ANA SAYFA !
RADYO ACIPAYAM.COM

SİTE AYNASI

Üye
32143

18
FİRMA REHBERİMİZ
KÖŞE YAZARLARIMIZ
HABER ZAMAN TUNELİ
SAYFA İZLENİMİ
Şu ana kadar

47748088

sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 3 Nisan 2004

HİT
· Bugün

1881

· Dün

4579

Acipayam.com :: Başlığı Görüntüle - REENKARNASYON...!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   LoginLogin 

REENKARNASYON...!!!

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Soralım,bulalım,bilelim
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
devrim_ulusoy
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pts Ekm 30, 2006 11:58 pm    Mesaj konusu: REENKARNASYON...!!! Alıntıyla Cevap Ver

Meraklıyımdır bu tarz konulara yeni görüşleri almak ve yeni yaşam koşulları hazırlmak için.

REENKARNASYON NEDİR _?_?_

GERÇEKLİĞİ VARMIDIR_?_?_

YA GERÇETEN VARSA_?_?_
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
devrim_ulusoy
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 12:00 am    Mesaj konusu: HATA DÜZELTME Alıntıyla Cevap Ver

Üstte yazan reenkarnasyon vardır tamamen yanlıslık koyulmuştur özür dilerim. aslında o bir anket sorusuydu. ÖZÜR DİLERİM
zy2706
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 3:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İnsanın ömür sermayesi çok kıymetlidir. İnsan kendi ömrünün değerini hiç bilmez. Çünkü zamanını boş şeylere harcar. Ömrün önemi Asr süresinde belirtilmiştir. Ömür oyun değilki bir daha bir daha oynansın herkesin tek hakkı var. Ayrıca butür çarpık inanışları inanmak müslümana yakışmaz. Müslüman dini kanunları kuralları sorgulamaz. Aynen kabul eder. Allah ömürlerimizi hayırlı bir şekilde yaşamamızı nasip etsin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
OzlemOk
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eğer herşey sorgulanmasaydı bilimin getirdiği yeniliklerin hiçbirini göremezdik.İnsanoğluna bahşedilen organlar işlevlerini yerine getirsin kullanılsın diye verilmemiş mi.Herşey olduğu gibi kabullenilirse insan nesli embesilleşir.Genç arkadaşların bu tür farklı konuları konuşuyor olması dahi ümit verici bir olay.Beynimizi gereksiz ayrıntılara değil bazı olası gerçeklere cevap aramak için kullanıyoruz demektir.
Realkarnasyon olayına inanan birçok insan olduğunu biliyorum.Bu konuda gerçekten araştırmalar yapıp aynı kişinin farklı zamanda ve mekanda olduğunu ispat edebilecek olduklarını söyleyen hatta kitap yazanlar bile var.Bu düşüncelere saygı duyuyorum.
Benim fikrimi sorarsanız bu olay beni çok fazla ilgilendirmiyor.Ben farklı bir zamanda farklı bir ben olurdum.Kısacası ben şu anı yaşayan benden sorumluyum.Yaşadığım dönem benim için değerli.Öncesi veya sonrası için yaşantımı şekillendirmiyorum.
Realkarnasyona uğrasam da o anki beni yaşardım...
Başa dön
RSY
SİTE EDİTÖRÜ
SİTE EDİTÖRÜ

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 8:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

reenkarnasyon, realkarnasyon değil..

diyelim ki ikibin yıl önce dünyadaki insan nüfusu beşyüz milyondu, bugün beş milyar. peki dörtbuçuk milyar adet yeni ruh nereden gelmektedir?

gittikçe hayvani bi ruh taşımamızın nedeni reenkarnasyon olabilir belkide : )

saygılar..
Başa dön
SONAY
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

MesajTarih: Sal Ekm 31, 2006 8:42 pm    Mesaj konusu: Reenkarnasyon Alıntıyla Cevap Ver

Olubiliiiii :roll: :roll: :roll:

:lol: :lol:

En son SONAY tarafından Pzr Ksm 11, 2007 3:55 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
maviboncuk
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Ksm 04, 2006 11:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ALINTI:

REANKARNASYON

Okuma yazma bilmeyen bir kadın hipnoz altında kendisinin bir yazar olduğunu iddia eder ve falanca kitabı ben yazdım der.
Bunun üzerine bu kadının bahsetmiş olduğu kitap getirilir ve teyidi için kadına bir kaç soru sorulur. Mesela şu sayfasında ne yazıyor bu
sayfasında ne yazıyor gibi sorular soruluyor okuma ve yazması olmayan kadına. Kadın tüm sorulara doğru cevap verir.

Bazı insanların ise hipnoz altında yabancı lisan konuşmaya başladıkları gerçek hayatta ise bu lisanı bilmedikleri anlaşılmıştır.

Bir kadın yine böyle bir hipnoz altında 17 yüzyılda ve kraliyet evinde yaşadığını söyler .Bu kadının vermiş olduğu tüm bilgiler
kontrol edilir. Sonuç gerçeklerle aynıdır.

Bütün bu yaşananlar insanların dünyaya defaten geldiği inancını doğurmuştur. Pek çok insanda buna inanmıştır

Kuran ayetlerinde insanların dünyaya tekrar gelme gibi bir ihtimallerinin olmadığı açıkça belirtilmiştir.

