ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32146

18
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47771478

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

6521

· Dün

10352

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - gümüş köyü
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

gümüş köyü

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Dodurgalar-Yazır
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hzeycan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 31, 2005 5:10 pm    Mesaj konusu: gümüş köyü Alıntıyla Cevap Ver

selam gümüşlüler[/b]
hzeycan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Ağu 31, 2005 5:11 pm    Mesaj konusu: slm Alıntıyla Cevap Ver

bütün gümüşlüler yakında gumskoy.com sitesi yayına girecektir.
Recep
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Eyl 01, 2005 11:00 am    Mesaj konusu: Selam Huseyin Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Huseyin ben Recep Hollanda dan butun Gumuslulere Selamlar Saygilar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
ibrahimZiylan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Eyl 04, 2005 1:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

belcikadan butun gumus koylulere kucak dolusu selamlar ibrahim z
Başa dön
FatosZ
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Eyl 18, 2005 8:02 pm    Mesaj konusu: slm Alıntıyla Cevap Ver

bütün gümüslülere slm.
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Pzr Eyl 18, 2005 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu güzel ak sayfalara köyünüzle ilgili varsa anılarımızdan veya köy hakkında bir şeyler yazsak derim.Hepinize selam ve saygılar

En son Nuri Gökgöz tarafından Sal Ksm 01, 2005 2:23 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
hzeycan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 24, 2005 9:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ey benim canıgönülden kursağımın incisi,gözümün zencisi, gıymatlım, çılbağım, bağrıyanığım, yetimim, elimin asası, gönlümün tasası, evlerin yakışığı, gızların aşığı, çorbamın kaşığı, bidanem yavrım benim. nasılsın bakem,eyi misin len? eyi olman için dağları taşları, kurtları kuşları, herşeyi yaratanıma dua edip oturuyom gari. sen de benden, gözü yolda ,bağrı yufka ninenden sorarsan,şükürler ırabbıma eyiyim. sen yavrımdan başka heç bi tasam yok, anlat, köyün içinde ne kadar havadisler varsa hepiciğini yazın deyon. bizim köyün çobanı mustafaali aben var ya, malları güdüvemeyo gari. zebebi de, geçenlerde iraz kızın kına gecesinde karılar toplandık, çengiler, çalgılar başladılar ünleşmeye, tüm garılar oynadılar gari. tam mustafali abeyinin garısı ayşe'ye gelmişti sıra, oyneycem diye kalkıvediydi, çengiler, çalgılar da susuvemedi mi len, karıcağız ortalıkta sinek gibi kalıkaldı. sona ağlaya ağlaya eve gelmiş gari, ''biz çoban karısı olduysak, insan değil miyiz'' diye. mustafali abeyin de 'gız karı ne ağlıyon''demiş, o da anlatıvemiş. bi
yol baktık ertesi gün, mustafali abeyin malları güdüvemeyecen gari demiş. e köyün böyükleri hep mustafali abeyinin ayağına geldiler. ee ne etcen yavrım, şimdiye kadar hep mustafali abeyin onların ayağına giderdi, işler değişti gari ,accık da onlar gelivesin. len bizin oğlan, şu işi nasıl tamir edem, ne etçeksek edem diye .o da on parça çengiyi, çalgıyı şeherden getireceksiniz, sabehten akşama kadar bizim için çalıp, bizim için çığırecekler demiş. mustafali abenin lafını geri mi koycekler ya, aldılar geldiler gari çengiyi, çalgıyı on parça. yeniden bi düğün kurdular. hani öyle derler karı kısmına gökte düğün var desen merdiven dayayıp da çıkmaya kalkarmış ya, karılar hepiciğimiz toplandık. senin ayşe gelin bi oyun döktürüvedi, kahpanalı, dizleri de yorulmadı gavurun. akşamüstü koyunları moyunları gütmüş, mustafali abeyin eve gelmiş, bakmış anahtar yok cebinde. e karı nerede? düğün yerinde. anahtar nerede? karıda varmış. habire oynayıp duru
daha ayşe... '' gız ayşe yörü gari karı, eve gidem, şu evin anahtarını ver, yörü gari, oynadığın yeter diyom!'' eee ayşe'nin içinde kaldı, kursağında kaldı yavrım oynaması, bırakcak mı ya. ''kız ayşe yörü gari, eve gidem, yeter oynadığıun diyom!'' ayşe de evin anahtarını beline bağlamış ipinen, hem oyneyomuş hem de ''çöz de al mustafa alim çöz de al ''diyomuş gavır.
hzeycan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 24, 2005 9:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

amanın yavrım, ben öyle duyuyom, o kocuman memleketlerde cicili bicili, boyalı moyalı, şıngırdak fıngırdak, kirpikleri takma ,saçları sokma, onlan bunlan düşüp kalkma, gözleri elde, etekleri belde, artanı da yerde, sıska mıska, şıbıldak gibi bazı, çirkin mirkin hanımlar, gızlar oluveriyomuş... amanın onlara tutuluveren
de, yanıveren de deme yavrım. alceen gızın soyu sopu belli, saçı sırma telli, eline el değmemiş, kötü süt emmemiş, sevisi derinde, eti budu yerinde olmalı. dizine otuttuvedin mi kucağın dolmalı, domuz hem evlenince pazara kadar değil, mezara kadar varmalı. eee hanım dediğini alaya kattın mı, koluna
taktın mı yakışmalı, duvara attın mı yapışmalı. bu sözlerimi eyi dinle bakem, bi kulağından sok da öte kulağını tıka, çıkıvemesin len. senin nazlı eminen ne güne duruyo?

geçenlerde ekmek ediyodum. açcık hamurum kaldıydı. emine gelivedi. ''koley gelsin ninem'' diye artanını da o edivedi sağolsun. maşallah bi olmuş hopur hopur. dilim dağı taşı gırkbin kere maşallah... amanin artanı da o edivedikten sonra iki süpürgü çalıvedi avluya, malların altlarını kürüyüvedi. ben de ah benim ak topanım, gövercinim, kalem kaşlım, nazlı gülüm, mor zümbülüm, al bürgülüm, bol görgülüm, naha allah seni allı başlı gelinler edivesin, muradına er, gonca güller der, naha evlerine sarı sarı buğdeyler yağıvesin deye birçok dualar edivedim. giderken de senin hesabiyetine şööle ''e gelinim olmecen mi
len?... sarmeştim de iki yaneceğinden şappudu şuppudu öpüvediydim. amanin misler gibi kokuyo len. ee öpmek falan deyince o gül yüzün gülüyo de mi? seni gavurun piçi seni! emi güzel yavrım, yokluğun köz oluyo yüreğimde.

dün ağşamüstü kırmızı fistanımı geydim de şööle cami duvarına doğru yukarı çıkıyodum. elimi ardıma kodum. bizim zartlak osman pencereyi açmış , ben de şööle oturdum. bir de iradyoyu sonuna kadar açtıttırmış da havaları dinliyon deyyodum. beni görüvedi, 'nineee!' dedi. ''eeey!'' dedim. ''gel de bi açcık
oynayıvee'' dedi. ''beni mi deyyon a oğlum'' dedim. ''heee'' dedi. ''uleeenn ''dedim, ''benden geçti gari a yavrım, sen o garını, gıygıdı ibram'ın gızını bi cıscıbıldak soy, köyün delikanlılarını ünle, onların garşısında böyle şakkudu şukkudu bi oynatıve!'' iyi dememiş miyim len? sen olmayınca yokluğun köz oluyo yüreciğimde. gel gari yavrım. yollara bakıttırma, gözümüzden yaş akıttırma. gel gari yavrım, gel gari! he heey...
usen
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Eyl 24, 2005 10:17 am    Mesaj konusu: Gümüs Köyü Alıntıyla Cevap Ver

Gümüs köyüne selamlar.
Acipayam.com sitesi kurucularina 1 sorum olacakti.Diger köylere ait bölümler varken Gümüs köyüne ait bir yer neden yok?

slmlar.
Başa dön
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU

MesajTarih: Cmt Eyl 24, 2005 11:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba
sitemizin içeriği tamamen üyelerimizin katkılarıyla şekillenmektedir.Yani gümüşlü bir hemşerimiz köyüyle ilgili bilgiler gönderirse onu mutlaka yayınlarız..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Guzel_kiz
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ksm 01, 2005 12:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bütün Gümüş köyülerine selam ben Zeynep Ardag Hollanda'dan.Köyümü çokkkk özledim :( ben yaaaaaaa
Başa dön
Guzel_kiz
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ksm 01, 2005 12:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KÖYÜMMMMM SENİ ÇOKKKKKK SEVİYORUMMMMMMMMMMMMMMMM :D
Başa dön
RSY
SİTE EDİTÖRÜ
SİTE EDİTÖRÜ

MesajTarih: Çrş Ksm 02, 2005 10:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

herkese selamlar
yazırlıda değilim gümüşlüde değilim
yazırı ve gümüşü pek görmesemde bende seviyorum :P :P :P

paylaşmak istedim :P :P :P
Başa dön
ormanci20
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Oca 09, 2007 7:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm hüseyin ben almanyadan muhammet zeycan sana yapmak istedigin gümüslüler sitesinde basarilar dilerim
Başa dön
fatmayalcin
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2007 12:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

. :lol:

En son fatmayalcin tarafından Çrş Tem 16, 2008 10:05 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
ziylans
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Oca 15, 2007 6:11 am    Mesaj konusu: yeni dresse bu Alıntıyla Cevap Ver

http://gumusluler.blogspot.com/
Başa dön
SevilayZiylan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Oca 15, 2007 11:40 am    Mesaj konusu: SELAM Alıntıyla Cevap Ver

Gümüsler sayfasi hakikaten cok güzel olmus, ellerine saglik Hasan. Tebrik ederim.

Sevilay ablan
Başa dön
ziylans
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cum Oca 19, 2007 10:23 am    Mesaj konusu: gumus Alıntıyla Cevap Ver

slm hic gumuslu yokmu bu sitede ?
bloguma davat ediyorum.
Başa dön
EfeKaan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Oca 21, 2007 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba Hasan Ziycan

Ben sitene ugradim...basarilarin devamini bekliyorum

saygilarimla Ali Celik

>----Gümüsköylü----<
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
cagdaslar
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2007 7:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hasan Ziylan hazırlamış olduğunuz site güzel olmuş ama festivalden ve köyün fotograflarının yer aldığı bir bölümde yapabilirsin başarılarının devamını dilerim.
Başa dön
hzeycan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2007 10:44 am    Mesaj konusu: www.gumuskoyu.com.tr.tc Alıntıyla Cevap Ver

selam sevgili köylüler yaptınız çalışma çok güzel olmuş ama neticede blog yapıldıgı için web sitesi kadar etkili olamıyo. sizden bir ricam var www.gumuskoyu.com.tr.tc adresinde buluşalım içeriğini siz belirleyin biz sadce oluşturalım sizdenistek ve önerileriniz bekliyorum
ziylans
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Şub 08, 2007 9:52 pm    Mesaj konusu: gumusluler Alıntıyla Cevap Ver

Gumusluler
ben belcikadan hasan ziylan gumus koyun meydanina kamera yerlestirmek istiyorum canli olarak koye gormek icin?
ne dusuniyorsunuz ? cevablarinizi bekliyorum?

Başa dön
fatmayalcin
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Prş Şub 08, 2007 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

guzle bir dusunce hasret gideririz taaaaaaaaa burlardannnn
Başa dön
hzeycan
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Şub 13, 2007 11:14 am    Mesaj konusu: mrb Alıntıyla Cevap Ver

hasan ziylan merhaba düşüncen çok hoşuma gitti sana yardımcı o labilirim b u konuda hemen olacak bişey değil ama olacak bişey bu yayının olmas için bilgisayrın internete sürekli olması lazım bu konuda sana yardımcı olabilirim benimle irtibata geçebilirsin beni sayfada yayın yapabiliriz
bayramlar-20
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Nis 01, 2007 9:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bütün gümüsköylülere gucak dolusu selamlar
Başa dön
fatmayalcin
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Nis 01, 2007 3:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar bayramlar
Başa dön
taylan20
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Hzr 21, 2007 11:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hasan ziylan merhaba nasilsin? belcika dan ulas ben oncelikle yaptigin girisimden dolayi seni kutlamak isterim, onerime gelince gumus koyu cevredeki en eski koylerden birisidir kesin bir kurulus tarihi olmamasina ragmen gumus koyumuzun tarihini arastirip koyumuzu sadece gumusler degil disardaki dostlarimizinda tanimasini saglayabiliriz.
Başa dön
turan_20
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Tem 01, 2007 5:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben veli butun gumuslulere sevgi ve selamlar

En son turan_20 tarafından Cmt Eyl 29, 2007 3:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
fatmayalcin
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Tem 01, 2007 6:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hosgelmis herkessss

En son fatmayalcin tarafından Çrş Tem 16, 2008 10:06 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
MUKO
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

MesajTarih: Pts Tem 02, 2007 2:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hzeycan Kardeşim nenenin mektuplarını çok güzel yazmışsın.Yüreğine sağlık.Eğer devamı varsa başkalarınıda yazarsan güzel olur.Özlemişiz Özay Gönlüm'ü.Nur içinde yatsın.Eskiden bende aynısını Özay Gönlüm gibi okurdum.Askerde,Okulda,temsillerde Radyoda..Ama bizden geçti herhalde..Sen çok güzel yazmışsın.Eski günlere aldın götürdün beni.
Başa dön
turan_20
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Tem 03, 2007 10:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm

En son turan_20 tarafından Cmt Eyl 01, 2007 4:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
turan_20
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Tem 04, 2007 9:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm gumus koyumun guzel insanlari ben belcikadan VELI burdan herkese slm

En son turan_20 tarafından Cum Eyl 07, 2007 4:42 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Başa dön
FirdevsAcar
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Çrş Tem 04, 2007 12:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm bende Belçikadan Firdevs
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
turan_20
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Prş Tem 05, 2007 12:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm butun gumuslulere

En son turan_20 tarafından Cum Tem 27, 2007 5:21 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
FirdevsAcar
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Tem 10, 2007 8:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sizin yakinda dügün dimi ? davetiye geldi bize
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
fatmayalcin
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pzr Eyl 02, 2007 6:30 pm    Mesaj konusu: RESIMLER Alıntıyla Cevap Ver

SEVGILI KOYLULERIM, INSALLAH IYISINIZDIR.

INSALLAH HEPINIZIN IZINI IYI GECMISTIR, GIDEMEYENLER FAZLA UZULMESIN...SIZIN ICIN RESIMLER CEKIP "RESIMLER"BOLUMUNE EKLEDIM
BOYLELIKLE BIRAZ HASRET GIDERIRSINIZ INSALLAH
Başa dön
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

MesajTarih: Pzr Eyl 02, 2007 9:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gümüş köyünün düzenlediği yağlı güreş etkinliklerine ayırdım Pazar günümü. Acıpayamlı Hasan Hüseyin DUYMAZ’ ı yanıma alarak 11.30 da yola düştük. Hedefimde bu güne kadar hiç görmediğim Gümüş köyünü görmek hem de eşeler yaylasında ki güreşleri izlemekti. Köyün girişinde mezarlıkla karşılaştık önce. Durup birer fatiha okuduk bu dünyadan göçüp gidenlere. Yol kenarlarında yol yapım taşları, badem ve armut ağaçları sayıları az da olsa ceviz ağaçları vardı. Köyün girişinde iki yaşlı amca taşların üzerine oturmuş sohbet ediyorlardı. Onların yanında durduk ve sohbetlerine ortak olduk Hasan Hüseyin ağabeyle beraber.
Önce kendimizi tanıttık tabi ki. Sonra da Hüseyin TARHAN (Garaca) ve Hacı Halit OYMAK amcayla koyu bir sohbete başladık. Köylerini anlattılar eski yıllara götürdüler bizleri. Güreşleri izlemeye neden gitmedikleri sordum. Gözleri doluverdi bu iki sevimli amcanın. Köyün sevilen insanlarından 70 yaşındaki Duran Dayımız vefat etmiş. Onu son yolculuğuna uğurlamak için köyde kalmışlar. Başsağlığı diledik ve hatıra fotoğrafı çekilerek yolumuza devam ettik.
Köy insanları ile sohbet etmek o kadar çok mutlu ediyor ki beni anlatamam. Huzur buluyorum onlarla birlikte olmaktan. Köyün içinden geçerken farkına bile varamadan Yazır Beldesine gelivermişiz. Yazır ile Gümüş köyümüz arasında sınır kalmamış. Yanımda Hasan Hüseyin Ağabeyimiz olmasa farkında bile olamayacağım Yazır Beldemizin. Oysa 1965 yılında dört ay okumuştum burada. Bir mola daha vererek Yazır Beldesindeki kahvede çay içtik. Sonra yine düştük yollara. Eşeler dağının zirvelerine doğru çıkmaya başladık dağ yollarında kıvrıla kıvrıla. Eşeler yaylasında kurulan er meydanına yaklaştıkça davul ve zurna sesleri duyulmaya başladı. Havadaki sıcaklıkta tatlı bir serinliğe bırakıyordu yerini. Nihayet geldik yolun sonuna. Yaylanın etrafı kurulan çadırlarla doluydu. Acaba sahil kenarına mı geldim diye düşündüm. Biletlerimiz aldık ve girdik er meydanına. Yarınların minik pehlivanları oturmuştu alana. Gümüş Köyü halkı ve çevre belde ve çevre ilçelerden gelenlerle dolmuştu alan. Bir ara cazgırın anonsundan bir ses duyuldu.”şu an er meydanına tuğla fabrikası sahibi Hasan KARDELEN geldi ve Gümüş köyü için 10.000 tuğla bağışladı. Büyük bir alkışla karşılık verildi bu anons.

acipayam.com sitemizin üyelerinden Gümüşlü Fatma Yalcın Kızımız kardeşi ve annesi, Recep Tutkun ve kızı geldi yanıma. Sonra Belçika’ da çalışan Ramazan Ziylan Yazır’ lı Musa Acıpayam’ lı Etem Başaran, Bu kardeşlerimizle sadece internetten tanıyorduk Burada yüz yüze tanışma imkanı bulmuş oldum. Onlarda 5 Ağustosta yapacağımız sanaldan gerçeğe tanışma ve kaynaşma pikniğini beklediklerini söylediler. Bizler bu sohbetleri yaparken bir yandan da er meydanında yiğitler güreş tutuyordu. Daha sonra önümüzdeki yıl yapılacak olan 5.Geleneksel Eşeler Yaylası Festivalindeki güreş ağasını belirlemek üzere Koç getirildi alana. Gümüş Köyü Güzelleştirme yardımlaşma Sportif Faaliyetleri Destekleme Derneği Başkanı Bestami TURGUT çağrıldı alana ağalık için. Sonra bu senenin ağası Şaban KAYMAN onu takip ederek de Veli TEKELİ, Abdullah ERGÜN, Mehmet TURHAN, Ahmet GÜNER, Ramazan KAYMAN ve Sait TURGUT. Cazgırın teşvikleri ile başladı ağalık için er meydanındaki bir başka kapışma. Dernek Başkanı Bestami TURGUT 5. 000 TYL ile yaptı açılışı. Şaban KAYMAN 6. 000 YTL dedi. Veli TEKELİ 20. 000 TYL ile çıktı meydana. Genç Sait TURGUT 25. 000 dedi ve nefesler tutuldu alanda. Başka artıran olmayınca cazgırın ısrarı ve seyircinin alkışıyla Sait TURGUT 5.000 YTL daha artırarak 30.000 YTL ile 2008 yılının Güreş Ağası olarak omuzlarda er meydanında dolaştırıldı. Çok fazla güreşlere giden biri değildim ama Gümüş Köyünde izlediğim bu güreşten büyük keyif aldım. Köyün insanları arasındaki birlik ve beraberlik çok etkiledi beni. Güreş ağası seçilen Sait TURGUT ağalık koçunu da Jandarmaya bağışlayınca er meydanını dolduran binlerce izleyici tarafından dakikalarca alkışlandı. Zaman ilerledikçe finallere doğru yaklaşılıyordu. Ama benim de o doyumsuz alandan istemesem de ayrılma vaktim yaklaşıyordu. Ama küçük ortada güreşen iki yıldır İzmir Selçuk güreşlerine katılan Göçlüklü Yunus ÜNAY’ ın final güreşini de izlemek istiyordum. Rakiplerini tek tek yenen bu kara yağız delikanlı çıktı meydana final için nefesler tutuldu. Sadece davul ve zurna sesleri vardı. Rakibi de kolay teslim olmuyordu. Ama Yunus ÜNAY karalıydı ve Gümüşte birinciliği alacaktı rakibini yenmeyi başardı ve bu sevincini benimle paylaştı.

Yavaş yavaş vedalaşarak alandan ayrılıyordum. Buarada acipayam. com sitesi üyelerin den Recep TUTGUN’ la tekrar karşılaştık. Eşeler Yaylasının o soğuk sularından yapılmış memleket kokulu çay içtikten sonra ayrıldım alandan. Bir dahaki senede buluşmak üzere çıktığımız o yüksek dağlardan inmeye başladık. İnişimiz çıkışımız gibi zor olmadı tabi ki. Yazır Beldesine vardığımızda arabamızın camları toz tutmuştu. Çıkıştaki Bağ Pınarın yanında durduk. Arabamızı tozlardan temizledik oluktan akan buz gibi memleket suyunla elimizi yüzümüzü yıkadık. Yazır’ lı Fransa’dan emekli Fahrettin UĞUR amcanın oğlu ile tanıştık. Bir ara arabasının içindeki baston gözüme ilişti. Sordum oğluna babasının yaptığını ve ihtiyacı olanlara ücretsiz verdiğini söyledi.

Gümüş'lü Kardeşlerim o günü yaşamak çok güzel ve özeldi benim için.
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Dodurgalar-Yazır Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız