ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32146

21
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47757943

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

3338

· Dün

8398


Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - TALİP ÖZKAN KİMDİR ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

TALİP ÖZKAN KİMDİR ?

 
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Büyüklerimiz
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU


Kayıt: Apr 27, 2004
Mesajlar: 236


MesajTarih: Cum May 05, 2006 11:27 am    Mesaj konusu: TALİP ÖZKAN KİMDİR ? Alıntıyla Cevap VerTalip Özkan


Türk Halk müziği denince Anadolu'nun ve Trakya'nın ses kültürü akla gelir. Bu kültürün kaynakları, çeşitli doğal ve sosyal olaylar çerçevesinde ezgi üretimini sürdürürler ve ses kültürümüze katkıda bulunurlar, bitmek tükenmek bilmeyen gayretle... Bir de bunları toplayan, kendine özgü yorumlarıyla uygulayan ikinci kuşak halk sanatçıları vardır. Çileli bir kuşağın sanat emekçileri diyebileceğimiz bu insanlar arasında halk müziğimize bir çok yönden hizmet etmiş olan Talip Özkan ismi kuşkusuz önemli bir yer tutar. Talip Özkan, halk kültürünü yaşayarak yaşatmaya gayret etmiş bir sanatçı.... Çocukluk yıllarından itibaren halk kültürünün dolayısıyla müziğinin içinde yoğrulmuş, daha sonraları ülkenin dört bir yanına sazı ve sesiyle ulaşmış Talip Özkan.... Talip Özkan'ın yaşam öyküsünü kısaca şöyle aktarabiliriz.

2 Ağustos 1939'da Denizli'de doğan Özkan, ilk ve orta öğrenimini Acıpayam'da Lise öğrenimini ise Denizli'de tamamlar. 1957-58 öğretim yılında Ankara Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Fransız Filoloji Bölümü'nü kazanır; böylece yüksek öğrenim yapma isteğinin ilk basamağına adım atmış olur.

Türk Halk müziğinin önemli simalarından olan Muzaffer Sarısözen ile lise yıllarında Acıpayam'da tanışır... Sarısözen genç Talip Özkan'ın bağlamadaki icra tekniğini ve performansını göz önünde bulundurarak radyo emisyonlarına çağırır. Özkan yüksek öğrenim için Ankara'ya geldiğinde Ankara Radyosu'nun halk müziği programlarıa katılmaya başlar. Kısa zamanda kendini kabul ettirir ve radyo sınavlarını kazanarak profesyonel yaşamına ilk adımı atmış olur.

1960 askeri müdahalesi sonrası, İstanbul Radyosu'nda sanatçılığa devam eden Özkan, aynı dönemde yüksek öğrenimini de ihmal etmez. İstanbul'a geldiği yıl İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'ne kaydolur. Bir süre fakülte ve radyo çalışmalarını birlikte götürür. İzmir Radyo'suna naklen atanmasından sonra Özkan'ın özel yaşamında ve meslek yaşamındaki sorumluluklarının ağırlaştığı görülür. Bu dönemde "koro şefliği" ve "öğretmenliği" birlikte sürdürür.

Türkiye Radyoları'nda, sanatçılığın yanısıra korist, koro şefi, öğretmen, derlemeci ve müfettiş olarak görev yapan nadir simalardan biridir.

Meslek yaşamının her aşamasında derleme faliyetlerine büyük önem veren Talip Özkan, Türkiye'nin bir kaç kenti hariç hemen her kentin, ilçe ve köylerinden halk ezgileri derlemiştir. Bu derlemelerin çoğunu kişisel çabalarla gerçekleştiren Özkan, 1967 yılında TRT kurumunun görevlendirmesiyle ilk resmi derlemesini gerçekleş tirir. TRT'nin düzenlediği 1. Folklor Derleme Gezişi için İzmir ve çevresinde yapılan çalışmalarda Veysel Arseven, Işıl Duygu Gülöksüz ve Talip Özkan görev yapmıştır. 100 kadar halk ezgisi, 8 tane masal, ramazan manisi ve çeşitli ninniler bu derlemede elde edilen malzemelerdendir.

Talip Özkan'ın her dönemde kendini geliştirme isteği onun yaşamı boyu müzik öğrenciliğini sürdürmesi gibi bir sonuç doğurmuştur. İzmir Radyosu'nda sanatçı ve şeflik görevlerini sürdürürken aynı zamanda Armoni, orkestrasyon, enstrumantasyon, kontrpuan gibi Batı müziği disiplinlerini de öğrenerek müzik donanımını geliştirmeyi bilmiştir.

1976-77 yıllarında Fransa'ya (Paris'e) yerleşerek halk müziği çalışmalarına Avrupa'da devam etmiştir. Avrupa'daki konser ve Türk müziği tanıtım çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda Paris 8. Üniversitelerinde önce müzikoloji, sonra etnomüzikoloji doktorası yapan Özkan bu eğitimim 1988 yılında tamamlamıştır. Halen Paris'te yaşamaktadır....

Bağlamada kendine özgü üslup ve icrasıyla bir ekol oluşturan Talip Özkan'ın bağlama çalışındaki, tarama tezeneli icra ve seri parmak hareketleri en belirgin özellikleridir. Sesini de aynı ölçüde dengeli ve tavrıyla kullanabilmektedir.
_________________
Mustafa ÜNAL
www.acipayam.com
Sitenin Kurucusu
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
egepil
ÜYE
ÜYE


Kayıt: Nov 25, 2004
Mesajlar: 4


MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 9:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sizleri kutluyorum değerli kardeşlerim.Değerlerimizi sahip çıkıyorsunuz.Bizleri mutlu eden bu olaylardır.Unutulmamak ve unutturmamak.Elinize salık agacıklarım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
AhmetHamdi
GÜMÜŞ ÜYE
GÜMÜŞ ÜYE


Kayıt: Mar 25, 2006
Mesajlar: 483


MesajTarih: Sal Ağu 08, 2006 9:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Daha öncede denizlinin mümtaz şahsiyetlerini tanıttınız TALİP ÖZKAN beyide tanımaktan ve yaptığı işlerden memnun oldum hocam emeğinize sağlık teşekkürler bizde gelecek nesle denizlinin mümtaz şahsiyetleri anlatmak dileğiyle saygılarımla............
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Nuri Gökgöz
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE


Kayıt: Jul 15, 2004
Mesajlar: 893


MesajTarih: Pzr Ekm 01, 2006 7:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Talip ÖZKAN,Mansur KAYMAK,Şinasi USLU,Halil YÜREĞİLLİ,Hüseyin GÖK,Hakan AKMAZ bunlar memleketimizin Türk Halk Müziği değerlerimizdir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU


Kayıt: Apr 27, 2004
Mesajlar: 236


MesajTarih: Sal Ekm 03, 2006 6:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Saygıdeğer Emin abim gayet doğru konuşuyor. Zaten son köşe yazısında ne demek istediğinide gayet güzel ve hicivli şekilde anlatmış. Abi köşe yazı gayet anlamlı olmuş ama bir sorun var.. Dayınız okursa ne olur bilmem gari. Hemide askerrrr.. :D
_________________
Mustafa ÜNAL
www.acipayam.com
Sitenin Kurucusu
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
SONAY
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE


Kayıt: Sep 29, 2006
Mesajlar: 529


MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2006 9:02 pm    Mesaj konusu: TALİP ÖZKAN Alıntıyla Cevap Ver

PINARIN BAŞINDA TESTİN VAR İMİŞ
YÖRESİ:DENİZLİ\ACIPAYAM
DERLEYEN:TALİP ÖZKAN


PINARIN BAŞINDA DESTİN VARIMIŞ
A GIZ SENİN BENDEN AYRI DOSTUN VARIMIŞ
BENİ ÖLDÜRMEYE GASTIN VARIMIŞ

BAĞLANTI:
SÖYLE YARİM SÖYLE AYRILIK GÜNÜ
SÖYLE GELİN SÖYLE MUHABBET SONU

PINARIN BAŞINDA DESTİ DOLDURUR
DESTİNİN GULPUNA ŞAHİN GONDURUR
GIZ SENİN BAKIŞIN BENİ ÖLDÜRÜR

BAĞLANTI


KARŞIDAN KARŞIYA YEDİ KAT DAĞLAR
BİR YANDAN BİR YANA BAHÇELER BAĞLAR
GURBETTE HASRETLE GEÇMİYOR AYLAR


BAĞLANTI
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
SONAY
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE


Kayıt: Sep 29, 2006
Mesajlar: 529


MesajTarih: Pzr Ekm 22, 2006 9:42 am    Mesaj konusu: TALİP ÖZKAN Alıntıyla Cevap Ver

TALİP ÖZKAN' I İLK DİNLEDİĞİMDE "RUHİ SU MU ? " DİYE SORMUŞTUM, ÇÜNKÜ HİÇ DUYMADIM VE BİLMİYORDUM MALATYALI OLDUĞUM İÇİN, 1999 DA KÜLTÜR- KUR DERNEĞİNİN THM KOROSUNA GİRDİĞİM DE MANSUR KAYMAK HOCAMIZ (ŞİMDİ EŞİM), BİZE TALİP ÖZKAN'I TANITTI VE DİNLETTİ. ÇOK HAYRET ETTİM NASIL DUYMAMIŞ, TANIMAMIŞ OLDUĞUMA.
NEDENİ ÇOK BASİT ASLINDA; DENİZLİ VE ACIPAYAM HATTA EGE YÖRESİ, KENDİ SANATÇILARINA DEĞER VERMİYOR, OYSA GURURLA TANITMALARI VE DİNLETMELERİ GEREK SANATÇILARINI.
TALİP ÖZKAN HEM ACIPAYAMLI, HEM DE DÜNYACA ÜNLÜ THM SAZ VE SES SANATÇISI, AYRICA BU İŞİN UZMANI, PROFESÖR VE EĞİTİMCİ.
EN ÇOK BEĞENDİĞİM TÜRKÜLERİ " DAĞLARIN BAŞINDAYIM", "YİNE DE YEŞİLLENDİ ACIPAYAM YOLLARI" VE "PINARIN BAŞINDA DESTİN VAR İMİŞ".
TALİP ÖZKAN'I SEVİYOR VE ACIPAYAM' A GELMESİNİ, ARTIK MEMLEKETİYLE BARIŞMASINI VE HEMŞERİLERİYLE, SEVENLERİYLE, HAYRANLARIYLA BULUŞUP KONSER VERMESİNİ İSTİYORUZ. BU GEÇEN YAZ İSTANBUL' DA ÇOK HARİKA BİR KONSER VERMİŞ. BİZ DE İSTİYORUZ. LÜTFEN YETKİLİLER YARDIMCI OLSUN.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
yabangulum
ALİMİNYUM ÜYE
ALİMİNYUM ÜYE


Kayıt: Oct 08, 2006
Mesajlar: 55


MesajTarih: Pzr Ksm 12, 2006 7:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Memleketimizin yetiştirdiği sanatcımızla guru duyuyoruz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
nedimyilmaz
ÜYE
ÜYE


Kayıt: Jul 06, 2006
Mesajlar: 9


MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2006 3:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TALİP ÖZKAN BİZİM GENÇLİK YILLARIMIZIN THM KONUSUNDA LİDER ÖNDER KİŞİLERİNDEN BİRİYDİ. DERLEMELERİ O GÜNLERİN İLETİŞİM YÖNÜNDEN ÇOK KISITLI OLDUGU YILLARDA DAHİ DİLDEN DİLE KULAKTAN KULAGA ULAŞIR, SÖYLENİR DİNLENİRDİ. BENİMDE BAGLAMA YA OLAN İLGİMİ ARTTIRMİŞTIR. AMA YURT DIŞINA GİTMESİ VE ORADA KALMASI NEDENİYLE ŞAHSEN BEN KENDİMİ ÖKSÜZ BIRAKILMIŞ VE TERKEDİLMİŞ HİSSETTİM. BU DUYGU ARADAN GEÇEN BUNCA ZAMANA RAGMEN HALA TAZEDİR. O YILLAR ARABESK MÜZİGİN ORTALIGI KASIP KAVURDUGU YILLARDI. TÜRKÜLERE KİM SAHİP ÇIKACAKTI ? BENCE İLK ÖNCE TALİP ÖZKAN ÇIKACAKTI. NEDEN ÇÜNKÜ O BAGLAMA VİRTÜÖZÜDÜR. ÜLKEMİZDE ONUN GİBİ BAGLAMA ÇALAN VE TÜRKÜ SÖYLEYEN KİŞİ SAYISI ÇOK AZDIR. BELKİ O MADDİ KAYGILARLA YURT DIŞINA ÇIKTI VE PARA KAZANDI. PEKİ KİM KAYBETTİ -TÜRKİYE- KAYBETTİ NEDEN DERSENİZ BU BOŞLUKTA ARABESK ÖNE ÇIKTI KİTLELERİ ETKİLEDİ. DAHA SONRALARIDA POP MÜZİK POPÜLER OLDU
KENDİ KÜLTÜRÜMÜZ GERİ PLANLARA DÜŞTÜ. AMA SON 3-5 YILDIR TÜRKÜLERE İLGİNİN ARTMASINI UMUTLA GÖZLÜYORUM.
GÖNÜL İSTERDİKİ TALİP ÖZKAN ÜLKEMİZDE BİR OKUL AÇSIN TALEBELER YETİŞTİRSİN UNUTTURULAN DEGERLERİMİZE SAHİP ÇIKSIN
BİR MİLLETİN DEVLETİN DÜNYA SİYASETİNDE ETKİSİZLEŞTİRİLMESİNİN
YOLU ÖNCE KÜLTÜREL YÖNDEN ETKİSİZLEŞTİRMEKTEN GEÇİYOR. BUNU
ÇOK İYİ BİLEREK BU YÖNDE ÇALIŞMALAR YAPANLAR OLDUGU KANAATİNDEYİM. NAÇİZANE DİLEGİM MİLLİ KÜLTÜRÜMÜZE DEGERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM. BAŞTA TÜRKÜLER OLMAK ÜZERE ÖRF VE ADETLERİMİZE SAHİP ÇİKALIM. UNUTMAYALIM UNUTTURMAYALIM SAYGILAR.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
MANSUR
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE


Kayıt: Oct 06, 2006
Mesajlar: 114


MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2006 6:08 pm    Mesaj konusu: TALİP ÖZKAN Alıntıyla Cevap Ver

sevgili Acıpayam com yönetimi ve dostları , ayrıca tüm türkü dostları ve Talip Özkan hayranları, sevenleri, bizim Belediye başkanından ve Kaymakamdan geçen aylarda bir ricamız oldu Talip Özkan konusunda. Dernek yönetimi olarak kaymakam Beyi de ziyaret ettik. Acıpayam da kültür ve sanat etkinliklerinin arttırılması, birlik beraberlik içersindie çalışılması ve ve Acıpayam kültürüne ve sanatına, sanatçılarına değer verilmesi konusunda konuştuk, ricalarda bulunduk.
Acıpayam belediye başkanımız Acıpayam'da çok güzel bir kültür sanat ve iş merkezi yaptırdı ve açılışı 2007 Ocakta gerçekleştirilecek.
Sinema ve konser salonumuz Acıpayam halkı için kültürel ve sanatsal etkinliklerin seyredilmesi ve paylaşılması açısından gerçekten de çok güzel olmuş, Belediye başkanımızı tebrik ediyoruz.
Biz istiyoruz ki " havuzlu çarşı " değil de " Talip Özkan Kültür ve Sanat Merkezi " olsun bu iş ve kültür sanat merkezinin ismi... Peki sizler ne dersiniz arkadaşlar, tüm gönül dostları, Size seseleniyoruz, lütfen bir kampanya başlatalım bu sitede ve tüm acıpayamlılır bu konuda el ele olsun, bunu desdekleyelim ve Talip Özkan ı bu yaz Acıpayam a getirtmeyi bu vesileyle başarıp, gönlünü tamir etmiş olalım...
Talip Özkan bizim memleketin çocuğu, bizim memleketin sanatçısıdır.
Değerini şimdiye kadar kimse bilmedi , dışarı gitmeye mecbur kaldı Talip Özkan. Denizli ve Acıpayam Talip Özkan ı küstürdü. Meyve veren ağacı taşlayan çok olur...
Sanatçımıza sahip çıkalım...
Acıpayam a " Talip Özkan Kültür sanat Merkezi " yakışır. " Yılmaz Morgül parkı yakışmaz...
Sevgi, saygı ve dostlukla...

Sonay Kaymak & Mansur Kaymak
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Blackpearl
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE


Kayıt: Aug 03, 2006
Mesajlar: 232


MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2006 8:31 pm    Mesaj konusu: TALİP ÖZKAN Alıntıyla Cevap Ver

TALİP ÖZKAN (Biyografi)
1939 yılında Denizli’de doğdu. Küçük yaşta saz çalmaya başladı. 1957 yılında kazandığı Ankara Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Fransız Filolojisi Bölümü’nde öğrenci iken, Ankara Radyosu’nun açtığı sınavı kazanarak, Muzaffer Sarısözen yönetimindeki Yurttan Sesler Topluluğu yayınlarına katılmaya başladı. 1960 yılında Ankara Radyosu’ndan ayrılarak İstanbul Radyosu’na geçti.

Ardından İzmir Radyosu’nda çalıştı. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu bünyesinde Türk Halk Müziği alanında Korist, Solist, Öğretim Görevlisi, Koro Yönetmeni ve Derleyici olarak 20 yıla yakın hizmet veren Talip Özkan, 1977 yılında TRT’den ayrılarak Paris’e yerleşti. Paris’de bir süre Konservatuar Solfej Profesörlüğü yaptı.

Sorbon Üniversitesi Müzikoloji Fakültesi’ne öğrenci olarak kayıt oldu ise de, eğitimini tamamlamadan 8. Paris Üniversitesi’ne naklini aldırdı ve burada, Müzikoloji Fakültesi ve Etnomuzikoloji Doktora programını tamamlayarak mezun oldu. Müzikolog /Etnomüzikolog olarak, çeşitli Üniversitelerde, misafir öğretim üyesi olarak dersler verdi.

Fransa’ya yerleştiği ilk yıllarda, Radio-France’ın Occora koleksiyonu için bir plak yapan Talip Özkan, ardından, İrlanda, Amerika ve Yunanistan’da çok sayıda plak doldurdu. Fransa’da,“Saz” ile çok sayıda açıklamalı konserler, resitaller veren Talip Özkan, Fransa dışında Almanya, Avusturya, Belçika, Cezayir, Fas, Finlandiya, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Tunus ve Yunanistan’ın pek çok şehrinde verdiği konserlerle Türk geleneksel çalgılarından saz/bağlamayı ve çeşitli yönleri ile Türk Halk Müziğini tanıttı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda müzikologun, Türk Halk Müziğine ilgi duymasını sağlayarak, onları eğitimini üstlendi. Türkiye’nin çeşitli yörelerinden ve Avrupa’da iskan olmuş Türk ailelerden yüzlerde ezgi derledi ve notaladı.

Talip Özkan, Türk Halk Müziği camiasında; kendine has tezene ve parmak kullanma tekniği ile saygın bir yere sahiptir. Ege yöresi ezgilerini otantik biçimi ile ve ustaca yorumlaması, en önemli kalitelerinden biridir. Kaval, Zurna, Karadeniz Kemençesi gibi geleneksel Türk çalgılarındaki icra tekniklerini, saz’a adapte etmeye yönelik araştırmaları ile de büyük takdir toplayan Talip Özkan, elde ettiği tecrübelerle, sazda virtüozite gelişimine öncülük yapan ilk profesyonel sanatçı olarak tanınır. Bunun yanında, farklı yörelerden derlenmiş halk ezgilerinin bünyelerindeki ritmik yapılardan yola çıkarak, bu yapıların, tezene ve parmak tekniğine uygulanabilirliği üzerine yaptığı çalışmalarla da, kendini has icra tarzı geliştirmiştir.

Yaşamını, Paris’de sürdüren Talip Özkan, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda vereceği bu konserde; kendine özgü repertuarı ile uzun yıllar ayrı kaldığı İstanbul’da, İstanbul seyircisi ile buluşuyor...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
MANSUR
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE


Kayıt: Oct 06, 2006
Mesajlar: 114


MesajTarih: Prş Ksm 30, 2006 8:30 pm    Mesaj konusu: Talip Özkan Alıntıyla Cevap Ver

" Sanat, alkışlanmadığı yerden kaçar... "
Sanata ve sanatçıya hakkettiği değeri verelim... Ucuz müzik yapan, ucuz sanat yapan insanlara değil, hakkedenlere, sanatı layığıyla, bilimsel olarak yapan insanlara, sanat emekçilerine değer verelim...

Sonay & Mansur Kaymak
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU


Kayıt: Apr 27, 2004
Mesajlar: 236


MesajTarih: Prş Arl 28, 2006 2:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ARKADAŞLAR. TALİP ÖZKANI TANIMAK İSTEYENLER ONUN HAKKINDA KİMLER NE SÖYLEMİŞ BİR İNTERNET ARAŞTIRMAM BAKIN BAKALIM...

SON 7 LİNKTE SESLİ VİDEOLAR VAR. SAKIN HAA DİNLEMEDEN GEÇMEYİN.. TALİP ÖZKANI BİLMEMEK ACIPAYAMLI İÇİN BÜYÜK KAYIPTIR. HAYDİ GERÇEK SANATÇIMIZA SAHİP ÇIKALIM DOSTLAR... AMMMAA ÖNCE ÖĞRENELİM... AĞZINA DİLİNE YÜREĞİNE SAĞLIK BÜYÜK USTA..... HAYDİ SEN DE BİZE SAHİP ÇIK ARTIK...

http://nedir.antoloji.com/talip-ozkan/

http://www.turkuler.com/tgv/talip.asp

http://tr.wikipedia.org/wiki/Talip_%C3%96zkan

http://www.ataturquie.asso.fr/artistes_ozkan_biographie.htm

http://www.turkudostlari.net/search.asp?a=290&x=1

http://www.turkudostlari.net/search.asp?b=1637&x=2http://www.gulum.net/biyografi/bolumler.php?op=goster&id=2175

http://www.youtube.com/watch?v=3i1m21Ie7iY

http://www.youtube.com/watch?v=QO6xM6s-4pQ

http://www.youtube.com/watch?v=MI6LEcKSzJM

http://www.youtube.com/watch?v=qrSb_e-58GU

http://www.youtube.com/watch?v=3i1m21Ie7iY

http://www.youtube.com/watch?v=3i1m21Ie7iY

http://www.youtube.com/watch?v=VZjmGDDP0LU
_________________
Mustafa ÜNAL
www.acipayam.com
Sitenin Kurucusu
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
SONAY
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE


Kayıt: Sep 29, 2006
Mesajlar: 529


MesajTarih: Prş Arl 28, 2006 8:47 pm    Mesaj konusu: Havuzlu çarşı ve Talip Özkan Sanat Merkezi Alıntıyla Cevap Ver

Havuzlu çarşının ve Talip Özkan Sanat Merkezinin açılışı bugün saat 18:30 da yapıldı.
Sefer Bey'e ve emeği geçen herkese çok teşekkürler, biz Acıpayamlıları böyle güzel bir Kültür Sanat Merkezine kavuşturduğu için. Ve Sinema-konser salonunun adını da Talip Özkan Sanat merkezi koyduğu için.

Mustafa Ünal'a da çok teşekkürler, Acıpayam'a Talip Özkan'ı tanıtmaya çalıştığı için.
Talip Özkan, bu yaz bizlerle olacak, Acıpayam'a gelecek, güzel bir konser verecek.
Küskünlükler bitecek, türküler konuşacak...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mustafa Ünal
SİTE KURUCU
SİTE KURUCU


Kayıt: Apr 27, 2004
Mesajlar: 236


MesajTarih: Cmt Tem 14, 2007 9:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ARKADAŞLAR 5 AĞUSTOS 2007 BÜYÜK BULUŞMAMIZ İÇİN ÜZTADIMIZ TALİP ÖZKANI DAVET ETMEMEK MÜMKÜNMÜ.. TABİİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ KANALIYLA TELEFONLA DAVETİMZİ YAPTIK...

ANCAK BUNLA DA YETİNMEDİK... ÜSTADIMIZI ÇOK ÖZLEDİĞİMİZ İÇİN...

www.talipozkan.com SİTESİNİ ALDIK VE KENDİ SİTESİNDEN ÜSTADIMIZA BİR DE E-DAVET YAPALIM DEDİK... BAKIN BAKALIM DAVETİMİZ NASIL OLMUŞ....

www.talipozkan.com_________________
Mustafa ÜNAL
www.acipayam.com
Sitenin Kurucusu
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
idealim
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE


Kayıt: Jun 18, 2006
Mesajlar: 552


MesajTarih: Cmt Tem 14, 2007 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Umarım bizlerle kucaklaşır büyük üstad.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
conquerer
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE


Kayıt: Jul 08, 2006
Mesajlar: 170


MesajTarih: Pzr Tem 15, 2007 5:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Büyük üstad gururumuz...
_________________
Bu Kez Anladım...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Büyüklerimiz Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB GroupCopyright © 2004-2008 Mustafa UNAL. Bu site PHP-Nuke © 2003 kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.