TÂ HÂ SURESİ
Ey insanlar! Sizi topraktan yarattık, (ölümünüzle) sizi oraya döndüreceğiz ve sizi bir kere daha oradan çıkaracağız

TÂ HÂ suresinde insanın toprakla iki kere ilişkilendirmiş olduğu anlaşılmaktadır. Birincisi topraktan yaratılış.İkinci durum ise öldükten sonra
tekrar diriltilip topraktan çıkartılması durumu ki bu kıyametin kopmasının ardından yaşanacak olan durumdur.

Kuran-i kerim Reankarnasyon olayını red ediyorsa yukarıda bahsedilen olaylar nasıl gerçekleşiyor ?

Hemen belirtelim bu olaylar hipnoz altında oluyor. Bu insanlar hipnozdan kurtulduklarında tesiri altında kalabiliyorlar.

CEVAP

Şuuru kaybolmuş insanların yani bilinç altında olan insanların vücutları cinler tarafından kullanılabildiği bilinen bir gerçektir.
Cinleri bilinci yerinde olan insanlar göremezken akli dengesi bozuk insanlar bile görebilmektedir. Bazı akli dengesi bozuk insanların
sebepsiz yere bağırdıkları ve anlam veremediğimiz tavırlar ve hareketlerde bulunduklarına hepimiz şahit olmuşuzdur.
Bizim anlam veremediğimiz bu davranışlar aslında o kişinin cinlerle olan ilişkisi sebebiyle ve aralarında geçen diyalog sebebiyle
gerçeklemektedir. Cinlerinde tıpkı insanlarda olduğu gibi iyi ve kötü olanları vardır hatta Allah a inanan ve inanmayanları da vardır.
Cinlerde insanlar gibi imtihan dünyasında yaşayan varlıklardır. Cinlerin en büyük özelliği ise çok uzun yıllar hatta yüzyıllar diyebileceğimiz
ömürlerinin olmasıdır.

SONUÇ

Reankarnasyon olayı cin oyunundan başka bir şey değildir. Bilinç altında olan insanın bedenine cin girer uzun süre yaşadıkları için geçmiş
olayları iyi bilirler. İnsan bedenini kullanabildiği içinde böyle bir olay hasıl olabiliyor.
Başa dön
mcihan
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Cmt Arl 23, 2006 4:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bir düzeltme:
realkarnasyon DEĞİL;
REENKARNASYON...
alieski87
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Pts Oca 15, 2007 8:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

böyle bişeyin olduğuna inanmıyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
HAMBURG_M
ÜYE
ÜYE

MesajTarih: Pzr Şub 04, 2007 2:17 pm    Mesaj konusu: Reenkarnasyon yoktur. Alıntıyla Cevap Ver

Islam´a inanan bir insanin reenkarnasyona inanmasi diye birsey sözkonusu dahi olamaz.Islam inancini kulaktan dolma degilde birkac kitap karistirmak suretiyle ögrenen akli basinda her insan bilirki;Ayetler süpheye meydan vermeyecek sekilde cok nettir.
KURAN´da hata yapan bircok insanin ölümünden sonra ALLAH´a yalvardigi,bize tekrar yeni bir sans ver iyi insanlar olacagiz dedigi ama bu sansin kendilerine taninmadigi acik bir gercektir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
afsin
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Hzr 19, 2007 4:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Reenkarnasyon, Bildiğim kadarıyla Hİnt inancında geçen bir inanıştır... Ülkemizde de kendi manevi değerlerinden ve inançlarından önemli ölçüde uzaklaşmış insanlar, Hint inancının içinden bazı terimlere ilgi göstermişler ve hatta bazıları da buna inanmışlardır... İnançlara saygılıyız, ancak eğer gerçeği arıyorsak, o zaman Kur'an-ı Kerim'e başvurmalıyız...Zira dünya üzerinde, içinde hiçbir şüphe olmayan tek ve en kıymetli kitap odur...Yüce kitabımızda, cehennemde yanan insanların; bu azaptan kurtulmak için tekrar dünyaya gönderilmek isteyecekleri ancak bunun mümkün olmayacağı kesin olarak belirtilmiştir... Hem düşünürsek şunu görürüz: dünya hayatı bir sınavsa ve bu sınavda inanmak ve iyi işler yapmak esassa, reenkarnasyon olması durumunda bu sınav anlamsız hale gelir... Çünkü insan için dünyadan sonra gene dünya olmuş olur... Bu mantıksızdır... Hazret-i İsa'nın, Allah'ın oğlu olduğunu (haşa) söylemek kadar mantıksızdır...
Bu bağlamda reenkarnasyon yoktur, gerçek değildir, sadece Hint inancına mensup insanların kendilerince yıllardır sürdürdükleri bir inanıştır... İnşallah doğru yolu bulurlar... Nitekim bir kısmı da buldu zaten.. (Bknz: Pakistan, Bangladeş müslümanları ve ayrıca Hindistan'daki müslümanlar)
ugurr
BAKIR ÜYE
BAKIR ÜYE

MesajTarih: Sal Hzr 19, 2007 4:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Reenkarnasyon un ne oplduğunu anladığımda cevap veririmm
Başa dön
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Acipayam.com Forum Ana Sayfası -> Soralım,bulalım,bilelim Tüm saatler GMT
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız