sözü verdi. Denizli’de uzun zamandan beri bir Avrupa şampiyonu çıkaramıyorduk diyen Güreş İl Temsilcisi Alaattin Yavaşlar ; Şimdi bu muradımıza erdik.Artık bir şampiyonumuz var. Benim asıl istediğim Denizli’de bir güreş kulübü bulunsun. Biz ne yapıyoruz güreş yapan yetenekli çocuklarımız okulu bitirir bitirmez ortalıktan kayboluyor. Onlara sahip çıkamıyoruz. Eğer bir Güreş Spor Kulübü kurup istikbal vaad eden çocuklarımızı okulu bitir bitirmez burada toplayabilirsek birçok şampiyonluklar kazanabiliriz. Belediye olarak bize bu konuda yardımcı olursanız seviniriz, dedi Denizli Belediye Başkanı Nihat ZEYBEKCİ konu ile ilgili olarak; Biz bu konuyla ilgili olarak kısa bir süre önce toplantı yaptık. Amacımız Denizlili bütün güreşçileri bir çatı altına toplamak. Belediye olarak çalışmalarımızı şu andan itibaren başlattık. Güreşçilerimize yapacağımız desteği güreşimizin içinde bulunan ve aktif olan kalifiye kişilerle yapacağız. Özellikle yetenekli çocuklarımızı bu çatı altında toplayacağız. Onları geleceğin şampiyonları olarak yetiştirmek istiyoruz. Ben siyasetçiler gibi şöyle böyle yapacağız demiyorum. Gerçekleri söylüyorum. Yerel yönetimler yasası içinde spor’a destek var. Biz o desteği vereceğiz. Kanun ne emrediyorsa onu yapacağız. Ben istiyorum ki Denizli’de Uluslararası güreş şampiyonası yapılsın. Bizim kendi kendimizi yenmemiz hiçbir şeyi ifade etmiyor. Önemli olan Uluslararası şampiyonluklar.” diyerek ülkemize Yıldızlar Kategorisinde şampiyonluk getiren Ferhat Tekin’e son olarak okuluna devam etmesini ve öğrenimini tamamlamasını tavsiye etti.

Eklenme Tarihi : 20 Temmuz 2005 Çarşamba gmen degerlendireceginizi umarım selamlar
Başa dön
RamazanAdiguzel
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE

MesajTarih: Cmt Ksm 26, 2005 4:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nuri hocam sitede yeni bir şampiyon güreşcinin resmini görüm.Murat GÜNGÖR.Bu şampiyon güreşcimiz hakkında bilgi alabilirmiyiz.
tyfnmeyi
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2005 11:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eğer mümkünse Çameliden yetişen güreşcileride bulma imkanınız varmı ?
yağlı güreşte Cumaalanından Hasan ve Hüseyin Şahin kardeşlerde ün salmışlardır. Hatta daha fazla yağlı güreşçimiz var ama şu an aklıma gelmiyor. İyi günler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
cagdasemlak
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Oca 09, 2006 11:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu sayfayı düzenleyenlere destek olalım.
Başa dön
mehmetkarabeke
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 16, 2006 11:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selçukta ilk kez yapılan güreşlerde acıpayamdan gelen genç çocukları görmüştüm.Demekk ki mayalarında varmış.Kusura bakmayın Acıpayamlı dostlar hep dışarılarda büyüdüğümüzden memleketimizin değerlerini bilemiyoruz.Bu site sayesinde öğreniyorum.
Başa dön
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 16, 2006 6:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

BU GÜREŞCİLERİMİZ HAKKINDA BİLGİM YOK AMA ATA SPORLARINA DAHA FAZLA DEĞER VERMEK GEREK ONUN BİLİNCİDE OLMAMIZ LAZIM ANCAK KIRKPINARLARLA YETİNİRİZ SAYGILARIMLA..........
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Pts May 21, 2007 9:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yasın TEKİN Acıpayam'lı milli sporcusu
3 Türkiye derecesi
1 Avrupu şampiyonluğu
1 Avrupa 2.liği bulunmaktadır.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Büyüklerimiz Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız