ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32136

59
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47732173

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

3543

· Dün

8000

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - Eski Denizli Valisi Recep YAZICIOĞLU'nu Saygıyla Anıyoruz
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

Eski Denizli Valisi Recep YAZICIOĞLU'nu Saygıyla Anıyoruz

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Duyuru Kutlama Taziye
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kaptan61
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 08, 2007 9:56 am    Mesaj konusu: Eski Denizli Valisi Recep YAZICIOĞLU'nu Saygıyla Anıyoruz Alıntıyla Cevap Ver

Recep Yazıcıoğlu (1948 - 2003)

2 Haziran 1948'de Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğan Recep Yazıcıoğlu, yüksek öğrenimini Ankara Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. 1975 yılında askerliğini Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda asteğmen olarak yaptıktan sonra, 1968 yılında, Aydın Maiyet Memuru olarak göreve başladı. 1971 - 1984 yılları arasında sırasıyla Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacık, Kırıkhan, Alaca, Akçakoca kaymakamlıkları görevinde bulundu. 1971 - 1984 yılları arasında, sırasıyla Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacık, Kırıkhan, Alaca, Akçakoca ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulundu.

1984 yılında Tokat Valiliği'ne atandı. Daha sonra, 14 Ağustos 1989'da Aydın Valisi olarak göreve başladı. 19 Ağustos 1991 tarihinde Erzincan Valiliği'ne atandı ve bu görevinden sonra, 26 Eylül 1999'da da Merkez Valiliği'ne getirildi. Evli, üç çocuk ve bir torun sahibi olan Recep Yazıcıoğlu, zaman zaman yaptığı sistem eleştirileriyle ve aykırı görüşleriyle dikkat çekti. Son olarak Denizli Valiliği görevinde bulunan Yazıcıoğlu, 2 Eylül 2003'de Eskişehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Belediyesi yakınlarında trafik kazası geçirdi. Ankara İbn Sina Hastanesi'ne yatırılan Yazıcıoğlu, kazadan iki gün sonra bitkisel hayata girdi.

Türk halkının yakından tanıdığı ve çok sevdiği Vali Recep Yazıcıoğlu, 8 Eylül 2003'de Ankara İbn Sina hastanesi'nde vefat etti. Cenazesi bir gün sonra, Söke ilçesinde defnedildi.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
kaptan61
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 08, 2007 9:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Köprübaşı'lı bizim Göneşera diye bildiğimiz ilçeden yetişen Merhum Recep Yazıcıoğlu'nu Erzincan Valiliği döneminde tanımıştım. O zamanlar küçüktüm, ama yaptıkları, görsel basından izlediklerim beni etkilemişti. İnanın ozaman Trabzon Valisi kimdir diye haberim yoktu. AMa Erzinczn'In valisinden haberim olmuştu. Beni etkileyen, onu tanımamı yada en basitiyle adını hafızamda tutmama bişe neden olmuştu. Yani Merhum vali Yazıcıoğlu sıradışı, atik, çalışkan ve halkın içinden yetişen, halkı hor görmeyen bir valiydi.

Bir zamanlar, seneyi tam hatırlamıyorum, yine valinin adını duyduğum zamanlardı. Dedim yoldan gecen arablara bir bakayım. Yanılmıyorsam Erzincan'ın plakası 23 dü, Erzincan plakalı bir arazi jipi gecti Trabzon istikametine, gecerken dedim kesin valinin aracıdır. AKşam haberlerde izlediğimde valinin olduğunu öğrendim. Vali Göneşeraya ziyarete gitmiş ana baba topraklarını.

Hepimiz onu az çok tanıyoruz, hiç tanımasakta adını duymuşuzdur. Tokat vilisiyken aldığı ödülleri, tebrikleri okudunuz mu hiç? Cumhuriyet tarihinde yapılamayanları gerçekleştirmiş, yapmış. Erzincan valiliğinde yine aynısı. Denizli valiliğinde yine aynısı.

Merhum valimiz Merhum Recep YAZICIOĞLU'nu rahmet şükran ve dua ile anıyorum. Ülkemizdeki 81 il valisinin Yazıcıoğlu'nu örnek almasını tavsiye ediyorum.

Saygılarımla...
Başa dön
Girenizdernek
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 08, 2007 10:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

YÜCE YARADAN ALLAHIN SONSUZ KUTRETİ VE HİKMETİ RECEB YAZICIOĞLUNLA OLSUN MEKANI CENNET DİLEGİMDİR YARADNDAN ZATEN ONUN GİBİ TÜRKİYEMİZDE ÖRNEK ÇOK DEGİL ON KADAR CEFAKAR FEDAKAR OLSA BU ÜLKENİN BİLEGİNİ BÜKECEK ÜLKE GÖREMİYORUM EVET KAPTAN SENİDE TEPRİK EDİYORUM ANIMSATTIGIN İÇİN SONSUZ SELAM VE SEVGİLER SİZLE OLSUN
Başa dön
SONAY
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 08, 2007 10:31 am    Mesaj konusu: Recep Yazıcıoğlu Alıntıyla Cevap Ver

Denizli'ye geldiğini duyunca çok sevinmiştim, Denizli için büyük bir fırsattı Recep Yazıcıoğlu fakat, azrail çabuk engel oldu.
Allah rahmet eylesin.
Hala kalbimizde yaşıyor.
İyi insanlar ve yapılan iyilikler hiçbir zaman unutulmaz...
Başa dön
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cmt Eyl 08, 2007 10:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

halkın valisi değerli insan Recep Yazıcıoğluna Allah'tan rahmet diliyorum. Büyük insandı. Denizli'de görev yaptığı kısa sürede birçok değişikliğe imza atmıştı.Şu an da Denizli'de ismi Eğenin en büyük park ve kültür merkezi olan Vali Recep yazıcığlu park ve kültür merkezinde yaşıyor. Bu büyük parkın yapılmasında önayak olmuştu ve geçtiğimiz yıl başbakanımız açılışını yapmıştı.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 08, 2007 11:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bazı değerler vardır erken kaybedilen.İşte onlardan biriydi O güzel insan.İlçemde onun ismi bir parka verilerek ölümsüzleşmiş.

Acıpayam Belediyesine ve bu kararı veren başta Belediye başkanımız ,çalışma arkadaşlar ve Acıpayam halkına teşekkür ediyorum.

O hep yüreklerde yaşayacak.
Türkiye onu çok sevdi o Türkiyeyi.

Başa dön
MERVE__
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 08, 2007 3:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın Yazıcıoğlu yeri doldurulamayacak ender insanlardandı. mekanı cennet olsun inşallah.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Duyuru Kutlama Taziye Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız