ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32143

23
Bağlı olanları sadece üyeler görebilir
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47748230

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

2023

· Dün

4579

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - EURO 2008
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

EURO 2008

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Spor muhabbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pts May 26, 2008 12:31 pm    Mesaj konusu: EURO 2008 Alıntıyla Cevap Ver

AVRUPA ŞAMPİYONASININ BAŞLAMASINA KISA BİR SÜRE KALDI. MİLLİ TAKIMIMIZ GRUBUNDA ÇEK CUMHURİYETİ, PORTEKİZ, İSVİÇRE GİBİ ZORLU RAKİPLERLE MÜCADELE EDECEK.GEÇTİĞMİZ 6 YILI BOŞ GEÇTİK. ARTK FATİH TERİMİN BU TURNUVAYI DA BOŞ GEÇME GİBİ Bİ ŞANSI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. MİLLİ TAKIMIMIZ SİZCE GRUPTAN ÇIKAR MI??? YORUMLARINIZI DA YAZABİLİRSİNİZ.
BAŞARILAR MİLLİ TAKIM...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pts May 26, 2008 12:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MAÇLARIN HİÇBİRİNDE HATAYA TAHAMMÜLÜMÜZ OLMUYACAK. Bİ GALİBİYET Bİ BERABERLİK BİZE YETER GİBİ, AMA YİNE DE EN İYİSİNİ YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM....
Başa dön
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş May 28, 2008 6:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

---MİLLİ TAKIMIMIZLA İLGİLİ HABERLER---
EN FAZLA MİLLİ OLAN OYUNCULARIMIZ
Rüştü Reçber:116

Hakan Şükür:112

Bülent Korkmaz:102

Tugay Kerimoğlu:94

Alpay Özalan:90

Ogün Temizkanoğlu:76

Abdullah Ercan:71

Oğuz Çetin:70

Fatih Akyel:64

Arif Erdem:60
Başa dön
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 07, 2008 9:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

EURO 2008 HEYECANI BUGÜN TÜRKİYE-PORTEKİZ KARŞILAŞMASI İLE BAŞLIYOR. TÜM OTORİTELERİN PORTEKİZİ FAVORİ GÖSTERDİĞİ MAÇTAN MİLLİ TAKIMIMIZ İNŞALLAH PUAN VEYA PUANLAR ÇIKARACAK. BU MAÇI KAZANMAMIZ ÇOK ÖNEMLİ.
GRUPTAKİ DİĞER MAÇLARIMIZ İSE
TÜRKİYE-İSVİÇRE
TÜRKİYE-ÇEK CUMHURİYETİ
HAYDİ AY-YILDIZLILAR KALPLERİMİZ SİZLERLE...
Başa dön
ottoman20
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 07, 2008 10:33 am    Mesaj konusu: gruptan çıkmak Alıntıyla Cevap Ver

Gruptan çıkmamız oldukça zor. katılabilmek için ne kadar zorlandığımızı hatırlar ve grubumuzdaki takımlara da bakarsak zor ihtimal. ama heyacanlanacağımız kesin. Milli takımımıza başarılar dilerim.
Not: uydudan maçı izleyeceklere kötü haber maçlar şifreli olabilir. Normal antenle Atv den izlemek mümkün.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
huzun20
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 07, 2008 1:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

haydi turkiye bu gun ilk macimizi oynayacagiz kalbimiz orda millilerimizle olucak ama daha ilk macta cok zorlu bir takimla karsilasiyoruz kolay olmayacak bu tum milletimiz icin onemli ama bizim gibi gurbette yasayanlar icin dahada onem kazaniyor basarilar diliyorum fatih terim ve takimimiza.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
adnan_20
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 07, 2008 5:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bütün kalpler milli takım için atacak. yenmek yenilmek sporun ruhunda olan birşey. yabanellerde bile türk bayrağının dalgalanması engüzeli olan
Başa dön
manisalı
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 07, 2008 6:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TÜRKİYE BU GURUPTAN ALLAHIN İZNİYLE ÇIKAR VE KOÇLAR GİBİ FİNAL OYNAR. TABİİ KALBİMİZ ÖYLE İSTİYOR. HAYDİ TÜRKİYE HAYDİ ASLANLAR YÜZÜMÜZÜ KARA ÇIKARMAYIN. ŞÖYLE HER MAÇTAN SONRA BAYRAKLARI KAPIP SOKAKLARA DÖKÜLELİM.
Başa dön
BabadagliSelcuk
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 12:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tam bir fiyasko,Milletce Fatih Terimin gazabina ugradik !
Hiç bu kadar kötü oynanmamisti ?
Yanlis futbolcular yanlis yerde oynatildi,Yildiray'i Halil'i Arda'yi aramadinizmi yokluklari nasilda belli oldu.
Bir Milli maci özel tv lere satiyorlarya kahroluyorum,Trt 1 den yayinlansa olmazmi ?
Maci bile çok görüyorlar bize (yaziklar olsun)
Maci Alman kanali ZDF den seyrettik
Saygilarimla Selçuk.
Başa dön
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 7:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

babadağlıselçuk kardeşimize katılmamak elde değil. fatih terim defansı riske atamadı ve kadro dışı bıraktığı 2 oyuncu hücüm oynayan oyuncuları oldu. defansı düşündü ama forvetler olmazsa defans düşünülemez. forvete atılan bütün toplar duvara çarpmış gibi geri dönüp bize atak oldu. ileride top tutacak adam olmadıktan sonra hiç bişey olmaz. fatih terimin, ümit karan, necati ateş gibi forvetleri kadroya almamasına hala anlam veremiyorum. semih şentürk kaliteli bir forvet ama necati mi semih mi derseniz necati derim. çünkü semih daha 90 dakikayı kaldıracak bir oyuncu değil. semihin attığı gollere dikkat ederseniz ceza sahası içinden olan gollerdir yani son vuruşları iyi. bu özellikler necatide de var artı necatinin top sürme,adam geçme gibi yetenekleri de var.dünkü maçta olsa ayağında çok top tutardı takımı hücüma kaldırırdı. arda'yı yedek bırakmasını da anlayamadım. işimiz çok zorlaştı ama umarım zoru başarıp gruptan çıkarız...
Başa dön
mumus
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 11:57 am    Mesaj konusu: imparotor fatih???? Alıntıyla Cevap Ver

imporotolar ne yapar bol bol yerler icerler yikarlar atarlar tutarlar imparotara
soru sorulmaz ona cevab verilmez o isterse miletine hem yakar hem yikar
o milette yandim anam turkusunu soyler avunur devlete yaziklar olsun
maclari devlet t v yayinlamaya paralari yoksa yaziklar olsun o devlete
Başa dön
antikpatik
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 2:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Maç eğer evliyalar, yatırlar, türbeler şehri Cenevre'de oynanmasaydı 12.adamımız direklerin etkisinden çıkıp tarihi bir farka gidebilecek maçtı çok kötüydük vesselam.Kadro seçimi,oynayan oyuncular falan herşeyi ile çok kötü.

Ancak gidip Ronaldo'yu,Nani'yi ya da Fabregas'ı,David Villa'yı falan Türk vatandaşı yapıp bizim takımda oynatamıyacağımıza göre esip gürlemekten çok destek olmak en mantıklısı.Bizim ilk 11'e ve yedeklere bakıyorum, "işte bu be, bizi kurtarırsa bu adam
kurtarır" diyebileceğim veya oyuna girerken heyecanlandıran bir adet oyuncu yok. (belki Arda olabilirdi)
Ama top ne zaman Cristiano Ronaldo'ya gelse en amiyane tabiriyle "aha şimdi sıçtık" dedik durduk. Öyle de oldu nitekim.

Ama aslolan birşey var ki o da şu dün kü maç yorumlarından en akıllı başlı olanı Uğur Meleke'nin yorumu : "5 sene önce ümit milli takımla Hamit Altıntop,Tuncay Şanlı,Volkan Demirel gibi oyuncularla Ronaldo'lu,Quaresma'lı Portekiz'i hem orda hem burda
yenerken bugun bu kadar kolay yeniliyorsak insanlar bunun nedenini anlamaya çalışsınlar"

altına imzamı atıyorum...
Başa dön
huzun20
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 3:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cok uzgunum boyle olmamaliydi bide mactan sonra portekizler korna cala cala tur attilar burda bizim mahalleden gectiler mahsus turk cok ya biliyorlar hirsimdan olucektim kulaklarimi kapadim ama yarin iste mecburen cekicez laflari insallah bidaki macta diyelim umidimizi yitirmeyelim.
Başa dön
manisalı
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 09, 2008 2:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abi allahın izniyle carşamba günü isvicre yi yenecez...........

ama karo degişecek
kalede ..vokan

defas..sabri ..servet..emre aşık..hakan balta

ortasaha..arda..emre..aurelo..kazım

forvette..nihat..gökdeniz

olma ihtimali yüksek

yani 4.....4 ...2....sistemi ile oynayacaklar

bize bumactan beraberlik yeter...cünkü portekiz cek cumhuriyetini yener

ve herşey son maclara kalır sonmacta biz cekleri yeneriz....4 puanla gruptan cıkarız..2002 dünya kupasında oldugu gibi.........

büyük ihtimalle yarı final oynarız....o yüzden derim ki umutsuz luğa kapılmayalım..ve dua larımızı eksik etmeyelim...inanalım yeterki...

...............

En son manisalı tarafından Çrş Hzr 11, 2008 7:42 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Hzr 11, 2008 3:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bugün final niteliğinde bir karşılaşmya çıkıyoruz. bazı şeyler futboldan daha önemli. isviçre ile yaptığımız olaylı karşılaşma hala akıllarda. o karşılaşmanın ilk raundu olan isviçredeki maçta Milli Marşımızı söylerken yapılan ahlaksızlığı unutamadık.biz olay çkardık diye kaç maç dışarda ve seyircisiz oynadık. ama uefa onların yaptıklarını es geçtiler ki uefanın üzerinde durduğu bi konu bu. ama işin içinde Türkiye oldu mu bazı konular es geçiliyor. Bugün umarım öyle birşeyle karşı karşıya kalmayız ve HAKEM iyi bir maç yönetir. bugün isviçreden çok hakemden şüpheleniyorum, inş haksız çıkarım hakem 4 4 lük bi maç yönetir. Milli takımımıza gelince bugün herkes elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda. 6 yıldır hiçbir sportif başarımız yoq bunu 8 yıla çkarmazlar umarm ve bu karşılaşmayı alıp işlerini son maça bırakırlar ki daha yolun başındayız şimdiden bu konuya değinmek istemezdim ama artık kazanma vakti geldi. HAYDİ AY YILDIZLILAR...
Başa dön
ahmet76
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Hzr 12, 2008 8:53 am    Mesaj konusu: basarmak Alıntıyla Cevap Ver

insallah aksamki futbolumuzu pazar aksamda yapar finallere cikaruzzzzzzzzzzzzzzzzz
Başa dön
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Hzr 12, 2008 10:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dün akşam 2,yarıdaki futbolla umutlarımız yeşerdi diyebiliriz. ama ilk yarıdaki sağanak devam etseydi 2, yarıda bu oyunu oynayabilir miydik bilinmez.. dün maçta en dikkati çeken olay isviçrede oynayan Türk oyunculardı. gerçekten hepsi çok kaliteli top oynadılar. gökhan inler bu sezon italyadaki en iyi transfer seçildi ve kendi kanıtladı zaten.ve açıklamasında "ümit milli takıma 2 kere çağrıldım sonra beni unuttular" diyor ve oynayabileceği bir milli takımı seçtiğini belirtti ve bana göre haklı da. eren derdiyok ise güçlü fiziği ve tekniğiyle kalitesini ortaya koydu. o da açıklamasında "Türk milli takımında oynayamayacağım için burayı seçtim" diyor bana göre o da haklı. çünkü eren eğer isviçreyi seçmese fatih terimin onu göreceğini hiç sanmıyorm. fatih terim kafasında belirlediği bazı oyuncular var gözü onlardan başkasını görmüyor. nihat tan bi türlü vazgeçemiyor. nihat başarılı bi sezon geçirdi ama bi onu kdar başarlı sezon geçiren ümit karan necati ateş de bence milli takımı hakediyordu. dün akşam nihat ı her pozisyonda itiraz ederken ve formasını gösterirken gördük ve yeterli performansı sağlayamadı. vazgeçemediği oyunculardan biri de emre belezoğlu. emre bu sezon doğru düzgün maçlara çıkmadı ve antremanlarla milli takıma girdi. dün akşam gördük ki emre siz de oynanıyormuş. çek cumhuriyeti maçında galibiyet bizi son 8e taşıyor. beraberlik halinde ise maç direk penaltılara gidiyor. çek cumhuriyeti karşısında 2 yarıdada güzel bi oyun bekliyoruz. dün akşamki gibi bi yarıyla yetinmiyelim.. :) :)
Başa dön
egeli65
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 15, 2008 11:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

türk mililerimize kutlarim allah yar ve yardimcimiz olsun yanliz büyük konusuyoruz cokta atiyoruz nedense ben mac seyrettigimde hep oyuncularimiza allah yardimciniz olsun diye dua ederken cogumuzda seyrederken futbolcularin ya anasi kaliyor nede babasi karisi coolugu cocugu yendigmizdede aslanlar diye bagiriyoruz bence öyle küfürler delikanliliga efendilige yakismaz seyrederken efendi gibi seyretsek cok iyi oluir diye düsünüyorum saygilarima

ama yinede yüce mavlam mililerimize ve biz türk halkinina yüzünü güldürür insallah allah yolumuza acik etsin düsmanlarin yüzüne güldürmesin hayirlisiyla insaallah
Başa dön
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Hzr 15, 2008 12:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bugün kader maçına çıkıyoruz diyebilirim. 2 takımında maçta ilk hedefi gol atmak deil gol yememek olacak. fatih terim de bunu düşünerek çift ön libero yani aulerio ve m. topalla çıkıyor. çünkü beraberlik durumunda maç direk penaltılara gidecek. çekli oyuncuların hiçbiri maçın penaltılara gitmesini istemiyor. bu düşüncelerinde kalecilerinin penaltılarda kötü olması mı, yoqsa bizm kalecinin penaltılarda ii olmasını düşünerek mi böle bşi istiyolar bilinmez :lol: özellikle yan toplarda dikkat etmeliyiz çünkü hava topuna sahip bir takım. forvette ise semih ve nihat 2lisi görev alacak. nihat artık la ligadaki nihatı göstermeye başlasa iyi olur.herkes üzerine düşüni yapacaktır. BAŞARILAR AYYILDIZLILAR Kalbimiz sizlerle...
Başa dön
hasretim_inci
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 16, 2008 10:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başa dön
ottoman20
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 16, 2008 10:26 am    Mesaj konusu: Hamdolsun Alıntıyla Cevap Ver

Şükretmek lazım ki zoru başardık. Bu kadar olumsuzluklar içinde güzel bir sevinç yaşadık. Şükürden sonra emeği geçenleri de tebrik ediyorum..
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 16, 2008 11:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hayatımızda böle bi maç daha izler miyiz bilinmez ama büyük bir iş başardığımız kesin. isviçre maçında korktuğum hakem olayı dün başımıza geldi ve hakem maçın ilk dakikalarından itibaren yanlış kararlarla oyuna etki etti. oyuncu değişikliğini es geçmesi yediğimiz gol olarak geri döndü. ama boşuna dememişler inanmak başarmanın yarısıdır diye. inandık ve son 8 takım arasına girmeyi başardık. hırvatistan karşısına çook daha iyi hazırlanmalıyız. büyük bir devlet olduğumuzu hatırlatan bir olay olmuştur umarım. Dünyanın bizden korktuğu kadar bizde kendimize güvenelim...
Başa dön
huseyintutgun
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cum Hzr 20, 2008 7:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

büyük gün geldi.=) 2 takımda birbiri için kapalı kutu gibi. onlar da hala bizi çözemediler ama biz onların orta sahalarının dinamo olduunu biliyoruz.
bugün bizde bazı gazete yazarlarının GAZİ ünvanı verilsin denilen servet çetin bugün takımdaki yerini alamıyacak. umarım bugün defansta bi sıkıntı çekmeyiz! orta saha forvet hakkında bişi sölemeye gerek yoq yavaş yavaş açılıolar artk=) kalemizde ise rüştü görec yapacak. volkanın son maçta yediği krmızı kartın hiçbir mantığı yoq. volkan bunu bu sezon lincoln e de yapmış ve takımını şampiyonluk yolunda yalnız bırakmıştı. bir futbolcu yaşadığı olaylardan ders çıkaramazsa ileriye yönelik bir adım atmamıştır. . volkan turnuvanın başarılı kalecilerinden biriyken birçok menajerin de izlediği bir oyuncuydu. ama volkan o hareketinin ardından herkesin gözünden düştü diyebilirm. adete kariyeriyle de oynadı yane.HATIRLIYALIM ki bu turnuvalar büyük bir vitrindir. 2002 dünya kupasın da rüştü çok iyi bir performans göstermiş ve hemen dünya devi barcelona ya transfer olmuştur. volkan büyük bir yanlış yaptı dua edelim top oyundayken yapmadı faulu ve penaltı olmadı. uefa nın 2 maç vermesi belki doğru ama alman futbolcu da aynısını yaptı ona direk bir maç verdiler. bize niye 2 maç verdiler .... 70 MİLYON SİZİNLE HAYDİ AY YILDIZLILAR BAŞARILARR
Başa dön
huzun20
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cum Hzr 20, 2008 9:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

su anda denizlide olmak isterdim burda turkler korna calarak tur atiyorlar harika bi goruntu bayraklari heryerde cok sevincliyim bu mutlulugu yasatan millilerimizden allah razi olsun bayragimizi bu gurbette dalgalandirdilar ya sonsuz tesekkurler.
Başa dön
ottoman20
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Cum Hzr 20, 2008 10:26 pm    Mesaj konusu: Allah'a şükür Alıntıyla Cevap Ver

Yarı finale çıktık Allah'a çok şükür. Oynayacak sporcumuz kalmadı ama İnşaallah Almanlarıda yener finale çıkarız.
yerli
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Hzr 21, 2008 11:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet yarı finale çıktık, mutluyuz gururluyuz ama takımımızın başarısını kultlamayı ne derece biliyoruz??.. Dün akşam acıpıyam sokaklarında inanılmaz bir coşku vardı. bütün halk genci yaşlısı herkes bayraklarını kaptığı gibi yollara döküldü. ama iş bir süre sonra başka yere çekildi. ben sadece birşeyi öğrenmek istiyorum. türkiyenin en mutlu sayılabileceği gününde terör örgütü aleyhine slogan atınca ne geçti elinize? bu mutlu günü niye kirlettiniz??
Başa dön
manisalı
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 23, 2008 5:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

EVVEET YARI FİNALDEYİZ ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR. BEKLE BİZİ ALMANYA SIRA SANA GELDİ İNŞALLAH SİZİDE YENİP FİNAL OYNARIZ ALLAHIN İZNİYLE.
Başa dön
manisalı
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Hzr 25, 2008 9:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MAALESEF BURAYA KADARMIŞ YİNEDE MİLLİLERİMİZİ YÜREKTEN KUTLUYORUM BİZLERE ÇOK GÜZEL ANLAR YAŞATTIKLARI İÇİN.
Başa dön
antikpatik
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Prş Hzr 26, 2008 11:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir turnuva daha bitti.Katıldığımız son 3 turnuvada (2000 Avrupa Şamp.,2002 Dünya Kupası,2008 Avrupa Şamp.) iki yarı final bir de çeyrek final oynamış bir takımımız var.HAni şu an da maç kritiği yapmak işte halem böyleydi,ah sakatlar,kartlar olmasaydı demenin anlamı da yok.

Tek gerçek Türk milletine doyumsuz anlar yaşattıkları ve milletin gönlünde taht kurmalarıydı.Bir laf vardı hani "Türk gibi başla bilmem ne gibi bitir" diye.İşte bu lafıda tarihe gömdü takımımız.Hatta öyle ki dün maç 3-2 olduktan sonra Alman taraftarların "durun lan daha 3 dakika var" gibilerinden bakışlarını görmek yenilgiden,kaybetmekten ve elenmekten daha önemliydi bence.Türk milli takımının dünyaya kanıtladığı birşey daha..O da "ruh". 2004'te Yunaistan sadece defans yaparak, attığı golün üstüne yatarak şampiyon olmuştu.İtalya Almanya 2006 Dünya Kupasında aynı şekilde şampiyon oldu.Bizim kanıtladığımız ise futbolün zevk veren yanının sadece sistematik,taktik değil;ruh,ter,inanç ve hücum futboluydu.Dünyaya bunu hatırlattık.Zira son dünya şampiyonu İtalya elenmiş,son Avrupa şampiyonu Yunanistan gruplardan 0 çekerek evine dönmüştü.VE bugün Almanya'yı elimizden kaçırdığımıza yanıyoruz.Eskiden "yenildik ama ezilmedik" denirdi.Şimdi "ezdik ama yenildik" deniyoruz.Kime karşı Almanya'ya bir futbol ekolüne,9 eksik bir takımla.Kolay iş değil.
Arsene Wenger'in ,ki benim gözümde dünyanın en iyi 2 teknik direktöründen ve izlediği maçı en iyi özümseyen insanlardan biridir şu dünyada, onun takımımız hakkında söyledikleri yeter de artar bile.

Sonuç: Helal olsun takımımıza,teknik heyetimize.Dualarını eksik etmeyen anavatandaki ya da dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarımıza,Türk olmayan ama bizi destekleyenlere de..İsviçre ve Avusturya da takımımızı destekleriyle yalnız bıramayan gurbetçilerimize de...Herkesin başı dik ve gururlu...
Başa dön
ihsangurur
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Hzr 30, 2008 6:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Spor muhabbet Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız